Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 137

Wątek: Beznynka? Diesle?? Namieszaliście...

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Ale wrazenia z jazdy w 740i mowia jakby bylo odwrotnie bo nie ma takiego ciagu jak w dieslu jednak w rzeczywistosci benzyna jest szybsz. Tak od siebie dodam ze na polskich drogach przy wyprzedzaniu mozna sie trzymac dieslem 750 ale jak bedzie juz troche prostej to zostajemy daleko z tylu :D benza musi sie zakrecic zeby jechac diesel nie.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez przemo9999
    Nom 4.4 szybciej osiagnie 200km/h od 4.0d
    A mi sie wydaje ze jednak szybciej dieslem, miałem 2x740 i 540Touring i 540sedan (6bieg) i chyba tylko ten ostatni ze względu na skrzynie był najlepszy ale w porównaniu z dwoma E38 w benzynie to dieslem wydaje mi sie ze łatwiej i szybciej osiągam nawet nie tyle co 200 ale i wogóle max... Może to jest złudne ze wzgledu na moment obrotowy, ale tak mi sie wydaje...

  3. #23
    7ka
    Gość
    co do F01 diesel to wydaje mi sie ze BMW zrobi V6 diesla...

    co do 4.4 vs 3.9 twin turbo... ciezko powiedziec,nie wiem czy diesel dysponujacy niesamowita moca,niutometrami,-ciagiem... bedzie chyba szybszy...

    ale najlepiej to sprawdzic na jakims torze,lotnisku..

  4. #24
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Skoro ten 3.9 biturbo diesel jest rzekomo taki szybki to czemu ma aż 8,4 sekundy do 100?!

    Nawet 3.5 benzyna w automacie ma 8,2...
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #25
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Koledzy wcześniej miałem safranke diesela i zrobiłem tym autem ponad 100k km bez żadnej awarii a robiąc troszkę na warsztacie w ciągu miesiąca było chyba ze 6 e39 3,0d i każda miała problem z silnikiem to jedna z turbiną druga ze sterowaniem turbiny w jednej wystarczyło filtr odmy wymienić ale myślę że z każdym przypadkiem winni byli kierowcy bo tak jak pisaliście wcześniej każdy jak pytałem to odpala auto czy zimne czy ciepłe i od razu pędzel tak samo po trasie od razu gaszą to jest zabójstwo dla tych silników. Generalnie silniki są naprawdę świetne tylko moim skromnym zdaniem jest za dużo elektroniki która się często psuje i ludzie którzy nie szanują ich i to potem skutkuje sporymi kosztami :D Miałem też okazje jeździć e65 3,0d i muszę powiedzieć że byłem pod dużym wrażeniem bo kopyto miała bardzo fajne a nie udało mi się przekroczyć średniego spalania powyżej 9 litrów ;)

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Skoro ten 3.9 biturbo diesel jest rzekomo taki szybki to czemu ma aż 8,4 sekundy do 100?!

    Nawet 3.5 benzyna w automacie ma 8,2...
    Tak jak pisze 7ka - trzeba by na jakimś torze sprawdzić .. ja pisze co czuje podczas jazdy, nawet 40KM mniej niz w 4,4 mówi ze powinno jechac wolniej a ja czuje ze max osiągam owiele łatwiej niż w PB... Dziwne chociaz ja tam sie ciesze z tego... mniej mi pali a milej jeździ, czego więcej chcieć :)

  7. #27
    7ka
    Gość
    740i ma wiecej kucy niz podaje fabryka... okolo 312 koni..

  8. #28
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Skoro ten 3.9 biturbo diesel jest rzekomo taki szybki to czemu ma aż 8,4 sekundy do 100?!

    Nawet 3.5 benzyna w automacie ma 8,2...
    :) Wiktor jak ktoś ma 3.5 to możemy spróbować :) miałem 3.5v8 i wydaje mi sie że 740d będzie szybszy, a do 200 to już wogóle nie ma o czym mówić. Wrażenia z jazdy 4l dieslem mówią że od 0 do 200 mozna by się pokusić na 4.4 benzynke. Jak jest w praktyce - nie wiem. Trzeba kiedyś spróbować :)



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  9. #29
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Akurat nie znam nikogo kto by miał 735 ale mój sąsiad ma 740i z M62 w automacie także możecie się sprawdzić ;)

    ja mogę jechać przed albo za Wami i to sfilmować dla potomnych :D
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  10. #30
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Top Gear porównywał 5ki z 4l w benzi i dieslu .... Diesel miał lepszy moment ale poległ :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •