Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Błąd na błędzie bardzo prosze o ich rozkodowanie

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Masz racje,to są żadne wady.
    Ja sie wyłączam z dyskusji bo jak zwykle pi*r**l* głupoty.
    Czas najwyższy.
    +100

  2. #32
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez charzun Zobacz posta
    Panowie doradzcie..
    Wczoraj skasowalem bledy, zakrecilem zawor LPG na butli i zrobilem trase (miasto/trasa pol na pol) na samej PB.
    Podczas tej trasy zaden blad sie nie pojawil.. Natomiast dzis rano na zimnym silniku od razu wywalilo wypadanie na 1 i 4 cylindrze a po chwili "Misfire detection, Checksum failure".
    Skasowalem je, zgasilem i odpalilem ponownie i juz zadnego bledu nie ma..
    Jaka diagnoza? Walek na tej glowicy czy te dwie cewki? Pierwsza cewka stojac przed autem jest po prawej stronie pierwsza od chlodnicy a czwarta cewka po prawej stronie najblizej szyby?
    Charzun w europejczykach BANK 1 to strona pasażera, a BANK 2 to strona kierowcy.

    Stojąc przed autem cylinder nr 1 to przy chłodnicy po lewej stronie, cylinder nr 4 po lewej pod ścianą grodziową.

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Chlopaki a moze doradzicie mi co mam zrobić? :D Postanowiłem na pewno zostawic sobie te auto i chce naprawić aby wszystko ladnie chulalo.
    . tylko. od. czego zaczac zeby za duzo. niepotrzebnych czesci nie wymienić

  4. #34
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Odpowiedzieliśmy na raz ;) Patrz mój post przed Twoim postem :P

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    No to juz wiem chociaż ktore cewki ruszyć.. zamienić cewki na tej samej glowicy czy zamienic z kewej na prawą głowice? wszystkie czy tylko te co bledy pokazuja?
    Ostatnio edytowane przez charzun ; 24-01-2016 o 15:40

  6. #36
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No na logikę zamień miejscami np 1 z 2 i 3 z 4 i zobacz, czy wypadanie zapłonu przeniesie się na 2 i 3 cylinder.

  7. #37
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    I teraz mam zagadke.. Jak nie ma mrozu to odpala idealnie i zadnego bledu nie ma... Faktycznie stalo sie to pierwszy raz na wiekszym mrozie.. Stal 12h w temp +1 i zapalil i chodzil idealnie i po trasie 20km nie mam zadnego bledu.. Na walki mialaby wplyw temperatura otoczenia?

  8. #38
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Na wałki nie, ale na olej.

    Charzun tu nic nowego się nie wymyśli, trzeba zacząć diagnozować. Nie napisałeś nawet, czy przyjrzałeś się cewkom. Może warto uderzyć tam z miernikiem. Kto wie, może masz problem z okablowaniem.

    Szklana kula o nazwie "7er.pl" za wiele więcej raczej już nie powie.

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Co dziwne w takiej temp bledow wypadania zaplonu nie ma.. WIec z cewkami narazie sie nie pobawie.. Pojawil sie tylko taki bląd:
    lr-adaptation multipl. area1
    Dzis sie dokladnie przysluchalem pracy silnika i zauwazylem ze z glowicy po stronie kierowcy cos wyje.. Napewno nie jest to nic z osprzetu bo zdjalem pasek wieloklinowy a odglos zostal.. Mniej wiecej w polowie dlugosci glowicy.. Po dodaniu gazu minimalnie cichnie..

  10. #40
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Tak jak napisał dammed moze byc to olej.

    Znawcą ani ekspertem nie jestem.
    Jak zamawiałem ostatnio olej do swojego innego auta to gadałem troche z ekspertem z tej dziedziny.W tych informacjach o olejach sa jakieś temperatury płyniecia i niektore oleje mają gorsze w nizszych temperaturach.U Ciebie moze byc tak samo,ze olej slabo smaruje na gorze jak jest niska temperatura i auto pokazuje co go faktycznie boli.Im cieplej tym problem sie tuszuje.
    Na moje oko jedz do kogos kumatego bo takie bicie piany przez internet nic nie pomoże.Ktoś musi postawić konkretną diagnoze bo może byc za pozno za jakiś czas...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •