Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Zakup e38 z uszkodzoną skrzynią czy warto?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP

    Post Zakup e38 z uszkodzoną skrzynią czy warto?

    Witam
    Nie wiedziałem gdzie dokładnie ten temat umieścić więc tutaj piszę. Mam do was takie pytanie z cyklu jak ja to nazywam trochę wróżenia z fusów i liczenia równania nie mając za wiele danych. Od dość dawna przeglądam strony z ogłoszeniami dotyczącymi zakupu e38 i stwierdzam, że zadbane egzemlparze są drogie a reszta jest zajechana (albo strasznie daleko ode mnie i ciężko stwierdzić czy są dobre ale po zdjęciach szału nie robią). Znajomy ostatnio mówił mi, że ktoś w jego okolicy ma do sprzedania zadbaną e38 (przynajmniej na zewnątrz) zero rdzy wersja przedliftowa 98 rocznik silnik trochę duży bo 4,4 no i w niskiej cenie. Jak to w życiu bywa haczyk tkwi w tym, że auto ma uszkodzoną skrzynię (automat) i jak jest zimny nierówno chodzi po rozgrzaniu obroty są ok. Teraz moje pytanie czy waszym zdaniem warto kupić takie auto bo mam dylemat. Obawiam, się że skoro auto nie jeździ (tylko wsteczny działa) mogą jakieś jeszcze rzeczy się pojawić ale z drugiej strony samo przełożenie skrzyni i zakup to ok 2-2,5 tyś więc nie aż tak strasznie. Powiem tak, że jedyne ciekawe egzemplarze e38 w rozsądnej cenie (do 11-12 tys) co spotkałem miały uszkodzone skrzynie dlatego też nad tym się zastanawiam. Nigdy wcześniej nie miałem auta z automatyczną skrzynią więc trochę jest to dla mnie niewiadoma, druga sprawa nie wiem do końca jak wygląda sprawa z mechanikami od automatów w mojej okolicy. Byłbym wdzięczny za wasze opinie i przemyślenia na ten temat.


    ps. prosiłbym sobie darować komentarze typu ze 12 tyś to same padaczki itp, ja mam większą gotówkę na samochód tyle chciałem przeznaczyć na zakup, jakaś tam część jeszcze jest na pakiet startowy, założenie gazu i inne naprawy.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    Ja bym się nie pchał w takie coś. Skrzynie jak padnie to sobie można wymieniać w swoim aucie , jak masz pewność, że auto jest warte zabawy w taką wymianę.

  3. #3
    Zielona na słoneczkach ? ; )
    ♥♥♥ BLACK MAGIC ♥♥♥

    Łatwo się zgubić, gdzieś między marzeniami, otaczani szarymi problemami osądzani pochopnie ...
    Po co płacz i skrucha? Płomień chwili, wolność złap i nie daj się oszukać.

    AJK : (

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Grey21
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    265
    BMW
    Szara Dama e32 735i
    Skąd
    Szczytno
    Nie widzę żadnego problemu w naprawie . Zależy jaki warsztat znajdziesz , koszt to od 1800zl do 3000zl zależy u kogo..... Temat poruszany nie pierwszy raz.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Cytat Zamieszczone przez k i v i Zobacz posta
    Zielona na słoneczkach ? ; )
    Nie czarna nie ma jej chyba nigdzie w ogłoszeniach :)

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    kupisz se uzywane skrzynie za tysiaka i jezdzisz, takich sprawnych skrzyn jest sporo bo kazdy kupuje silnik do swapu do e30 czy innyc driftow a tam idą manuale, duzo silnikow skonczyło żywot ze wzgledu na porysowane bloki wiec tez skrzynie zostały. Nawet juz nie bede czytał ze uzywana skrzynia to cos tam ze cos tam, ze naprawa itp, taaa, wydasz 5 tys i dostaniesz gwarance na 1 rok pozniej tez loteria. Ja w swoim zyciu juz 5 ASB kupywałem uzywane i zawsze były sprawne i gdyby w moim aucie padala ten na 1000000 niz naprawial bym a kupisz za 20 % naprawy uzywke. Reasumując, jak fajna to kupuj, naprawisz na 1500zł, a jak ktos bedzie sie upierał ze sie nie da. Przywiez do mnie to ja ci to zrobie

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    @krzywy191 szkoda, że bliżej nie mieszkasz to bym do Ciebie podjechał to zrobić, muszę poszukać w okolicy speca od automatów. Kolejna rzecz te falujące obroty jak jest zimny mogą być spowodowane sondą labda ? Bo właściciel auta mówi, że to będzie tego przyczyną ??

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

  9. #9
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Co do skrzyni to jak większość pisze używka za tysiaka i jeździsz, co do nierównych obrotów to bez oględzin się nie dowiesz, minimum diagnostyka kompem, na pewno nie jest to wina sondy bo sondy na zimnym nie mają wpływu na pracę silnika do puki się nie nagrzeją.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    W sumie to podstawa jechać zobaczyć to auto, postaram się jutro to zrobić przed pracą mam nadzieję, że właścicielowi samochodu będzie pasować.

Podobne wątki

  1. [silnik] E38 5.4 V12 czy warto?
    Przez bawaria82 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 20:09
  2. felgi 19' e38 czy warto?
    Przez vegossj1 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 20:29
  3. [E38] Ocena e38, czy warto?
    Przez rade32 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 17:47
  4. [E38] uszkodzone e38 czy warto??
    Przez krzysparco w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-11-2012, 07:57
  5. e38 3.0 V8 95/96 czy warto??
    Przez e4r5t w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 13:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •