Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 141

Wątek: Kodowanie nowego akumulatora E65

  1. #131
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Moim zdaniem lepiej przekodować na 90Ah zwykły(-B090), lepiej trochę niedoładowany, niż przeładowany
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #132
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    84
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznań
    Witam koledzy, podłączam się pod temat.
    W moim aucie siedział jakiś dziwny AGM 90ah, nieznanej mi firmy, ale już dawał znaki, że czas na niego. Zakupiłem w dobrej cenie 92ah AGM ori do Mercedesa, nowy, za 480 złotych z gwarancją.
    Auto z połowy 2002 roku. Odpaliłem ISTA/D, wszedłem do sekcji rejestracji. Pokazuje mi, że jest zarejestrowany aku 110ah, baterie wymieniane 3 razy w historii auta. Chcę dokodować nowy aku, ale dostaję zapytanie czy założony został AGM90ah. Odpowiadam, że tak i odsyła mnie wtedy do procedury, którą wykonuje się ISTA/P. I co teraz? Po przeczytaniu całego wątku jestem głupszy niż przed zmianą akumulatora :(
    NCS Expert wydaje się prosty w obsłudze tylko na forum, przed lapkiem zawsze jakieś ciekawostki wywala. Sądzę, że ktoś nieumiejętnie grzebał już w sterownikach auta i stąd co kawałek jakieś krzaki.
    Jakieś pomysły?

  3. #133
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeśli NCS sypie błędami to Ista P dopiero będzie

    Rejestrację masz wykonaną, teraz musiałbyś zmienić klucz na właściwy dla aku AGM i przekodować sterowniki.

    Jeśli sterowniki nie były aktualizowane, to możesz nawet nie mieć dostępnej opcji AGM w sterownikach(CAS i PM)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #134
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Panowie, co robię nie tak.

    Pacjent to E65 polift, ori aku 90Ah AGM wytrzymał 15 lat (!). Od kilkunastu dni częste komunikaty "recharge battery" więc decyzja o zmianie. Nowy aku to Centra 90Ah, ale nie AGM, zwykła kwasówka.

    W FA w CAS i LMA brak jakiegokolwiek wpisu dot. aku. Nie było -A090 ani nic takiego. Dopisałem -B090 do CAS i LMA, przekodowalem PMA (powermodul) pustym plikiem .MAN, w ISTA zgłosiłem rejestrację nowego aku. Rejestracja powiodła się, ale z połowicznym sukcesem. W opisie nadal jest informacja o tym, że zainstalowany aku to AGM.

    Taka sama sytuacja jest gdy do FA dodam nie "-B090" tylko "+B090". Samo "B090" w ogóle się nie chce zapisać.

    Czy są jeszcze jakieś moduły, które powinienem przekodować pustym plikiem .MAN i dopiero wtedy dokonać rejestracji aku?

    Screen z ISTA po rejestracji akumulatora, nadal widnieje info o akumultorze AGM:


  5. #135
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Przekoduj jeszcze CAS i sterownik silnika(jeśli jest na liście ncs)

    Od którejś wersji ISTA, program podczas rejestracji akumulatora, informuje, o tym, że nowy akumulator ma być AGM, a nie zwykły. Takie zalecenie producenta
    Informacja o typie aku może właśnie z tego wynikać.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #136
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Zwykle akku moze byc dla tego samochodu nieprzewidziane wiec dlatego nie chce przyjac B090.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #137
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Dzięki Cursor, "przelecę" jeszcze te sterowniki.
    Kilka miesięcy temu w preLCI 730d zmieniałem aku na 110Ah, tam ktoś w międzyczasie włożył 100Ah ale nie zarejestrował zmiany w sterowniku i w ISTA nadal widniała informacja o 90Ah AGM. Wtedy udało mi się dopisać do FA -B110, ale nie pamiętam za nic, jakie wtedy sterowniki kodowałem. W każdym razie po rejestracji wskoczyło 110Ah zwykły, więc musi to i w tym przypadku ISTA pokazać. Zależy mi na tym szczególnie, bo w tamtym 730d ten poprzedni akumulator 100Ah bez poprawnej rejestracji, traktowany jak 90Ah AGM, wytrzymał jakiś rok, może nawet nie.

    BOSS, raczej była opcja włożenia zwykłego 90Ah, bo w Power module w wartości Batterie_Kapazität zamiast dwóch linijek z wartościami 90Ah_AGM i 90Ah po kodowaniu pustym plikiem .man mam teraz dwie linijki z wartościami 90Ah i 95Ah [EDIT: mój błąd, o którym piszę poniżej, kodowanie pustym plikiem .man nie zmieniło tych wartości], ale już bez wzmianki o AGM. Tylko widocznie jeszcze jakiś inny sterownik "trzyma" w pamięci jakąś wzmiankę o aku AGM. Chociaż wczoraj przeglądałem na szybko wpisy w CAS i DME i nic tam nie widziałem odnośnie akumulatora, ale faktycznie kodowania pustym plikiem w ich przypadku nie wykonałem. Dam znać jak spróbuję według instrukcji Cursora. Dzięki!

    EDIT:
    Dziękuję serdecznie za podpowiedzi, przy czym w sumie BOSS miał najlepszy trop.
    Okazuje się, że E65 niekoniecznie wzorem innych modeli BMW przyjmuje akumulator zwykły kwasowy 90Ah, ale o tym za chwilę.
    Z dopisanym w FA -B090 w CAS i LMA przekodowałem pustym plikiem .man PMA (powermodul), CAS i sterownik silnika. Ucieszony robię rejestrację w ISTA iii... znowu to samo:


    Z racji podpowiedzi BOSS'a postanowiłem zajrzeć, co tam w PMA jest wpisane po kodowaniu pustym plikiem .man i ku mojemu zdziwieniu w Batterie_Kapazität nadal dwie linijki z wartościami 90Ah_AGM i 90Ah. Tylko w "RI_KENNFELD" miałem 90Ah i 95Ah (i tutaj mój błąd- wczoraj, sprawdzając wpisy w PMA po kodowaniu pustym .man'em nie zauważyłem, że w Batterie_Kapazität wzmianka o AGM została, to mnie zmyliło).
    W każdym razie w ruch poszedł NCS Dummy i edycja pliku .TRC z modułu PMA kończy się takimi możliwościami wyboru:
    90Ah- ale wówczas automatycznie zaznaczana jest wartość 90Ah AGM jako druga linijka
    95Ah (zwykła kwasówka, wówczas jest tylko jedna linijka bez żadnych dopisków AGM)
    80Ah (j.w. w przypadku 90Ah, dochodzi linijka 80Ah AGM)
    110Ah (bez AGM, kwasówka)
    i chyba jeszcze 70Ah AGM, jeśli mnie nie myli pamięć, również dwie linijki tekstu.

    Zapisałem więc 95Ah w plik .man, zakodowałem. Włączyłem ISTĘ z zamiarem zakodowania aku. I tu zdziwienie, o którym mówił Cursor. Wcześniej ISTA nie pytała, czy aku jest AGM, tylko wykonywała rejestrację:


    I tutaj nie było dobrego rozwiązania, bo potwierdzenie skutkowałoby wpisaniem akumulatora 90Ah AGM (po raz czwarty z rzędu, jak piętnaście lat nikt tam nic nie ruszał to ja w ciągu dwóch dni zakodowałem niepoprawnie akumulator trzy razy...), a kliknięcie "No" kończyło funkcję serwisową.
    Odpaliłem więc INPĘ, wszedłem w Body ---> Powermodul, tam bodajże F5 i potem F7 (rejestracja wymiany akumulatora). INPA wydała tylko krótki komunikat o powodzeniu rejestracji nowego aku.
    Odpaliłem ISTA, historia zmian akumulatora i wreszcie 95Ah zwykły (90Ah zwykłego, tak jak pisał BOSS, nie da rady wpisać, zawsze będzie to AGM):

    Serdecznie dziękuję!

    Konkluzja jest taka, że chcąc zmienić aku na kwasówkę należałoby pewnie dopisać -B095 albo -B110, w zależności od tego, która pojemność jest bliższa zakupionemu akumulatorowi. Dlatego z 730d poszło mi wtedy łatwiej, bo kodowanie pustym .man'em załatwiło sprawę (przypominając, wtedy dodałem do FA -B110, bo akumulator o takiej pojemności wylądował w aucie), a o ile dobrze pamiętam, rejestację dokonałem również INPĄ.
    Wracając do tego przypadku, do pełni szczęścia pozostało mi zmienić w FA wpis z -B090 na -B095 i kodowanie pustym .man CAS i sterownika silnika, co przed chwilą zrobiłem. Nie zmienia to niestety podejścia ISTY do rejestracji akumulatora (nadal pyta, czy to 90Ah AGM, czy nie, a odpowiedź negatywna kończy funkcję serwisową). Za to kodowanie pustym .man po wpisaniu -B095 w Powermodul (PMA) zmienia wpis w Batterie_Kapazität z dwóch linijek 90Ah i 90Ah_AGM na 95Ah, co pozwala na późniejszą rejestrację nowego kwasowego akumulatora z pomocą INPY. Nie potrafię rozgryźć, czemu ISTA ciągle upewnia się, czy to 90Ah AGM, ale problem rejestracji akumulatora kwasowego mogę uznać za rozwiązany, trochę orężną drogą, ale jednak.
    Dzięki raz jeszcze!
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 09-09-2020 o 23:45

  8. #138
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    116
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Lubuskie
    Witam czy w przypadku zmiany aku z 90ah 900a na inny o wartości 92ah 850a również trzeba kodować pomimo tak małych różnic w mocy?

  9. #139
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    2ah to żadna różnica, ale ważne jest również to, czy poprzedni aku był AGM, czy zwykły i czy w związku z tym zmieniasz go na akumulator tego samego typu. Jeśli AGM zastępujesz zwykłą kwasówką (lub na odwrót), wtedy kodowanie jest konieczne, nawet jeśli pojemność będzie identyczna. Jeśli nie zmieniasz typu akumulatora, przy różnicy 2ah nic nie zmieniasz, tylko rejestrujesz wymianę akumulatora w INPA/ ISTA.

  10. #140
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    116
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Lubuskie
    Zmieniam agm na agm więc tutaj problemu nie ma. Kurcze a wiec i tak trzeba coś gmerać w komputerze. Co ma na celu rejestracja wymiany aku?

Podobne wątki

  1. [diagnoza] ncs kodowanie E65
    Przez dmisieekk w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 11:29
  2. [elektronika] Kodowanie nowego monitora do auta!
    Przez lysy106 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-08-2013, 12:31
  3. [elektronika] Kodowanie nowego kluczyka / wykodowanie zgubionego
    Przez Marios w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 11:52
  4. Kodowanie , zmiana akumulatora 110Ah na 90Ah AGM E65 03/03r
    Przez osiemnastocylin w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 17:33
  5. Zameldowanie nowego akumulatora do E65 - Kraków
    Przez Arman w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 11:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •