Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: zamula pow 3 tys obrotow

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Jak masz ziomka z ISTĄ, to daj mi cynk, to powiem Ci jak zrobić prosty test ładowania turbosprężarki. Coś mi od jakiegoś czasu nie działa tutaj wrzucanie zdjęć (na trzech kompach sprawdzałem), więc nie mam jak zrobić fotorelacji. Bądź co bądź, w takim aucie, jak e65 możesz sprawdzić jakie masz ciśnienie ładowania, a jakie ono powinno być. Wszystko oczywiście w trybie real time.

    Co do części, to masz tam napisane jakie elementy wymienia się razem z turbiną - masz podpis "tylko w połączeniu z". Dodatkowo powinieneś też wymienić przewód zasilający olejem - ten od góry. Nie wiem który masz dokładnie silnik, ale na moim N57N2 to jest nr 7.

    Jakieś konkretne wskazówki, to dadzą Ci tutaj chłopaki, co na codzień przy tych autach robią.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar przemtos
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    64
    BMW
    745d e65
    Skąd
    Chełmno

    Post

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Jak masz ziomka z ISTĄ, to daj mi cynk, to powiem Ci jak zrobić prosty test ładowania turbosprężarki. Coś mi od jakiegoś czasu nie działa tutaj wrzucanie zdjęć (na trzech kompach sprawdzałem), więc nie mam jak zrobić fotorelacji. Bądź co bądź, w takim aucie, jak e65 możesz sprawdzić jakie masz ciśnienie ładowania, a jakie ono powinno być. Wszystko oczywiście w trybie real time.

    Co do części, to masz tam napisane jakie elementy wymienia się razem z turbiną - masz podpis "tylko w połączeniu z". Dodatkowo powinieneś też wymienić przewód zasilający olejem - ten od góry. Nie wiem który masz dokładnie silnik, ale na moim N57N2 to jest nr 7.

    Jakieś konkretne wskazówki, to dadzą Ci tutaj chłopaki, co na codzień przy tych autach robią.
    kolego jasie także chętnie dowiem jak sie robi test turbo Ista. O ile to nie jest wiedza tajemna puść priv z instrukcja jak to zrobic.
    Using Tapatalk

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez halunnn Zobacz posta
    ....juz od dawna czulem spaliny w kabinie wiec wnioskuje ze mam gdzies tam dziore ale czemu ten dym.....
    Wprawdzie nie napisałeś jaki masz silnik w swojej E65, ale zakładam, że jest to M57n. Jeśli czujesz spaliny w kabinie, to znaną przypadłością tego silnika jest pękający kolektor wylotowy. Jeżeli dziura jest już spora, to jak najbardzie może mieć to wpływ na zachowanie auta przy wysokich obrotach tak jak to ma miejsce u Ciebie.
    Tu masz link do filmu jak ktoś tam sobie porównuje w Inpie ciśnienie turbo zadane i rzeczywiste dla 3.0d https://www.youtube.com/watch?v=mOGX9YUZb30
    Ostatnio edytowane przez Zbichu ; 19-01-2016 o 20:30

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    Panowie dzięki za odpowiedzi później napisze vin to zobaczycie jaki silnik bo sam do końca nie wiem ale raczej ten M57n auto mam z końca 2002r. Wszystko fajnie pięknie niby dziora i może przesto lub te ciśnienia ale gdzie mi olej ucieka bo na zewnątrz nie. Właśnie zrobiłem około 1500 km od dolewki i wieczorem sprawdze ile go dokładnie ubyło...a co do tego dymu to przed chwila właśnie auto zgasilem i patrzę a spod kierorowcy kłęby niebieskiego dymu i to nie ze zgasze i chmurka poleci tylko przynajmniej prze 10 s widać jak wylatuje jak by pod ciśnieniem....nie taki swobodny jednorazowy pierd tylko chwile leci. Aha i co do tego dpf to teraz sam nie wiem bo jeden mi mówił ze wszystkie e65 miały to jak z tym jest?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    2002r M57N bez Dpf.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Zbichu Zobacz posta
    Tu masz link do filmu jak ktoś tam sobie porównuje w Inpie ciśnienie turbo zadane i rzeczywiste dla 3.0d https://www.youtube.com/watch?v=mOGX9YUZb30
    Szkoda tylko, że filmik nie przedstawia jak dojść do tego okna, w którym porównuje się wartości.

    Później zrobię w miarę dokładny opis jak się to robi w ISTA.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Wydaje mi się, że jeżeli ktoś da radę zainstalować Inpę, to nie potrzebuje instrukcji do uruchomienia live data za pomocą KILKU kliknięć:
    engine=>status=>analog1 lub 2 lub 3
    Najlepjej byłoby zlogować auto programem drGini lub testo.

Podobne wątki

  1. e32 750iL 170 tys przebiegu za 4.5 tys
    Przez sz4l0ny w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 17:45
  2. S262A KOPFAIRBAG Czołowa poduszka pow. ITS Co to jest?
    Przez Binio-LODZ w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 20:40
  3. Zamula forum?
    Przez Marynarz w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 13:53
  4. Zamula
    Przez lewy011 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •