Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Czy po kolizji należy się odszkodowanie?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    2
    BMW
    7
    Skąd
    wrocław

    Post Czy po kolizji należy się odszkodowanie?

    W ubiegłym miesiącu moja żona miała lekki wypadek samochodowy nie ze swojej winy. Stłuczka była niewielka, także uznaliśmy, że nic się nie stało, bo po zdarzeniu na zdrowie nie narzekała. Jednak po dwóch tygodniach zaczął ją boleć kręgosłup, przez co udała się do lekarza i opowiadając mu całą sytuację lekarz stwierdził, że to faktycznie może być jakieś zaniedbanie powypadkowe. I tak już 2gi tydzień żona chodzi z bólem kręgosłupa, dochodzącym raz do tego stopnia, że musiała wziąć zwolnienie z pracy. Póki co jest na etapie badań i próbujemy ustalić z czym jest problem. A ja przy okazji mam pytanie, czy może orientujecie się czy przysługuje jej z tego tytułu odszkodowanie czy w ogóle jakieś pieniążki z powiązanego z wypadkiem powodu (np. uszczerbek na zdrowiu itp.)? Nie wiem czy to dobry pomysł, ale znalazłem w Internecie https://www.aif.com.pl/odszkodowania...-samochodowym/ i pomyślałem czy nie skorzystać z ich pomocy. Korzystaliście może z usług tego typu prawników? Jeżeli tak co o nich sądzicie? Dodam, że policja była na miejscu zdarzenia i spisała protokół, także kolizja jest udokumentowana. Gdybyście mieli jakieś podobne doświadczenia z którymi moglibyście się podzielić byłbym wdzięczny
    Ostatnio edytowane przez animal123 ; 29-01-2016 o 18:56

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,289
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Moim zdaniem nie. Mamy zimowa porę,przez dwa tyg mogła zrobić sobie krzywdę nie raz. Co innego jak by to było na drugi dzień... na pewno nie wypłaci za to OC sprawcy. Jeśli coś się uda to tylko droga sądową itd

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Odszkodowanie się należy. Dobry lekarz, papiery do ubezpieczalni i możesz czekać na sianko.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Formalnie oczywiście się odszkodowanie należy, tylko musisz mieć dobre papiery na to. W praktyce na pewno będą się migać do oporu, ale warto walczyć.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Oczywiście ,że się należy , płacą za ból nawet.

  6. #6
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    A czy na bank ja boli ? Ubezpieczalnie bardzo wnikliwie podchodza do takich zgloszen , raz ze po czasie ,dwa ze to jedna z najbardziej znanych metod wyludzenia odszkodowania , na zachodzie jest to od kilku lat plaga ....nawiazujac do tematu o odszkodowanie mozna starac sie do 3 lat wstecz , podobnie z odwolaniami od decyzji

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    A czy na bank ja boli ? Ubezpieczalnie bardzo wnikliwie podchodza do takich zgloszen , raz ze po czasie ,dwa ze to jedna z najbardziej znanych metod wyludzenia odszkodowania , na zachodzie jest to od kilku lat plaga ....nawiazujac do tematu o odszkodowanie mozna starac sie do 3 lat wstecz , podobnie z odwolaniami od decyzji
    Nie istotne czy boli czy nie boli ja twierdzi że boli to żaden lekarz orzecznik itp. tego nie udowodni dla potomnych w każdym przypadku kolizji wypadku nie ważne z czyjej winy ma wszystko boleć jak nie kasa z czyjejś polisy to z twojego NW się należy .I NIE WYSKAKIWAĆ Z TEMATEM ŻE TO NIEUCZCIWE BO NAS UBEZPIECZALNIE W RAZIE SZKODY RZEŹBIĄ DO BÓLU


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  8. #8
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Nikomu nie zarzucilem nieuczciwosci , czytaj co napisalem a nie sam wyskakujesz z madrosciami ,akurat jestem 3 lata po wypadku w ktorym stracilbym prawa reke na wysokosci polowy bicepsu i uwierz mi ze ubezpieczalnie jak sam piszesz tzezbia nas do bolu , wiem co przechodzilem w trakcie ubiegania sie o odszkodowanie i uwierz mi ze to ze boli to jest wielki h..j dla nich , jak ktos pisal wczesniej ze za bol placa ... Nie wiem gdzie bo ja akurat mialem bardzo wysokie ubezpieczenie w PZU i wiem jak podchodza do tematu , takze zycze powodzenia w zalatwianiu odszkodowania bo to proste nie bedzie w przypadku opisanym w pierwszym poscie

  9. #9
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    Nikomu nie zarzucilem nieuczciwosci , czytaj co napisalem a nie sam wyskakujesz z madrosciami ,akurat jestem 3 lata po wypadku w ktorym stracilbym prawa reke na wysokosci polowy bicepsu i uwierz mi ze ubezpieczalnie jak sam piszesz tzezbia nas do bolu , wiem co przechodzilem w trakcie ubiegania sie o odszkodowanie i uwierz mi ze to ze boli to jest wielki h..j dla nich , jak ktos pisal wczesniej ze za bol placa ... Nie wiem gdzie bo ja akurat mialem bardzo wysokie ubezpieczenie w PZU i wiem jak podchodza do tematu , takze zycze powodzenia w zalatwianiu odszkodowania bo to proste nie bedzie w przypadku opisanym w pierwszym poscie
    Damian mój post absolutnie nie był jakimś kąśliwym kawałkiem ja również jestę w trakcie dochodzenia odszkodowań z 3 polis w różnych ubezpieczalniach z tytułu wypadku na nartach i po pierwszych propozycjach odszkodowań wybuchłem śmiechem i zleciłem to firmie odzyskującej odszkodowania . Mój wpis bardziej na temat bycia bezwzględnym w odniesieniu do firm ubezpieczeniowych


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  10. #10
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Owszem i to sam potwierdzam , mi bardziej chodzilo o to ze czlowiek naprawde po przejsciach ( jak pewnie bylo i w twoim przypadku ) nawet jak to mowia z glowa pod pacha przyjdzie a stwierdza 2% niezdolnosci ..... Ciezko mu bedzie dochodzic tego odszkodowania a poprostu moze byc uznane takie roszczenie na opak .... A tak na marginesie to nie o to chodzi zeby sie kasac itd :-) moze ciut sie unioslem ale pewnie dlatego ze przypomnialem sobie jak musialem walczyc o swoje z tymi hienami :-) mam nadzieje ze wszystko dobrze sie zakonczy

Podobne wątki

  1. Należy się mandat czy nie?
    Przez ratovnik w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 10:56
  2. czy da się?.. a raczej (Gdzie) da się...
    Przez Livre w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 16:58
  3. Czy można uszkodzić skrzynię biegów przy kolizji?
    Przez itomek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 21:05
  4. odszkodowanie
    Przez tobiasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-06-2010, 20:23
  5. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 09:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •