Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 740 V8 Nierówna praca, duże spalanie, błąd

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    5
    BMW
    740 e38
    Skąd
    Świdnica

    Post 740 V8 Nierówna praca, duże spalanie, błąd

    Witam mam problem z moja beemka.
    Mianowicie trzęsie/buja buda, spalanie na komputerze nawet na postoju 39,5l/100km i nie chce zejść niżej.Brakuje jej też trochę mocy no i po podłączeniu pod komputer wyskakuje jeden błąd który jak usunę pojawia się na nowo

    A to jest ten błąd


    Co to może być?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    To chyba będzie problem z wtryskiem. Na postoju każde auto pali tyle samo. Komputer wie, że nigdzie nie jedziesz, a paliwo leci.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    5
    BMW
    740 e38
    Skąd
    Świdnica
    a jak mogę to sprawdzić? no i w sumie zapomniałem dodać, że dzieje się to po złożeniu silnika, ponieważ był rozbierany bo wymieniałem uszczelki pod głowicą

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    sprawdź kostkę na 6 wtrysku(bo o ten jak widzę chodzi). wtrysk jest sterowany masą. tzn + masz cały czas a masa jest lub nie ma.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    26
    BMW
    e38 740i 95r 6 manual
    Skąd
    Pisz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bartek852963 Zobacz posta
    Witam mam problem z moja beemka.
    Mianowicie trzęsie/buja buda, spalanie na komputerze nawet na postoju 39,5l/100km i nie chce zejść niżej.Brakuje jej też trochę mocy no i po podłączeniu pod komputer wyskakuje jeden błąd który jak usunę pojawia się na nowo

    A to jest ten błąd


    Co to może być?
    Jeśli jeździsz na krótkich odcinkach np 3km, tak jak ja do pracy przy minimum -3 stopni celsjusza, w tym poczekanie na pociąg i lekkie korki A na dodatek co chwilę kasujesz ten licznik to wartość którą odczytujesz jest poprawna. Moje auto w takich warunkach pali około 26l/100 ale nie kasuje co chwilę interwału średniego spalania. To jest v8 i musi tych 8 garnków zagrzać. A i na postoju zawsze średnie spalanie rośnie, jak stałem na parkingu z odpalonym silnikiem i skasowanym interwałem to tak samo średnie spalanie wynosiło 39.5

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    26
    BMW
    e38 740i 95r 6 manual
    Skąd
    Pisz
    m60b40
    trzęsienie budą, to proponuję tak:
    - wymień fajki od cewek(pewnie nigdy nie ruszane, koszta nie wielkie a może wiele pomóc), świece jak nie wiadomo kiedy wymieniane to warto wrzucić nowe (polecam Denso k20tt gdyż charakteryzują się niskim poborem napięcia dzięki jednej elektrodzie, lepszą i wydajniejszą iskrą,a cewki w naszych v8 są już leciwe i mają dużo lżej, fakt to, że zużywają się szybciej od np Beru 3 elektrodowych)
    - wyczyść silniczek krokowy( nie w żadnym rozpuszczalniku tylko w zwyklym oleju napędowym, wlewasz do pełna, zostawiasz na jakiś czas i wylewasz, potem jeszcze raz i następnie starasz się wysuszyć bezinwazyjne ten element)
    -warto sprawdzić połączenie przepływomierza z puchą filtra i łącznikiem elastycznym z przepustnicą( pucha filtra z przepływomierzem są zamontowane sztywno do karoserii a następnie łącznikiem elastycznym do przepustnicy, który cały czas pracuje. Rozciąga się i kurczy gdyż silnik poddany obciążeniom porusza się na poduszkach silnika, ten łącznik może być popękany i podawać lewe powietrze.)
    - poduszki silnika i skrzyni mogą być zużyte(sparciałe, silnik wtedy też będzie się trzęsł- w skrajnych przypadkach wiatrak Visco porysuje nam chłodnice przy większych obciążeniach, a nawet może doprowadzić do połamania łopatek wiatraka i uszkodzenia chłodnicy wraz z jej osłoną)
    - oringi na wtryskach pb mogą być przepracowane(twarde i spłaszczone) oraz któryś wtrysk może być zasyfiony i żle podawać paliwo na zawory. Regulator ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej może nie trzymać odpowiedniego ciśnienia. Węże od podciśnienia mogą być nieszczelne no i wtedy wiadomo.
    - a najdroższa z tego wszystkiego opcja(dlatego na końcu) to lewe powietrze (nieszczelność) w kolektorze dolotowym - uszczelki, odma.
    * przepływomierz jak by padł to podczas jazdy auto mogło by świrować (np strzelać w dolot lub wylot)
    * sondy możesz sprawdzić poprostu je odpinając i kasując adaptacje silnika(znajdziesz w google jak to zrobić)

    Zadbaj o auto które ma już swoje lata i niektóre rzeczy mogą nie domagać. To nie ford focus plastik z 2011r. w którym trzeba większość silnika wymienić przy 200tyś km. W m60 czasem wystarczy zadbać jak o kobietkę, popieścić i dogodzić a wtedy odwdzięczy się uśmiechem na twarzy:D

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    5
    BMW
    740 e38
    Skąd
    Świdnica
    tylko ze wcześniej to tak nie wyglądało, nawet jak skasowałem licznik to wiadomo na początku spalanie było w granicach 40l ale z każdym kilometrem spadało a teraz cały czas sie utrzymuje 39.5l i brakuje jej mocy, pedał wcisne gdzies do połowy a ona niezbyt ma siłe żeby przyśpieszać chyba, że walne w podłogę to wtedy reakcja jest prawidłowa.
    Uszczelki są wszystkie nowe bo jak wcześniej wspominałem wymieniałem uszczelki pod głowicami więc odrazu były wymieniane uszczelki pod kolektorami. Cały ten problem pojawił się własnie po złożeniu silnika, przy pierwszym odpaleniu autko chodziło ładnie i po wyjechaniu z garażu zaczeła "kuśtykać"
    Ostatnio edytowane przez bartek852963 ; 23-01-2016 o 16:32

  8. #8
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Po pierwsze sprawdź w INPA opcję "ROUGH" czyli korekty czasu wtrysków na jałowym.
    Silnik -> F5 (odczyt wartości) -> F7 (LU Measure)
    Prawdopodobnie jeden wtrysk się psuje. To powinno wyjść na wskaźnikach ROUGH.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    Post

    inpa w dme 3.3 (m60) nie ma parametru rough, jest tylko jakiś jeden czas wtrysku.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    5
    BMW
    740 e38
    Skąd
    Świdnica
    Problem rozwiązany :) przy sprawdzaniu wtrysków natknąłem się na odłączony kabelek w listwie z okablowaniem, po złączeniu go błąd mogłem normalnie usunąć i beemeczka chodzi normalnie :) Wszystkim wielkie dzięki za pomoc

Podobne wątki

  1. Za duże spalanie.
    Przez Piter30 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 10:18
  2. Za duże spalanie....
    Przez rastaomlet w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-06-2012, 15:18
  3. duże spalanie
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 07:38
  4. M60B40 - nierówna praca i ogromne spalanie
    Przez kapitan w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 15:53
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 18:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •