Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E 66 2005' parę pytań - skrzynia, wał, buczenie, hamulec postojowy w automacie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar karpiu
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    9
    BMW
    E66 2005'
    Skąd
    Mazowieckie

    Post E 66 2005' parę pytań - skrzynia, wał, buczenie, hamulec postojowy w automacie

    Cześć, jestem tutaj nowy ale czasem czytam wasze forum...
    Nie znalazłem podobnych problemów, może za mało szukałem.
    1. pierwszy problem to buczenie przy zmianie obciążenia, tzn., przy odjęciu gazu szczególnie przy sporych prędkościach (ok 100km/h i więcej) słychać buczenie chyba ze skrzyni. Po zakupie w 2012' olej w skrzyni wraz z filtrem wymieniony (obecnie ok 220tyś km - po wymianie zrobiłem jakieś 40-50tyś). Łącznik elastyczny też nie dawno zmieniłem - przeżył już najlepsze chwile... Nie mam pomysłu skąd ten dźwięk...
    2. hamulec postojowy funkcja automatyczna - przestał działać. Po podłączeniu do programu BMW brak błędów. Normalne wciśnięcie przycisku aktywuje hamulec jednak automatyczna funkcja nie działa. Macie jakieś pomysły?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Odnośnie pytania nr 2, sprawdzałeś czy automatyczny hamulec postojowy nie został wyłączony w iDrive?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Co do 2 tematu,sprawdź linki ręcznego.Jak są całe to w silniczku od ręcznego bym szukał.Ew. zdjąć tylne tarcze i będzie wszystko jasne.Może być zerwana linka,brak nakładek lub awaria elektryczna.Co do buczenia....Jaki masz motor ??Może to odgłosy z dyfra słychać.Może podpora wału?Nawet w kole łożysko potrafi namieszać laikom;bez urazy.Ciężko tak stwierdzić jak nie słysze tego

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jaro5 ; 12-01-2016 o 22:16
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar karpiu
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    9
    BMW
    E66 2005'
    Skąd
    Mazowieckie
    Ok, będę u mechanika niedługo z tarczami więc poproszę o sprawdzenie linek lub silniczka. Ta awaria (automatu) powstała z dnia na dzień więc o jakiejś długiej awarii lub ciągnącym się złym stanie nie ma mowy.
    Motor 3600cm benzynka - nie zatruty :)
    Co do buczenia, dołożę jeszcze lekkie drgania podczas odpuszczenia gazu - na hamowaniu silnikiem. Jak dodaje gazu wszystko ustaje. Czasem podczas jazdy czuć także drżenie. Czytał u Was gdzieś po postach, że podobne wrażenia (bez buczenia) może dawać skrzynia (konwerter). Ale pewnie trudno to zweryfikować...
    Co do łożyska... chyba nie. Choć to specyficzne autko i cisza w nim panująca czasami miesza w odczuciach :)
    @lukasz740, w idrive zaznaczam żeby opcja była włączona, ale nawet nie chce się podświetlić że włącza. Czyli jest zgodnie z prawdą nie włączony. Normalnie zawsze było na zielono - włączałem ten system zawsze w mieście i działał. Z dnia na dzień przestał działać bez żadnych objawów. Dziwne że po wciśnięciu przycisku hamulec normalnie działa. To są jakieś dwa niezależne systemy?
    Ps gdzie byście polecili zgłosić się z tymi problemami blisko Warszawy? Ja zawsze korzystam z Mobilnego Serwisu w Milanówku. Gość pracował wiele lat w BMW. Zawsze spokojnie mi ogarniał sprawy ale z tym hamulcem jakoś się poddał. Fakt, że nie dałem mu też ostatnio dużo czasu na sprawdzenie tego...

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Jeżeli masz także lekkie drgania to problemem jest najprawdopodobniej sprzęgło hydrokinetyczne ...

    Naprawa ręcznego w e65 to skomplikowana sprawa - mało kto chętnie bierze ta robotę.

    Gdybyś miał pytania w sprawie skrzyni biegów możesz do mnie zadzwonić (od 9tej do 15tej) - 690 215 855.

    Mam w ofercie wszystko do tych skrzyń - zajmuje się także ich naprawa.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar karpiu
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    9
    BMW
    E66 2005'
    Skąd
    Mazowieckie
    Jeśli chodzi o sprzęgło to jakie kwoty wchodzą w grę? Nie chce nikogo łapać za konkretny słowa ale chciałbym przybliżyć sobie budżet domowy... Co do hamulca jakby ktoś podpowiedzial też będę wdzięczny :)

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Nowe sprzęgło to kwota od. 2000 zł. (trzeba to sprawdzić wg. numeru skrzyni / cena może być wyższa) + komplet do wymiany oleju 750 zł. + ewentualnie elementy mechatronika 470 zł. + robocizna.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez karpiu Zobacz posta
    Cześć, jestem tutaj nowy ale czasem czytam wasze forum...
    Nie znalazłem podobnych problemów, może za mało szukałem.
    1. pierwszy problem to buczenie przy zmianie obciążenia, tzn., przy odjęciu gazu szczególnie przy sporych prędkościach (ok 100km/h i więcej) słychać buczenie chyba ze skrzyni. Po zakupie w 2012' olej w skrzyni wraz z filtrem wymieniony (obecnie ok 220tyś km - po wymianie zrobiłem jakieś 40-50tyś). Łącznik elastyczny też nie dawno zmieniłem - przeżył już najlepsze chwile... Nie mam pomysłu skąd ten dźwięk...
    2. hamulec postojowy funkcja automatyczna - przestał działać. Po podłączeniu do programu BMW brak błędów. Normalne wciśnięcie przycisku aktywuje hamulec jednak automatyczna funkcja nie działa. Macie jakieś pomysły?
    Co do punktu nr 2 poczytaj ten temat http://7er.pl/showthread.php/40193-P...9-745-e65-2002

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar karpiu
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    9
    BMW
    E66 2005'
    Skąd
    Mazowieckie
    @Sebek, dzięki za rozmowę telefoniczną i wyjaśnienie spraw związanych z problemami ze skrzynią. Dam znać jak uporam się z budżetem rodzinnym :) Z opisu wynikło, że nie jest tak strasznie jak by się wydawało i można z tymi problemami trochę pojeździć...
    @miro, dzięki za dobry temat. Podejdę do sprawy i dam znać co w tym temacie zrobiłem.
    Dzięki za rady i pomoc!

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Trza se pomagać :-)

Podobne wątki

  1. [elektryka] Dokładka PDC - parę pytań.
    Przez Sebek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 11:07
  2. Hamulec postojowy.
    Przez Thomsen1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 15:52
  3. "Buczenie" przy stałej prędkości 60-80 - wał?
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 00:10
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 06:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •