Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Nierówna praca na LPG :(

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Nierówna praca na LPG :(

    Ostatnio dzieje się coś niedobrego z moją Buńką. Chodziła zawsze idealnie zarówno na Pb jak i na LPG i nawet nie czułem momentu gdy przełącza się z benzyny na gaz. Teraz gdy się przełącza jest chwilowa przerwa - szarpnięcie i dopiero zaczyna chodzić na gazie. Gdy silnik dobrze się nie rozgrzeje kuleje i falują obroty. Czasami spadają tak bardzo że sam przełącza na benzynę. Na benzynie nie ma żadnych drgań a jak przełączę na LPG to jakbym siedział w starym traktorze :-/ Wszystko przez te obroty, moja Buńka się dusi :( Mieszkam na takim zadupiu że jak pojechałem do gazownika to mi powiedział że nikt w okolicy mi tego nie sprawdzi bo nie mają odpowiedniego programu. Mamy 21 wiek a oni mają programy do dużych fiatów i polonezów ! >:-( Nawet filtrów mi nie wymienili bo takich nie mają i trzeba zamawiać! Ręce mi opadają....Można kupić gdzieś filterki do instalacji AKME? Sam je sobie kurna założę :/

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Wymieniaj filtry ... później jak nadal będą falowały obroty podnieś temp. przełączania o kilka stopni w górę ... Filtry kupisz w jakiejś gazowni - ale nie u ciebie ... No i poszukaj kompa ...

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Nikoś wyjaśnij mi jak wtrysk kalibrowany wiertarką się rozkalibrowuje.

  4. #4
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    link wymaga zalogowania
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  5. #5
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    zeby nie robic OT ,wydaje mi sie ze powinno sie podawac linki lub cytowac tego gdzie nie trzeba sie logowac lub rejestrowac....
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Kalibrujesz .. ciśnieniem regulujesz i ustawiasz czas wtrysków ... Komputer gazowy na bieżąco wprowadza korekty ustawień i po jakimś czasie mogą być kwiaty jak np. jeździsz z usyfionymi filtrami

  7. #7
    Kalibruje... Tak, niestety.

    Ale to nadal nie jest odpowiedz na pytanie Indywidual23 ani nic nie wnosi w kierunku, zeby chlopu pomoc. Zaczyna sie walka na slowa, a nie chcemy do tego dopuscic. Zluzujcie nieco...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Byłem dzisiaj u gazownika. Wymieniłem 2 filtry, instalacja została wyregulowana i nadal to samo. Gazownik powiedział że mogły paść membrany w reduktorze i że trzeba przeczyścić jeszcze listwę. Jestem z nim umówiony na środę. Jak to tez nic nie da to się mocno wkurzę. Macie jeszcze jakies pomysły? Samochód traci moc, chodzi jak czołg, na postoju falują obroty a przy przełączaniu z benzyny na LPG potrafi zgasnąć :/

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Membrany w reduktorze wymienione i nadal to samo więc gazownik rozpoczął kalibracje. W połowie procesu silnik gasł i nie można było ukończyć kalibracji. Co się okazało? Ano okazało się że jedna z moich listew matrixa poszła się je*ać :/ Także to było przyczyną falowania obrotów i spadku mocy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •