Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: E32 735i przydławinie po lekkim dodaniu gazu

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno

    Post E32 735i przydławienie po lekkim dodaniu gazu

    Witam od jakiegoś czasu (prawie od kupna samochodu) mam problem taki jak na filmiku (wszystko na nim ładnie słychać):
    https://www.youtube.com/watch?v=5JI3...ature=youtu.be
    https://youtu.be/wnajSXnA5Wc
    napiszę co wymieniłem:
    -przepływki na wszystkich to samo (miałem 4 normalne z tego 3 nigdy nie widziały lpg oraz termiczną)
    - uszczelki kolektora ssącego
    - guma przepływka-przepustnica plus rurka odmy
    - wężyki podciśnienia
    - nowe kable wys. napięcia beru ( lub bremi nie pamiętam) wraz z impulsatorem
    - nowe oringi na listwie wtryskowej
    - kopułka palec ok 30 tyś km
    - zawory ok 5tyś km temu
    - świeczki ok 20tyś
    - podmieniony komp (na filmikach jest z wersją na sonde lambda ale nie jest podłączona)
    - podmieniane tpsy
    - podmieniane krokowce
    Zauważyłem też spadki napięcia tj przygasanie licznika świateł przy lekkim dodaniu gazu które można przyuważyć na 2 filmiku,
    instalacja elektryczna instalacja od lpg czy może alternator?
    Objawy na lpg i pb takie same:(
    Jak macie jakieś pomysły porady to chętnie poczytam przeanalizuje
    Z góry dzięki za podpowidzi
    pzdr Artur:)
    Ostatnio edytowane przez kal!ber ; 04-01-2016 o 22:00

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Jak dla mnie to zostaje problem sterowania prądem alternatora przez regulator napięcia. Albo on sam, albo wytarte ścieżki pierścieni w alternatorze.

    Jeżeli w momencie nagłego wzrostu obrotów przysiada mocno napięcie, to wtedy głupieje też ECU silnika. Może lekkie zwarcie w alternatorze.

    Najlepiej jakbyś podjechał do elekryka I byście zerknęli jak wylgąda przebieg napięcia ładowania w funkcji tego dodawania gazu. Może jest gdzieś lekkie przebicie na stojanie do wirnika, a łożyska już mają duży luz I w momencie gwałtownego zwiększania obrotów wirnik gdzieś podciera o stojan I na moment się przywiera.

    Trochę dywaguje, ale po tym co opisałeś już mi nic nie przychodzi do głowy.

    Opracuj temat alternatora I koniecznie daj znać jakie są efekty, a będziemy szukać dalej. Możesz też go odpiąć I zapalić na samym aku I zobacz czy jest podobnie. Naładowany aku spokojnie wystarczy do prawidłowej pracy auta bez alternatora. Oczywiście bez świateł I innych niepotrzebnych odbiorników pradu.

    Nie wydaje mi się, żeby winne było lpg, bo regulacja obrotów odbywa się tylko w sterowniku silnika. Sterownik lpg nie robi nic innego jak naśladuje sterowanie wtryskami pochodzące od ECU I jego peryferyjnych czujników.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 05-01-2016 o 12:02
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Trochę dywaguje, ale po tym co opisałeś już mi nic nie przychodzi do głowy.

    .
    Ja już też nie mam pomysłów:( Załatwiam sobie na chwilę inny altek bo mój chcę tak czy tak oddać do regeneracji ( kiedyś w e 34 nie przypilnowałem i łożyska się poszły.......... co zaskutkowało lawetą) . Jak już altek nie pomoże to samochód pójdzie na sprawdzenie instalacji silnika
    Bartek dzięki za podpowiedzi:)
    Ostatnio edytowane przez kal!ber ; 05-01-2016 o 15:45

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Na samym dole kolektora po jednej stronie wxhodzi wezyk od regulatora analogicznie po przeciwnej stronie blizej szyby tez jest wyjście na wezyk sprawdz czy masz zaslepione

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw Zobacz posta
    Na samym dole kolektora po jednej stronie wxhodzi wezyk od regulatora analogicznie po przeciwnej stronie blizej szyby tez jest wyjście na wezyk sprawdz czy masz zaslepione
    nie jest zaślepiony bo w wersji przepustnicy na linkę idzie tamtędy podciśnienie które jest wpięte do tzw odmy i oba wężyki podciśnienia były zmieniane na nowe tak samo jak guma odmy, dzięki za zainteresowanie :)
    ps. po włączeniu wszystkich możliwych odbiorników prądu w samochodzie ładowanie spadło mi do 11.72v sprawdzane na teście nr 9( wiem że nie można mu do końca ufać)

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, akurat alternatory w BMW są gigantyczne i po włączeniu wszystkiego nigdy nie spadło mi poniżej 13.5, nawet jak alternator był już do zrobienia. Po zrobieniu alternatora i regulatorze Bosch mam zawsze około 14V na jałowych.

    Jeżeli aku jest naładowany na maksa, to sam z siebie ma 12V, czyli 11.72V to brak ładowania. Nie zawsze kontrolka się zaświeci, ale to nie temat na analizę budowy alternatora. Test nr. 9 zaniża około 0.5V, przynajmniej u mnie.

    Zdecydowanie musisz się zająć alternatorem, tylko zostaw wirnik, zmień pierścienie tylko, zostaw stojan, łożyska Koyo(jedyne, które jeszcze trzymają fason), regulator Bosch i daj znać. Zleć im pomiar diód wszystkich, nie tylko mocy. Nie daj się namówić na chiński stojan i wirnik, bo jak pokazuje przykład kolegi z Łodzi w e32, może się to skończyć pożarem. Jeżeli wirnik i/lub stojan/diody są uszkodzone, poobcierane, szukaj używki jako dawcy, te elementy się nie zużywają, jeżeli nie zostały uszkodzone mechanicznie, elektrycznie. W tym temacie tylko Bosch, oczywiście możesz kupić nowe, ale płyta z diodami to koszt 1k PLN z Boscha dla altka 140A.

    Sytuacja nie ma nic wspólnego z lewym powietrzem.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 05-01-2016 o 16:16
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Witam u siebie mam to samo, powymieniałem u siebie to samo co kolega, przez cały okres posiadania auta, dodatkowo wymieniłem sondę na boscha i pewnie cos jeszcze. Miałem ten objaw jak miałem auto bez lpg jak i po założeniu lpg. Nie wymieniłem nigdy tylko cewki, chociaż podmieniałem używki, nie wymieniłem także regulatora ciśnienia paliwa i to chyba wszystko. Wtryski myłem w ultradźwiękach. Alternatory też przerobiłem chyba ze 3. Teraz mam po regeneracji alternator z powodu nie doładowania akumulatora , robiłem go ok 2 miesiące temu i ładuje 14,1-14.3v. Przy regeneracji alternatora dopiero za wsadzeniem 5 regulatora napięcia dobrze ładowało. Nowe sztuki a jednak coś było nie tak. Kiedyś na forum ktoś pisał żę nowe regulatory boscha, nie ładowały do końca dobrze, wsadzano zamiennik i było ok. Akumulator też mam prawie nowy 100ah. Dodam jeszcze że kiedyś zakładałem do siebie klimę i zmieniłem całą wiązkę pod maską na drugą i nic to nie dało. Nie mam pojęcia od czego to może być. Nauczyłem się z tym jeździć ale chętnie bym dowiedział się co jest grane. Idealnie byłoby mieć drugą m30 bez tego objawu i podmieniać graty po kolei. Kilku znajomych miało dawno m30 na zwykłym lpg na śrubę i na blosie żadne tego objawu nie miało więc wydaje mi się że coś ze sterowaniem dawki paliwa czy wyprzedzanie zapłonu może? Tu masz to samo https://www.youtube.com/watch?v=qodAQ3j7MOo

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    770
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Mocniejszy alternator powinien pomóc, tak jak Ci mówiłem. Jak wsadziłem altka z zielonej to takie objawy się pojawiły. Po wymianie na ori powróciło wszystko do normy.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    jutro jadę po altek na podmianę i zobaczymy co będzie
    wilk9585 a napisz mi jaką masz końcówkę numeru sterownika, ja mam dwa komputery z końcowym nr 150 tylko że jeden nie potrzebuje sondy ,objawy te same:(

    w m30 najmocniejszy altek ile miał A?

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Najmocniejszy to 140A
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Skrzynia tyrkota prz dodaniu gazu. Filmik.
    Przez cerwin w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 18:57
  2. [silnik] Spadające obroty po dodaniu gazu na zimnym silniku
    Przez Rafi84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 19:53
  3. strzał po raptownym dodaniu gazu m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 17:23
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 10:43
  5. dusi się po dodaniu gazu
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 07:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •