Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [ zawieszenie] trzepie kierą

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar maciek266
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    42
    BMW
    E38 4.4 manual E38 4.0 obecnie E46 2.0 będzie E65
    Skąd
    wołów

    [ zawieszenie] trzepie kierą

    Witam wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem 740 od kilku dni i mam nie mały problem. Podczas jazdy tak do 60 km/h wszystko jest wporzo ale gdy przekraczam tą magiczną różnice to zaczyna trzepac kierą z prędkością coraz mocniej. Sprawdzałem już kółka i ok znajoy mi mówi że to tarcze ale ja nie chamuje tylko przyśpieszam. Strach jeździc. Doradzcie coś.

  2. #2
    Doradzę Ci na początek przedstawienie się w odpowiednim dziale :) A na temat bicia kiery było już sporo także możesz poszukać :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar maciek266
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    42
    BMW
    E38 4.4 manual E38 4.0 obecnie E46 2.0 będzie E65
    Skąd
    wołów

    E-38

    OK będe szukał

  4. #4
    Generalnie to może być jeszcze geometria, drążek środkowy lub złe wyważenie kół. Ja mam tak przy 80-90km/h. Leciutko mi bije kierką. Na razie stawiam na złe wyważenie. Ale pojeżdżę moze do wiosny i zobaczę na letnich kołach. Narazie nie stosuję prędkości 80km/h ;D Albo mniej albo więcej i jest ok ;D
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    Sprawdz też czy otwór centrujący w feldze, musi być idealnie dopasowany z piasta, jeśli tak nie masz to bedzie przyczyna...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    504
    BMW
    e38 740i 98
    Skąd
    WWA
    opony tez sprawdź

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar maciek266
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    42
    BMW
    E38 4.4 manual E38 4.0 obecnie E46 2.0 będzie E65
    Skąd
    wołów

    E-38

    Kułka wyważałem i jest ok ale jutro jeszcze sprawdze czy faktycznie piasty pasują tak jak powinny.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    Witam. Koledzy wyważcie jeszcze raz w innym zakladzie chociaż przednie kola. Jeśli stwierdzą że byly żle wyważone i mimo nowego wyważenia dalej biją to radze wybrać trzeci warsztat. Koszt niewielki a warto tak zrobić. Sam to przerabialem i jest po3 wyważeniu ok. Bmw musi miec bardzo umiejętnie wywazone kola , a dopiero potem zajmować sie zawieszeniem. Pozdrawiam

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar maciek266
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    42
    BMW
    E38 4.4 manual E38 4.0 obecnie E46 2.0 będzie E65
    Skąd
    wołów

    e38

    Ok. Spróbuje jeszcze tak ale juz się umówiłem na sprawdzenie zawieszenia w poważnym zakładzie od bmek, koszt mi sie wydaje nieduży bo 75 zł a bede wiedział jak reszta podzespołów się sprawuje.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Re: trzepie kierą

    Cytat Zamieszczone przez maciek266
    Witam wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem 740 od kilku dni i mam nie mały problem. Podczas jazdy tak do 60 km/h wszystko jest wporzo ale gdy przekraczam tą magiczną różnice to zaczyna trzepac kierą z prędkością coraz mocniej. Sprawdzałem już kółka i ok znajoy mi mówi że to tarcze ale ja nie chamuje tylko przyśpieszam. Strach jeździc. Doradzcie coś.
    myslalem ze to bujda ale teraz popieram, zalozylem nowe kolka, wywazylem i telepie!! mysle opony szajs, ale zrobilem z 200km i ponowne przewazenie dzisiaj, dodam ze w czasie jazdy absolutnie nic niebylo czuc. Wywazalem dzisiaj 4 kola z 3godziny!!! nawet bawilem sie wywazarką, ważylem same felgi, pozniej z oponami, przekrecalem opony w stosunku do felgi aby najmnije cieżarkow kleic, wkoncu udalo mi sie, nawet tolerancje robilem do 2gr ;D i wkoncu rewelka, nic niebuje przy hamowaniu i w czasei jazdy, jestem mega zadowolony i popieram macka266 ze dobre wywazenie kola to tez podstawa!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •