Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: kontrola trakcji e38

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    pokolacji z twojego opisu pod nikiem wnioskuje że masz silnik bez vanosów czyli e38 przedlift a przedlifty mają sterownik za schowkiem pasażera w kabinie. Chyba że mówisz o jakiejś innej e38.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,118
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz1109 Zobacz posta
    pokolacji z twojego opisu pod nikiem wnioskuje że masz silnik bez vanosów czyli e38 przedlift a przedlifty mają sterownik za schowkiem pasażera w kabinie. Chyba że mówisz o jakiejś innej e38.
    Dokladnie przedlift bez vanosow. Ten srebrny sterownik tez podmienialem na sprawny. Nie pamietam dokladnie jakie rezeultaty byly ale chyba blad 015 pump error zniknal. Za to pojawilo sie kilka innych ciekawych bledow i asc/abs nie dzialaly. No chyba ze jakies kodowania musialem zrobic ale nie sadze.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Kodowanie po zmianie sterownika ABS to podstawa. Nie jest jednak powiedziane, czy u Ciebie to na pewno wina sterownika. Może właśnie ten pump, czyli pompa doładowująca. U mnie w FL jest ona tuż obok serwa.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,118
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Czaje. W takim razie jak to cholerstwo zakodowac?
    W przedlfcie nie mam pompy dsc tam gdzie serwo. Mam tylko zwykle asc. Czyli ten silniczek z linka. On jest sprawny. Linka oki. Czujnik na przepustnicy podmieniany. Skasuje blad bo daje sie kasowac ale tylko rusze gwaltowniej tak zeby kola stracily przyczepnosc i blad znowu wraca. Wtedy nie ma absu i asc. Calkiem ciekawie jezdzi sie na sniegu z taka opcja :)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Cytat Zamieszczone przez pokolacji Zobacz posta
    Czaje. W takim razie jak to cholerstwo zakodowac?
    W przedlfcie nie mam pompy dsc tam gdzie serwo. Mam tylko zwykle asc. Czyli ten silniczek z linka. On jest sprawny. Linka oki. Czujnik na przepustnicy podmieniany. Skasuje blad bo daje sie kasowac ale tylko rusze gwaltowniej tak zeby kola stracily przyczepnosc i blad znowu wraca. Wtedy nie ma absu i asc. Calkiem ciekawie jezdzi sie na sniegu z taka opcja :)
    Z tego Co piszesz, tym bardziej obstawiałbym sprawny sterownik. Jak zaheblujesz ostro a śniegu, to błąd też wraca?

    Co do kodowania, to ja też jestem n00em. Ja poszukałem w necie "kodowanie pustym plikiem *.man" zrobiłem krok po kroku (NCS expert). Znikł mi błąd dotyczący kodowania i ABS OK. Następnie kalibracja kąta skrętu (inpa > special test > stering angle adjustment E46) i ruszyło też DSC. Ale ja miałem uwalony sterownik i u mnie były inne (znacznie gorsze symptomy).

    W specjal test masz jeszcze ABS/ASC bleedeng test. Nie wiem dokładnie o co tam chodzi, ale chyba bada szczelność układu. Weź się pobaw zanim zaczniesz kodować furę, bo kodowaniem możesz uwalić całe auto, a moim zdaniem twój sterownik jest OK.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    21
    BMW
    7 440i
    Skąd
    piotrków trybunalski
    Witam po latach nieobecnosci jestem teraz na recie serce operacja ale niewazne moja e 38 44 z rok 1996 ma problem z trakcja po prostu sie wylacza roznie bywa oczywiscie bylem na kompie hela gutman abs kody usterek 74 67 39 nie okreslone straty sygnalu silnik kody 139 209 191 213 bez opisu kody usterek 199 czujnik dawki wstepnej paliwa 1 nieprawidlowa funkcja kod 136 zaklucenia komunikacji kod 205 sygnal zuzycia paliwa -sygnal nieprawidlowy kod 54 krzywka regulatora docisku ramienia wycieraczki -nieprawidlowa funkcja 52 silniczek j/w 146 czujnik pochylenia -zakkocenie funkcji obwodu pradowego zaznaczam samochod nie jest po wypadku stoi w garazu jest serwisowany poprawnie a ten asr mnie denerwuje i pojawilo sie nie dawno co otych bledach myslicie

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    21
    BMW
    7 440i
    Skąd
    piotrków trybunalski

    Post poczatkujacy urzytkownik od 2011 roku

    zadalem pytanie o kontrole trakcji brak odpowiedzi to tak jest na tym forum ktos zaczyna watek i dalej nic sie nie dzieje i mozna szukac i czekac bo kazdy jak rozwiaze problem juz ma forum gdzies

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez jarek1959 Zobacz posta
    zadalem pytanie o kontrole trakcji brak odpowiedzi to tak jest na tym forum ktos zaczyna watek i dalej nic sie nie dzieje i mozna szukac i czekac bo kazdy jak rozwiaze problem juz ma forum gdzies
    Po pierwsze, jeśli oczekujesz odpowiedzi w ciągu kilku godzin, to pomyliłeś miejsca. To forum internetowe, a nie facebook.
    Poza tym:
    1. Napisz post po Polsku. Przecinek i enter nie gryzą, a pozwalają łatwiej cokolwiek przeczytać
    2. Wrzuć kody błędów wraz z opisem, najlepiej przeczytane jakimś sensowniejszym sprzętem. Skoro uniwersalny sprzęt typu guttman pokazuje błąd jako "nieznany kod usterki", to należy szukać sprzętu, który ogarnie to lepiej. W Twoim przypadku zwykła inpa pozwoli odczytać błędy wraz z opisem co ułatwi diagnostykę.



    A na początek sprawdziłbym opaskę metalową na rurze dolotu. Stare M62 jak dobrze pamiętam ma osobną przepustnicę ASC/DSC, a niewłaściwy montaż opaski metalowej powodował opieranie się elementu ruchomego przepustnicy o śrubę opaski i blokowało jej ruch do końca
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    21
    BMW
    7 440i
    Skąd
    piotrków trybunalski

    Post

    Dzieki cursor za odpowiedz.takie zeczy jak opaska metalowa to dla laikow.Diagnoze wykonałem na program Ista ,na gutmanie,wczoraj na sugerowanej Inpa.Wszedzie brak opisu,Deska rozdzielcza 255,38 ,136 ,252 ,67,74,80,to sa bledy z kosmosu obiawy sa takie zapalam samochod,chodzi na wolnych obrotach ,po paru minutach zafalowanie silnika-jak przepustnica ,i zapalenie sie kontrolki trakcji.Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu sporadycznie wskaznik paliwa pokazuje brak paliwa ,trakcja sie pali,po nastepnym uruchomieniu jest ok ,po przejechaniu jakiegos odcinka trakcja znów nie działa .Zaznaczam ABS działa bez zarzutu .Podczas jazdy z nie działającą trakcją na tempomacie lekko czasami szarpie silnik niekiedy faluje.wymieniłem czujnik wałka rozrządu bez efektu.

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Połącz się inpą z abs i silnikiem. Odczytaj błedy i wrzuć na forum zdjęcia lub zrzuty ekranu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [pozostale] Kontrola trakcji
    Przez zwracam w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 20:57
  2. [elektronika] [e38] Problem - ABS/kontrola trakcji/hamulce
    Przez Lolo2 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2013, 20:03
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 22:48
  4. [elektronika] Kontrola Trakcji
    Przez Tommy w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 11:35
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 18:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •