Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: zamula pow 3 tys obrotow

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy

    Post zamula pow 3 tys obrotow

    witam trohe czytalem i wydaje mi sie ze mam problem z turbo.... a mianowicie wszystko do prawie 3 tys obrotow jest ok a powyzej tak jak by na sekunde dwie tracil mocem potem ja puszcze potem znowu traci i tak z 4-5 razy az obrotomierz osiagnie max i zmieni bieg....mniej wiecej w tym samym czasie zaczal mi znikac olej w silniku....nie wiem jeszcze jak duzo bo dopiero dolalem 1.5l i przejade jeszcze z 500 km bo juz 500 zrobilem i zobacze. mechanik mi kasowal bledy i wyszlo tez ze spadek cisnienia na turbo jakis taki blad. ta, gdzie turbo i mowi ze sie poci i ze mysle ze to nowe turbo od poczatku a auto ma 230 tys wiec napewno zaczelo sie sypac....da sie to jakos sprawdzic zanim zaczne wymieniac i czy to jest turbo....pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Turbo się poci... A gdzie? Jak przy wlocie powietrza od przepływomierza, to nie turbo się poci, a odmą jest olej zasysany. Typowa wada konstrukcyjna tego silnika.

    Jakie błędy kasował mechanik, bo to jest istotne - jakie kody błędów? Może to nie turbo, może DPF, a może zupełnie co innego; czasami wywali błąd o turbo, a winne jest coś innego.

    Być może turbo Ci ssie olej przez odmę, przepompowuje spore jego ilości do intercoolera i robi się tam czop, który nie daje rady się tak łatwo przepompować jak jest większe zapotrzebowanie na powietrze w silniku. Łatwo to sprawdzić - zdejmij wąż od collera z przodu i sprawdź, czy nie poleje się olej.

    Gdzieś już na forum czytałem o podobnym problemie znikającego oleju i szarpania...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    kodu nie znam ale moge podjechac zeby podpial jeszcze raz....juztro sprawdze z ktorej strony sie poci i ten waz zdejme....nie ma u mnie dpf....a filt od odmy zmienialem juz bo tez mi raz olej sie bokiem gdziel lal i kazami mi go wymienic i przestalo....to bylo jakies 15 tys km temu....ale wtedy jak mi lalo bokiem nie mialem problemu z przerywaniem mocy...sprawdze najpierw ten waz....jezeli bedzie tam olej co dalej?????

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    witam wczoraj zagladalem do auta i w tym wezu od collera jest olej trudno okreslic czy duzo czy nie bo nie wiem ile tam powinno byc....jak sciagnalem nic sie nie polalo ale widac ze jest olej....kumpel mi mowil ze to normalne ze w kazdym diezlu troche tam oleju jest....a turbo sie poci od dolu gdzies tam nie mialem dobrego podejscia zeby tam zajrzec od spodu nprzyklad....myslicie ze to ten filtr od odmy? wymienialem go 15 tys km temu tak szybko by go strzelilo....a tez slyszalem ze tam tez wstawiaja cos zamiast filtra....co mam dalej robic?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    71
    BMW
    Ex E65 3.0 D / Obecnie F01 3.0 D
    Skąd
    Kraków
    ja myśle ,że turbina zdycha i od tego bym zaczął

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    tez tak mysle wlasnie a macie panowie moze jakis schcemat czy instrukcje jak wymienic turbo....ostatnio moj kumpel zmienial olej w skrzyni automatycznej i sciagnal od producenta po pl dokladna instrukcje co jak zrobic....i co warto zmienic przy wymianie turbiny od razu....pozdro

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    71
    BMW
    Ex E65 3.0 D / Obecnie F01 3.0 D
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez halunnn Zobacz posta
    tez tak mysle wlasnie a macie panowie moze jakis schcemat czy instrukcje jak wymienic turbo....ostatnio moj kumpel zmienial olej w skrzyni automatycznej i sciagnal od producenta po pl dokladna instrukcje co jak zrobic....i co warto zmienic przy wymianie turbiny od razu....pozdro
    jak zdechnie calkowicie to wyrzuci skrzynie w tryb awaryjny i max 100km/h pojedziesz i na biegu 2tys obrotw nie przekoryczysz żadnym

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    napewno nie bede czekal az mi padnie turbo staram zbierac jak najwiecej info do zmiany i co przy tym wymienic i biore sie do roboty....turbo moze juz w tym tyg zamowie....

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Zanim zaczniesz wydawać pieniądze, zacznij od sprawdzenia błędów. Jak masz błąd 480A w DDE, to już masz masz wstępnie zapchany DPF. Jak 481A, to wypalanie serwisowe Ci zostanie.
    Jeśli będzie wszystko OK, to sprawdź Boost Pressure w ISTA, albo w DIS. Przy pomiarze masz podane jakie wartości są zmierzone, a jakie aktualnie powinny być. U mnie jest niby mała różnica w podanym boost pressure 1076mbar przy 3193obr/min na postoju, a powinno być 1275mbar. Mimo to auto sprawnie jedzie (pewnie dlatego, że podczas jazdy jest więcej spalin i pewnie stąd wyższe ciśnienie. Morał - sprawdzać podczas jazdy przy gazie w podłodze.

    Co do pocenia turbo... Czy jak miska olejowa się poci, to silnik jest zepsuty? Nie. Tam są uszczelnienia dopływu i odpływu oleju. Podkładki z biegiem czasu mogą stracić swoją szczelność. Sprawdź dokładnie szperaczami, albo spektroskopem skąd jest wyciek na turbo, bo to jest bardzo istotne.

    Zrób jak uważasz, nowe turbo na pewno Ci posłuży (choć może nie rozwiązać probemu), ale ja bym najpierw postarał się wyeliminować pewne kwestie.
    Jakbyś znalazł jakiś guide o wymianie, to rzuć link. Też jestem ciekawy ile jest z tym tutaj roboty.

    WAŻNE! Jak wymieniasz turbo, to koniecznie wymień też przewody zasilające i odpływowe oleju do zespołu łożyskowego (core assembly). Inaczej wymiana turbo może szybko skończyć się załatwieniem tej nowej, a producent Ci nie uzna reklamacji, jeśli nie wymieniłeś przewodów olejowych.

    Weź jeszcze jedną opcję pod uwagę - masz diesla. On powyżej 3000obr/min łapie ostrą zadyszkę. To nie benzyniak, że pod czerwone pole będzie Ci ładnie równo przyspieszał.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 16-01-2016 o 17:57

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    dzieki za odpowiedz u mnie nie ma dpf. dwa tu w de jedynie moge podjechac do serwis bmw bo nikt kogo znam tu nie zrobi mi pomiarow dokadych kompem jedynie jakies proste sprawdzenie...moge jechac do serwisu i powiem zeby mi zrobili test silnika....wtedy pochwale sie jakie bledy byly a co do tego pow 3000 to wiem ze to sztan nie jest ale wczesniej przyspieszal jednolicie a teraz to wyglada tak ze pedal w podlodze a pow 3 tys jak bym na chwile puscil potem wcisnal i znowu puscil i tak przyspiesza skokowo....mozesz mi kolego na bmw store znalesc te elementy ktore musze razem z turbo wymienic i podeslac tu nr ich....
    do do dymienia to nigdy mi nie dymi podczas jazdy jedynie z rana przy odpalaniu poleci taki niebieskawy dymek....a ostatnio zauwazylem ze jak go gasze to spod spodu tez wylatuja kleby dymu ale nie za kazdym razem....juz od dawna czulem spaliny w kabinie wiec wnioskuje ze mam gdzies tam dziore ale czemu ten dym.....
    Ostatnio edytowane przez halunnn ; 19-01-2016 o 16:22

Podobne wątki

  1. e32 750iL 170 tys przebiegu za 4.5 tys
    Przez sz4l0ny w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 17:45
  2. S262A KOPFAIRBAG Czołowa poduszka pow. ITS Co to jest?
    Przez Binio-LODZ w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 20:40
  3. Zamula forum?
    Przez Marynarz w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 13:53
  4. Zamula
    Przez lewy011 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •