Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Zalana pompa/moduł ABS i choinka na desce rozdzielczej

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post Zalana pompa/moduł ABS i choinka na desce rozdzielczej

    Hej mam problem czy możecie mi doradzić jak mogę wyeliminować usterkę?

    Parę dni temu autko krzyknęło że ma mało płynu chłodniczego więc dolałem ale niestety przy dolewaniu poleciał płyn za zbiorniczek na wtyczkę od ABS ale wtedy jeszcze tego nie zauważyłem. Wieczorem wychodząc z pracy jak tylko wsiadłem do autka i zanim nawet włożyłem kluczyk to palił się na żółto wyświetlacz pod obrotomierzem z coś na temat hamulca ale nie pamiętam dokładnie. Wkładam kluczyk odpalam autko i pojawiła się cała masa błędów na zegarach i idrive. Między innymi ABS, DSC, Parking Brake i informacja ABS/DSC moderate..... Podłączyłem INPE i po skasowaniu wszystkich błędów i odczytaniu na nowe cześć z nich pozostaje.

    Sterownik EGS
    51AE - CAN brake light signal

    Sterownik ARS
    D1DD - CAN acceleration vehicle cross DSC
    D1DE - CAN angle speed yaw DSC

    Sterownik EMF
    D3BD - CAN RX SIGNAL

    Kostkę sterownika ABS/DSC wypiąłem i wyczyściłem benzyną i wysuszyłem tak samo z gniazdem w sterowniku.
    Sterownik komunikuje się z INPĄ ale jak próbuję zrobić test pompy ABS żeby zobaczyć czy pompa kręci to nic się nie dzieje, tak samo jak zawory ABS a powinno chyba być słuchać cokolwiek chyba że się mylę.

    Zanim oddam sterownik do naprawy to wolę się upewnić z waszej strony czy to oby na pewno sterownik.
    Brałem też pod uwagę że może jakiś czujnik ABS siadł ale z tego co na necie poczytałem to błędy by wyskakiwały dopiero jak bym ruszył autem a u mnie teraz jest tak że wystarczy że zapłon włączę bez odpalania silnika to od razu choinka się robi na desce

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Spróbuj rozkręcić sterownik i go wysuszyć- potraktować preparatem do styków.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    Odkręcałem sterownik ale generalnie tam czysto i sucho, elektronika sucha, elektrozawory też suche i czyste

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    41
    BMW
    A8 D2
    Skąd
    Ostróda
    Na moje to miałeś nieszczęśliwy zbieg okoliczności i oblanie płynem nie ma nic do rzeczy . Sterownik jak i połączenia są hermetyczne więc płyn nie miałby kontaktu z nim nawet .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez machul333 Zobacz posta
    .....Sterownik jak i połączenia są hermetyczne więc płyn nie miałby kontaktu z nim nawet .
    Połączenie nie jest hermetyczne, też tak myślałem ale niestety jak rozebrałem kostkę to przewody były mokre od płynu jak i samo gniazdo od sterownika tyle że w mniejszym stopniu. Nie ma w połączeniu żadnych uszczelek

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    41
    BMW
    A8 D2
    Skąd
    Ostróda
    Albo bmw poskąpiło kawałka gumy w tym miejscu albo ktoś ją zgubił , bo aż niemożliwe żeby dali tam zwykłą kostkę.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Na Twoim miejscu to sprawdził bym dlaczego brakowało płynu, a to że masz taką choinke raczej ma mało wspólnego z tym że płyn tam poleciał. Obstawiam zbieg okoliczności.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Na Twoim miejscu to sprawdził bym dlaczego brakowało płynu, a to że masz taką choinke raczej ma mało wspólnego z tym że płyn tam poleciał. Obstawiam zbieg okoliczności.
    Nagrzewnica puszcza, raz na pół roku muszę dolać

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    23
    BMW
    745i
    Skąd
    Tychy
    Witam,
    mam pytanie czy udało ci się rozwiązać problem bo mam tą samą sytuacje brak komunikacji po magistrali z modułem ręcznego. ARS i EGS są na tej samej magistrali PT-CAN niestety coś mi zaburza tą komunikacje z ręcznymi nie wiem gdzie szukać. U siebie obstawiałem moduł ręcznego ale po podmianie dalej brak komunikacji.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    23
    BMW
    E32,E34 535,E34 525td,E34 4.0,6G!,E38 740,E38 735,E65 735,..
    Skąd
    podbeskidzie
    Niestety kolego czekają cie koszty ,komputer padnięty koszt 1680 w boschu ,miałem to samo i próbowałem naprawdę wszystkiego i firm co naprawiają itd.,jest im w tym miejscu porostu za ciepło, po wymianie wszystko wróciło do normy i nawet skrzynia ożyła zaczęła delikatnie zmieniać biegi i redukować ze zjazdów.

Podobne wątki

  1. [elektronika] choinka ABS/DSC i błąd vetilreais?
    Przez Saillupus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 17:18
  2. [elektryka] Błędy komputera na desce rozdzielczej ?
    Przez Stvstifler w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 10:58
  3. Wypalone pixele na desce rozdzielczej,naprawa?
    Przez Gwiazdor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-07-2012, 15:26
  4. Dodatkowy wyświetlacz na desce rozdzielczej
    Przez Rysiek92 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 22:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •