Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Komenda "Oeldruck Motor" - jak to właściwie zinter

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków

    Komenda "Oeldruck Motor" - jak to właściwie zinter

    Dzisiaj wieczorem byłem w centrum Krakowa - jechałem sobie po poziomach parkingu, zatrzymałem auto na miejscu postojowym, wyłączyłem silnik i wraz z przekręceniem stacyjki (przy wyłączaniu) zaświeciło mi się :
    OELDRUCK MOTOR - za niskie ciśnienie oleju w silniku
    BETRIEBSANLEITG – instrukcja obsługi

    Smarowanie silnika się nie zaświeca (żarówka czerwona wyżej od smarowania z ikonką).
    I jak próbowałem odpalić auto, po przekręceniu stacyjki od razu ta komenda mi się zaświeca na linijce powiadomień/błędów pod zegarami, po odpaleniu dalej pozostaje, mimo że wszystkie ikonki gasną.
    Razem z Olem i jego znajomym mechanikiem sprawdziliśmy w warunkach polowych, że ciśnienie oleju mam, olej cały czas w dobrym stanie i poziomie (nic nie ubywa).
    Jak odpale auto, cały czas się świeci, ruszam-jade, po krótkim czasie komeunikat znikł.
    Ale niestety znów się później zaświecił z chwilą wyłączenia silnika.

    Dowiedziałem się od kogoś (sprawdzony mechanik) z rozmowy, że to "mi wysiadł czujnik do komputera - poziomu oleju, i że niby to jest "norma" w silnikach M60".

    Więc jak mam się do tego odnieść???
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    kiedyś w jakimś V8 po umyciu silnika mi taki komunikat wyskoczył ale potem wróciło do normy ... moze zima, wilgoć i zgłupiało... Moze ten czujnik...

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    No właśnie...może tylko czujnik, skoro po posprawdzaniu jednak jechałem do domu i w czasie jazdy to znikło, ale po wyłaczeniu auta pod domem znów to się wyświetliło.

    Kolega mechanik mi powiedział że nieraz pada sam ten czujnik i się komunikat wyświetla, ale chyba ogólnie to są 2 takie komunikaty:
    "oeldruck motor"
    "oeldruck sensor"
    (wyświetla się też BETRIEBSANLEITUNG)
    Ale na innym forum jest :
    OELDRUCK MOTOR - za niskie ciśnienie oleju w silniku. Natychmiast wyłączyć silnik.
    I właśnie to "natychmiast wyłączyć..." mnie zastanawia...

    Na pocieszenie mam fakt, że przy moim "oeldruck motor" nie wyświetliło się
    STOP!!!OELDRUCK MOTOR - czy może się mylę z tym hasłem ??? (bo kolega w e34 miał właśnie tak)

    A u mnie w silniku M60 jak jechałem to komunikatu nie było, dopiero jak wyłaczyłem auto (no i przy odpalaniu przed jazdą)

    Dla niepotrzebnych uwag wyjaśniam, że pare miesięcy temu była zciągana miska i dokręcane na kleju śruby mocujące pompę olejową.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar klimas70
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    62
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    SZCZECIN
    Ja nie mówię ze to to ale u mnię przy silniku m30 pojawiałsię ten komunikat i jeszcze do tego zerował się mały licznik. gdy miałem słaby akumulator odpalał ale ciężko po naładowaniu przechodziło. a że miałem często problem ze słabym aku to się często powtażało
    klims

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomahawk
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    287
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Poznań
    Tez mi sie pokazuje ten komunikat. Raz sie zaswieci a raz nie. U mnie jest to zalezne od temp i od wlasciwosci mojego oleju(niestety mam mineral ). Po jakim czasie po odpaleniu komunikat gasie.Komunikat BETRIEBSANLEITG nawoluje abys sprawdzil o co chodzi w instrukcji obslugi. Gdy wylacze silnik komunikat o za niskim cisnieniu znow wyskakuje aby Cie ponownie poinformowac o wczesniejszym wykrytym bledzie. Sprobuj na cieplym silniku odpalic i zobacz czy komunikat sie tez pokazuje. Moze u Ciebie tez przyczyna jest olej skoro masz wszystko sprawne.
    Pozdrawiam
    EX:
    E34 524TD
    E32 730i
    E32 750IL
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  6. #6
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Proponowałbym sprawdzić stan faktyczy oleju bagnetem, mi taki komunikat się pojawiał jak miałem za mało oleju ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Już wyjaśnione - przyczyną jest czujnik ten przy misie.

    Jak wyżej pisałem, olej był sprawdzany co chwile - jest idelanie między min/max - nic nie ubywa, a zalewam mobil 10w40 (półsyntetyk), wymieniany co 10kkm.

    Dzisiaj znów to sam, ale jak tylko auto ruszy, po ok. 5sek komunikatu nie ma, aż do zgaszenia silnika (nie ważne czy zimny czy ciepły).

    Tak że dziękuję Wam za rady.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Olo
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    211
    BMW
    było e38 v8, e32 V8 obecnie e65 730d, e39 530i Indywidual
    Skąd
    Kraków
    no Huber ciesze sie ze sie wyjasnilo mniej wiecej co i jak :) i dobrze ze dotarles do domu, a moim zdaniem to czujke wymienisz i bedzie git ;)

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    A więc podsumowując, na początkowy komunikat zmianił mi się na OELSTAND MOTOR , czyli poziom oleju, który mam cały czas na tym samym poziomie, w połowie między min/max.
    I tak samo gasł jak tylko ruszyłem.

    I oto się naprawiło :)
    Wczoraj wracając z pracy pomyslałem, że miło się wtulić do fotela i na benzynie docisnąłem sobie z lekka do 190kmh, aż "miłe uczucie"

    Po tym jak parkowałem auto się osotni raz wyświetliły komunikaty-opisy do oleju i instrukcji. Potem jeszcze para razy na ciepłym silniku i dzisiaj na zimnym i na ciepłym paliłem auto i jeździłem i mam spokój.
    A dzisiaj wieczorem sobie załatwiłem posadzenie auta na podnośnik kolumnowy, by czujnik wyjąć - trza odwołać
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  10. #10
    Weź pod uwagę że problem może się powtórzyć. Jeśli to na 100% czujnik był winny to znaczy że coś jest z nim nie tak. I sam by się naprawił? Może jednak warto go wymienić jak już się na to przygotowałeś?
    Czujniki jak zaczynają szwankować i nie są do końca walnięte to właśnie troche dają błędów a troche jest ok także jak już wiadomo, że to czujnik to warto chyba sprawe do końca zamknąć i wyeliminować źródło błedu :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •