Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 137

Wątek: Beznynka? Diesle?? Namieszaliście...

  1. #41
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Zalezy ktory motor brac pod uwage jezeli ten 4.0i to diesel da mu rade 4.4 juz nie ;) Ale zawsze mozna w dieslu zrobic program jak komus bedzie malo
    Blitz zejdz na ziemie 4.0D nie ma najmniejszych szans z 4.0i ;) roznica w przyspieszeniu od 0-100 rzedu 2 sekund to przepasc...
    Po jakims konkretnym chiptunningu moglaby sie rownac ale w serii zero szans
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #42
    to proste że osoby posiadający benzynke będą za benzynką a diesla za dieslem... moje zdanie jest takie że do setki m67 nie da rady M62 ale powyżej można by się pokusić o sprawdzenie :) ja jestem chętny na test :)



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  3. #43
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO
    to proste że osoby posiadający benzynke będą za benzynką a diesla za dieslem... moje zdanie jest takie że do setki m67 nie da rady M62 ale powyżej można by się pokusić o sprawdzenie :) ja jestem chętny na test :)
    Roberto ale to nie jest stronniczosc czy antagonizm :D to czysta matematyka- nic nie mam przeciwko dieslom BMW (sam mam tez i diesla E38)- i sa one jak na tamte czasy o epoke do przodu w porownaniu do innych marek, jednak liczby sa liczbami i w obu przypadkach roznica jest duza na korzysc 740i

    Suche fakty:
    [center:bb333990f6] 740i / 740D / 735i
    0-100km/h 7s / 8,4s / 8,2s
    0-120km/h 9,4s / 11,9s / 11,2s
    Przejazd 1km 27,1s / 29,1s / 28,9s (start od 0km/h)
    [/center:bb333990f6]
    Takze wynika z tego ze 740D moze sie rownac z 735i (i te liczby dokladnie odzwierciedlaja wrazenia z jazdy tymi autami, i pierwsze zdanie ktore kilka lat temu powiedzialem wysiadajac poraz pierwszy z 740D: "jedzie jak 735i...")
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #44
    nie zgodze się z tobą że jedzie jak 735i - odczucia subiektywne wewnątrz pojazdu nie mogły Ci podsunąć takiej teorii ponieważ różnica ( a mówimy tu tylko o odczuciu) jest na korzyść diesla i to naprawde znacząca. Miałem jakiś czas temu własne 735ia e38 z vanosem 99r którym poruszałem sie na codzień wiec porównanie mam. Liczby są niepodważalne ( jeśli są z wiarygodnego zródła) a odczucia zupełnie odwrotne... Chyba że 735 miałem zamuloną jakąś albo ten diesel jest po programie o którym nie wiem...



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  5. #45
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    To zdanie powiedzialem kilka lat temu kiedy poraz pierwszy jechalem 740D w miedzyczasie mialem okazje prowadzic okolo 15sztuk 740D a i jeszcze wiecej 735/740 i nic sie w porownaniu do tej pierwszej przejazdzki nie zmienilo. ;)
    Takze chyba jednak zmulona miales ta 735i...

    p.s: Dane ktore podalem pochodza z instrukcji obslugi BMW wiec nie ma mowy o przeklamaniach / stronniczosci ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #46
    7ka
    Gość
    te dane sa identyko jak w mojej ksiazce obslugi e38

    faktem jest to ze turbo powoduje niesamowite uczucie przyspieszenia a jesli sa tam dwie turbiny...

  7. #47
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    23
    Cześć,

    Ja doddam, że moją 4,4 z 1996 porównałem w przyspieszeniach ze startu do e65 4,0d 258k z 2003 kumpla i do 100 i ok 150 widziałem w lusterku jego dymek z wydechów

    Pzdr

  8. #48
    Nieźle się rozkręciliście. Ale to dobrze bo dostałem w miarę wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie i to z pierwszej ręki. Wniosek nasuwa mi się jeden : jak już lać to do 4.4.
    Choć dziwi mnie mimo wszystko że auto z tak dużym momentem jest jednak wolniejsze.

  9. #49
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    mieszkasz w Rudzie więc do Katowic masz blisko - chcesz to zapraszam i przejedziemy sie moją 740d i sam będziesz miał okazje sprawdzić :)

    Dane nie mogą kłamać - jedyne co to zakłamania związane z wiekiem auta, nie ukrywajmy każdy koń prędzej czy później łamie noge i zdycha :D Widze na drodze ze czasami jakieś auta są zbyt szybkie jak dla mnie a sam takimi jeździlem i dałbym sobie ociać głowe ze nie mają szans ze mną - no i tu się kłaniają ODCZUCIA co do dużego momentu obrotowego w 3.9. Nie jestem rajdowcem więc nie musze wygrywac i sprawia mi frajde ze czuje sie jakbym jeździł czymś mocniejszym niż mówią o tym dane techniczne..

    Co do awaryjności to dodam ze kumpel pare miesięcy temu nabył 730d ale E65 i właśnie wymienił turbo.. te silniki 3.0 chyba jakies wadliwe, ciagle słysze o awarjach, chociaz to moze byc spowodowane ze jest ich dużo na rynku...

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Dane danymi a rzeczywistosc swoja droga auto moze osiagac setke szybciej od innego a mimo to byc za nim ;) Tataj wklejam tescik http://www.einszweidrei.de/bmw/740ia1994-1.htm i jak widac to co uzyskali w tescie odbiega znacznie od danych katalogowych :) Nie ma sie co spierac najlepiej wziac dwa auta postawic obok siebie i jazda :) Na pewno diesel na starcie sobie zrobi przewage z racji tego ze ciagnie od dolu i widac to w przyspieszeniu do 50, jest chyba nawet lepsze niz w 750 :D A wybor silnika zalezy od upodoban indywidualnych. Mimo ze dobrze mi sie jezdzi dieslem to nastepnym razem jednak bedzie benzynka bo klekot mnie juz meczy ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •