Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czyszczenie chłodnicy

  1. #1
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki

    Czyszczenie chłodnicy

    Wiem że był juz ten temat -chłodzenia-poruszany ale chciałem jeszcze raz przypomnieć że TRZEBA czyścić chłodnice co jakiś czas. Nie jest to jakoś super skomplikowane a naprawde warto.
    Zabobiegnie to uszkodzeniu chłodnicy. Ja wczoraj musiałem wymienić chłodnicę i to co wypadło z auta po jej zdjęciu przeszło moje oczekiwania :(
    Liście , robaki, błoto - prawie pół wiaderka 5litrowego syfu. Zabrudzenie było też prawdopodobnie przyczyną awari chłodnicy.
    Dlatego radze czyścić chłodnicę.
    To tyle i dziekuje za uwage :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    mam karchera wiec jest czysciutka :hah:

  3. #3
    rozbierasz wszystko i wyciagasz chlodnice z auta ;)

    Robilem ten zabieg u siebie , i nie wyobrazalem sobie nigdy w zyciu czegos takiego co tam zobaczylem

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    mam karchera wiec jest czysciutka :hah:
    Tak tylko Ci sie wydaje. Ja też rego syfu nie widziałem. Trzeba ją ściągnąć.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    dokladnie bez zdjecia i wyjecia chlodnicy nikt jej nie doczysci jak trzeba

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja zdejmowalemwentylator klimy i nic tam nie bylo, czysciutka na wylot, widac myjka wymyje wszystko

  7. #7
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    jeżeli chodzi o te brudy międzychłodnicami to jechałem karcherem bezpośrednio w chłodnice > od spodu > od góry ale po zdjęciu jej zobaczyłem że to nie taka prosta sprawa .... po ściągnięciu chłodnicy było mi ciężko ściągać owady (mimo pryskania plynem na owady) --- poprostu ściągałem je drutem
    Pić trzeba ! Jeść można !

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    to ze gdzies pod chlodnica jest syf to jeszcze nic nieznaczy, aby byly czyste uzebrowania bo to wlasnie one sa odpowiedzialne za wymiane ciepla, jak jak sciagnolem wentylator id klimy to normalnie widzialem przez zeberka wiskoze, i to na calej powierzchni chlodnicy, a to ze trzeba ja czyscic to wiadoma sprawa, poprostu samemu mozna sprawdzic w jakim jest stanie, po co bez potrzeby cos robic, ja mam taka zasade, nienaprawiaj tego co niejest zepsute, pozdro

    ps czysta chlodnica oszczedza visco, itp

  9. #9
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    to ze gdzies pod chlodnica jest syf to jeszcze nic nieznaczy, aby byly czyste uzebrowania bo to wlasnie one sa odpowiedzialne za wymiane ciepla,
    nikt nie mówił ze sa pod chłodnicą :D ja tam wiem że jak karcherem waliłem to te owady jeszcze głębiej w żeberka się pakowały.


    Kod:
    poprostu samemu mozna sprawdzic w jakim jest stanie, po co bez potrzeby cos robic, ja mam taka zasade, nienaprawiaj tego co niejest zepsute, pozdro
    ale jak już się ściągnie wentylator klimy to żaden problem ściągnąć chłodnice wody żeby ją przeczyścić ... choćby profilaktycznie dla dobrego samopoczucia :D :D :D
    Pić trzeba ! Jeść można !

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    to ze gdzies pod chlodnica jest syf to jeszcze nic nieznaczy, aby byly czyste uzebrowania bo to wlasnie one sa odpowiedzialne za wymiane ciepla,
    nikt nie mówił ze sa pod chłodnicą :D ja tam wiem że jak karcherem waliłem to te owady jeszcze głębiej w żeberka się pakowały.


    Kod:
    poprostu samemu mozna sprawdzic w jakim jest stanie, po co bez potrzeby cos robic, ja mam taka zasade, nienaprawiaj tego co niejest zepsute, pozdro
    ale jak już się ściągnie wentylator klimy to żaden problem ściągnąć chłodnice wody żeby ją przeczyścić ... choćby profilaktycznie dla dobrego samopoczucia :D :D :D

    cytat pierwszy:
    OK ja niemowie ze nie, przynajmniej niech kazdy sie upewni czy to potrzebne bo zaraz bedzie "jak odpowietrzyc......." :-)

    cytat 2"
    zgadzam sie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •