Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: kontrola trakcji e38

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Cytat Zamieszczone przez jarek1959 Zobacz posta
    jeden blad 139 rozkminilem 139 to grzalka termostatu musze wymienic .Nie wiem ale z elektryka i diagnoza to ja zaczynam a tu koledzy niektórzy tylko krytyka nie po polsku niezrozumiale i jak laikowi odp. ale zawansowany urzytkownik
    Tutaj nikt nie robi Tobie jakiś prywatnych wybiegów, chcemy Ci pomóc, ale ciężko jest coś określić bez pewnych informacji. Kolega jest z Piotrkowa, do Mnie masz około 60 km (nie jest daleko), podjedź sprawdzimy w ramach forumowej współpracy. No chyba, że jest ktoś bliżej z okolic Łodzi i koledze pomoże. Pozdrawiam
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    21
    BMW
    7 440i
    Skąd
    piotrków trybunalski
    Ja nie mam pretensji .Tylko uważam że jak ktoś nie ma konkretnych odpowiedzi to niech milczy.74 CAN MD-IND signalfahler,Fahrzeuggeschwindigkeit 2.75 km/h 76 Temporaera EINSTREUUNG TE RZECZY ODPOWIADAJĄ za wyłączenie trakcji potrzebna jest instrukcja napraw bmw .a nie gdybanie.Widzę że sam prędzej to znajdę jak na forum.Każdy zaczyna temat i brak rozwiązania kończy.Czy sprzedał samochód?cy naprawił,i nie chce podzielić się wiedzą.Jeśli chodzi o czerwony 16 propozycja fajna przyślij kontakt na email.jarek1959@onet.eu 60 km to pestka.pozdrawiam formułowiczów bez urazy jarek

  3. #33
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ten błąd może wynikać z trybu awaryjnego silnika i nie musi być bezpośrednim powodem.
    A skoro masz tam jeszcze sporo innych błędów, to moim zdaniem należy zająć się najpierw nimi
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Pozwolę sobie napisać, że kolega @jarek1959, był u Mnie ze swoją e38 w sobotę. Stwierdziliśmy, całkowity brak komunikacji z modułem odpowiadającym za czujnik kąta skrętu oraz parę innych pomniejszych drobiazgów. Kolega po dostaniu się do czujnika położenia kąta skrętu, ma sprawdzić przejścia i zasilanie. Pozdro
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  5. #35
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    21
    BMW
    7 440i
    Skąd
    piotrków trybunalski
    Troche chorowałem .Ale wczoraj dobrałem się do czujnika skrętu który powinien znajdować się na dole wałka kierownicy pod przegubem krzyżakowym ale go tam nie ma nie ma przewodów,żadnej wiązki.Kupiłem czujnik wg.winu .Jestem teraz w punkcie 0 .Czy to możliwe że ten czujnik znajduje się gdzie indziej ?.Mam przekładnie z kostką z której wychodzi przewód 2 piny

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Hej, z tego co piszą tą czujnik kąta skretu jednak nie występuje w gołym ASC.
    https://www.realoem.com/bmw/pl/showp...diagId=32_0700
    Ostatnio edytowane przez czerwony16 ; 05-11-2020 o 19:25
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  7. #37
    Vip Vip
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    145
    BMW
    E38 728iA 99r
    Skąd
    Cieszyn
    Cześć, podłączę się pod temat problemów z ABS ASC.
    OD kilku miesięcy z tym walczę - pierwotnie zapalały się kontrolki ABS ASC tylko po nagrzaniu silnika, dłuższej jeździe, nie działał prędkościomierz, a po nocy nie było już błędów do ponownego nagrzania.
    Wymieniłem lewy tylny czujnik koła (stary mierząc miernikiem miał przerwę) - nowy zamiennik rezystancja ~700 ohm, brak efektu.
    Więc padło na sterownik - faktycznie 1 z przewodów aluminiowych na płytce ceramicznej miał przerwę, był ułamany.
    Polutowany sterownik założony na pompę i super, działa - niestety tylko przez 2 dni, kurr....
    Kolejnego dnia od razu po włączeniu zapłonu świeci ABS, ASC i buczy pompa ABS przez 5 s, podczas jazdy działa prędkościomierz - czyli lewy czujnik tylnego koła działa.
    Wymieniłem już czujnik w tylnym prawym kole - brak efektu.
    Wyczytałem że tego typu problemy z załączającą się samoistnie pompą ABS jest powodowane przez przekaźnik - ale nie znalazłem go nigdzie w samochodzie, może polift go już niema.BMW E39 E38 PRZEKAZNIK ABS ROZOWY 8365326

    Może ktoś za was miał podobny przypadek i go rozwiązał, szukam też opcji by gdzieś auto pod inpe podpiąć.

    Pomierzyłem napięcia jakie dochodzą do czujników i tak 3V prawa strona przód i tył 0,2V lewa strona przód i tył - wygląda że to nadal wina sterownika
    Czy macie może jakiś schemat, rozpiskę tej kostki sterownika ?

    https://www.bimmerfest.com/threads/2....356272/page-3
    Ostatnio edytowane przez JanuszE38 ; 21-11-2020 o 11:10

  8. #38
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W sterownikach uszkadzały się tranzystory sterujące pompą. Może tutaj jest problem.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #39
    Vip Vip
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    145
    BMW
    E38 728iA 99r
    Skąd
    Cieszyn

  10. #40
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    21
    BMW
    7 440i
    Skąd
    piotrków trybunalski
    Witam wreszcie ogarnelem temat winowajcom problemu z trakcja okazala sie przeplywka auto teraz smiga pozdrawiam jarek

Podobne wątki

  1. [pozostale] Kontrola trakcji
    Przez zwracam w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 20:57
  2. [elektronika] [e38] Problem - ABS/kontrola trakcji/hamulce
    Przez Lolo2 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2013, 20:03
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 22:48
  4. [elektronika] Kontrola Trakcji
    Przez Tommy w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 11:35
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 18:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •