Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Koszt oryginalego rozrządu e65 3.0Diesel

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz

    Post Koszt oryginalego rozrządu e65 3.0Diesel

    Witam panów serdecznie , od około roku mamy w rodzinie drugie e65 3.0 diesel po lifcie . Od kilku dni ewidentnie słychać rozrząd , hałas słychać tylko na zimnym silniku ale raczej nie jest to bezpieczne więc chcemy wymienić kompletny rozrząd .
    Czy jest na forum ktoś kto robił to już wcześniej ?

    Chodzi mi o to jaki jest mniej więcej koszt kompletnego rozrządu i czy może ktoś polecić jakąś hurtownie lub sklep ( poza ASO ) gdzie można kupić taki zestaw ponieważ wydaje mi się że w ASO to nie będzie tania impreza .

    Z góry dziękuje za pomocne podpowiedzi .

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    czescidobmw.pl ? targuj się :)
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ja kupowałem w autovoll.pl- Łódź, ul. Chocianowicka.

    Z zamienników dostępne są dwie firmy, SWAG i Febi. Ja założyłem Swaga. Potrzebujesz dwa komplety łańcuchów z napinaczami i ślizgami, łańcuch pompy olejowej, uszczelkę pokrywy zaworów, rozrządu i miski olejowej (część Elring, część oryginał BMW). Warto dokupić też nowe miedziane podkładki pod wtryskiwacze (komplet <20 zł). Za wszystko zapłaciłem około 900- 1000 zł, już w tej chwili dokładnie nie pamiętam. Zadzwoń do nich, podaj VIN i powiedz, żeby Ci zestaw rozrządu skompletowali.

    P.S. Nie kupowałem kół zębatych (dostępne tylko oryginały, okolice 600 zł), bo moje przy przebiegu 215 tysięcy km śladów zużycia nie miały.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 21-01-2016 o 09:28

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    22
    BMW
    E32 750iL
    Skąd
    Łódź
    w ASO po zniżkach 1400zl komplet

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Viptrans24 jezeli mogę zapytać to jaki przebieg jest w tym dieslu ,że rozrząd trzeba wymieniać ? Który to rok? Czyżby 3.0d były juz tak lipne jak N47 ???

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    1400 pln kompletny oryginał ? to masz dobry rabat , my mamy chyba 5 % rabatu to mi powiedzieli za całość z kołami zębatymi 1800 pln u Tłoka .

    Co do Bmw , jest to 730 D po lifcie z 2006 roku , aktualnie ma około 290 000 tys kilometrów przebiegu , podobno potrafi polecieć , z tego co rozmawiałem z mechanikiem na temat efki to podobno w 3 litrowym dieslu należało by zajrzeć do rozrządu juz przy około 200 tysiącach przebiegu . słyszałem na temat SWAGA że podobno ta firma leci na pierwszy montaż , ale dla pewności wezmę od kolegi z hurtowni i porównam sobie z oryginałem . Jesli okaże się że to to samo to pewnie ojciec założy Swaga , bo do częći Febiego jakoś nie ma zaufania .

    Powiem szczerze panowie że samochody schodzą na psy , i jak będę miał zamiar za 2 lata zmienić auto to już nawet nie wiadomo co kupić żeby mieć trwałe auto z bezawaryjnym silnikiem . Zastanawiam sie czy tacy producenci jak Bmw , Audi , Mercedes w końcu się ogarną bo na ta chwile samochody klasy premium nie reprezentują sobą nic oprócz ładnego designu i kilku nowych gadgetów , gówno na kółkach w kosmicznej cenie .

    Co do trwałości to widziałem teraz na warsztacie x5 z 3.0 litrowym dieslem i facetowi się zerwał rozrząd przy około 240 tysiącach , a przy 300 przemieliło skrzynie biegów . Podobno nie ma reguły co do tego . Jeśli ktoś kiedyś widział łańcuch rozrządu w Bmw to pewnie rozumie to że ma prawo on się zerwać , niektórzy mają grubsze łańcuchy na szyi niż jest przy silniku diesla w baśce .
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 24-01-2016 o 19:58

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez viptrans24 Zobacz posta

    Powiem szczerze panowie że samochody schodzą na psy , i jak będę miał zamiar za 2 lata zmienić auto to już nawet nie wiadomo co kupić żeby mieć trwałe auto z bezawaryjnym silnikiem . Zastanawiam sie czy tacy producenci jak Bmw , Audi , Mercedes w końcu się ogarną bo na ta chwile samochody klasy premium nie reprezentują sobą nic oprócz ładnego designu i kilku nowych gadgetów , gówno na kółkach w kosmicznej cenie .
    To mnie właśnie martwi najbardziej. Takie samo zdanie sam czesto powtarzam.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    ladne i fajne ale ,,awaryjne,, jak xxxxxxx wszystko się sypie + elektronika. Ja zmądrzałem bo sprzedałem i wcale nie żałuję.Portfel teraz jest grubszy i można spokojnie jedzic po Polsce bez awarii. Radzę to samo zrobić.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 25-01-2016 o 13:49 Powód: Hamuj słownictwo, forum to nie podwórko!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    KleMarine i co kupiłeś jak sprzedałeś ?

    Bo ja już nie mam pomysłów , w nowych Mercedesach też rozrząd leci i wały korbowe się
    ukręcają dieslach , masakra jakaś . Miałem kiedyś Golfa potem Mercedesa w210 potem w 211 i nigdy powtarzam nigdy żadne z tych aut mnie nie zawiodło , a e65 niby człowiek dba , wszystko na oryginale , olej co 10 - 15 tysięcy wymieniany a mimo to w kółko coś sie dzieje . tu już nawet nie chodzi o pieniądze , tylko o to żeby trochę pojeździć sprawnym autem a nie co 2 tygodnie wstawiać auto do warsztatu

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Widocznie kupiłeś strupa za 2 tyś i masz za swoje hehe...W e65 to tylko podstawowa eksploatacja i nawijasz kilometry;)




    Oczywiście żartuje...

Podobne wątki

  1. [silnik] e65 735i Potrzebna instrukcja ustawiania rozrządu
    Przez Greg01 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 12:27
  2. Pytanie o koszt robocizny
    Przez biemdablju7 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 13:00
  3. [skrzynia] Jaki Koszt zmiany oleju w skrzyni w 730d E65
    Przez aretim5 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 12:25
  4. [karoseria] Koszt malowania całego e38
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-01-2013, 14:06
  5. jaki koszt filtrow
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2007, 20:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •