Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 137

Wątek: Beznynka? Diesle?? Namieszaliście...

  1. #11
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    kazdy chwali to co ma ja moge powiedziec ze wole benzynke a nie disla
    dlaczego???
    bo nie ma z tym takiej zabawy jak czeste awarie czekanie z odpalaniem az sie cos zagrzeje itd
    w benzin siadam pale i pizda i jest ok nie mam czasu na pierdoly
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO
    kazdy chwali to co ma ja moge powiedziec ze wole benzynke a nie disla
    dlaczego???
    bo nie ma z tym takiej zabawy jak czeste awarie czekanie z odpalaniem az sie cos zagrzeje itd
    w benzin siadam pale i pizda i jest ok nie mam czasu na pierdoly
    Wiesz w 3.9V8 nie ma grzania świece i na nic nie czekasz ... z tą pizdą to chyba nawet w benzyniaku trzeba uważać, mnie denerwuje tylko chłodzenie turbiny. Właściwie to też wole chyba benzyne.. ale łamie mnie dopłacanie do paliwa, bo jak narazie ciągle jestem do przodu ... tfu tfu puk puk i co tam żeby tylko nie zapeszyć... W dieslu piękny jest moment obrotowy, dużo mocniejszego benzyniaka trzeba aby dorównał... ale i tak przyjdzie czas na E65 i znów powróce do benzyny bo zakup 4litrowca na rope jest zbyt duży, nie mówiąc o 4,5..

  3. #13
    A mnie cały czas kusi diesel. Tylko że 3.0 w E65 (jak dla mnie to E66) to trochu mało. No ale zależy jakie kto ma potrzeby. Tak więc zmieniając samochód (chociaż wolałbym żeby E38 pozostało w rodzinie i co najwyżej sprawiłbym jej młodszą siostrę) będę miał mały dylemat: 745d czy V12... Diesel nadrabia momentem i elastycznością, może w porównaniu z benzynką V8 wypada korzystniej, ale z drugiej strony na V12 nie ma mocnych. Gdybym brał pod uwagę tylko silniki ośmiocylindrowe to zdecydowałbym się na klekota, ale że jestem troche popier****** to kusi mnie te 12 garów :P Co jest lepsze, nie wiem, bo nie miałem nic wspólnego na dłuższą metę z dieslami BMW. Transita kiedyś miałem 2.5 z turbiną, a w zasadzie bez, bo w drodze do Warszawy zdechła. I jechałem 300km przez 8 godzin :] Wogóle to auto to jakaś pomyłka była. Przez pół roku umarło turbo i wymieniłem z 90% silnika, włącznie z tym że wszystkie tłoki pękły. Mniejsza o to.
    Z tego co zauważyłem, to najgorzej o dieslach w BMW mówią ci co nigdy nimi nie jeździli. Na forum jest sporo użytkowników klekotów (chociaż większość E38) i jakoś nie psuje im się to lawinowo. Kwestia mądrego użytkowania. Nic nowego tutaj nie dopiszę. O diesla trzeba po prostu na codzień trochę bardziej dbać ( w sensie te studzenia i grzania turbin itp), do tego dobre paliwo i nie powinno być z nim kłopotów. W LPG bym sie nie bawił. Co by nie mówić jest to chyba najbardziej niepewne i awaryjne źródło zasilania. Zwłaszcza jak ktoś robi duże przebiegi. Jednemu się uda przejeździć 100tyś albo i więcej bezproblemowo a drugi co miesiąc będzie lądował na serwisie. Poza tym LPG ma wyższą temperaturę spalania i gorsze właściwości smarujące, co musi mieć negatywny wpływ na silnik, do tego bardziej wypala katy itd. No długo by wymieniać. Niby sam mam u siebie LPG (instalacja jeszcze po poprzednim właścicielu) ale od dobrych 2 miesięcy jeżdżę tylko na Pb i zbieram się w sobie do wywalenia instalacji. Nawet jeśli jazda na gazie wychodzi mi połowę taniej, to wolę więcej ładować na paliwo i mieć zdrowe auto.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jeździłem 730d E65 od kumpla, autko zbiera się przyjemnie i nadaje sie super do codziennej jazdy, jednak czuje znaczną różnice pomiędzy moją 740d, no i w wielu autach i w bmw tez denerwuje mnie głośna praca diesla, szczególnie przy ostrym przyspieszaniu np w mieście,ale mówie o rzędówkach bo u mnie we V8 jest cichutko, moze tez dlatego tak chwale klekotki...bo sam kiedyś klolem ze to bez sens i wogóle porażka, ale sie jednak przekonałem bo hmm tak ciągle zastanawiam sie czemu kupiłem, hmm zeby mieć rarytas chyba :) No bo w końcu mało takich diesli na świecie :)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    64
    ciekawe dlaczego zaprzestali produkowac V8 w dieslu , kazda marka ma V8 czy to audi czy VW i nawet mercedes ze swoim 420 CDI....

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Helberstam
    ciekawe dlaczego zaprzestali produkowac V8 w dieslu , kazda marka ma V8 czy to audi czy VW i nawet mercedes ze swoim 420 CDI....
    Kiedyś ktoś w bmw wypowiedział sie ze będą schodzić z pojemnościami no i tez jak widać z liczbą cylindrów. Natomiast będzie (juz sie) robi/ć uturbione silniczki mocniejsze od większych poprzedników wolnossących. Ciekw jestem jakie będą kolejne silniki do F01, narazie tylko jeden diesel który nie podnieca specjalnie, no i benzynka raczej super..

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    64
    mam cicha nadzieje ze wejdzie jakas V-ka ktora zdetronizuje V12 TDI bo ten jeden silniczek 245 KM w R6 co proponuja do F01 to narazie malo juz byl wolal miec 535d na podwojnej turbinie 286 KM. ufam ze maja swoje inzynieryjne powody by tego silnika nie wsadzac do 7

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Helberstam
    mam cicha nadzieje ze wejdzie jakas V-ka ktora zdetronizuje V12 TDI bo ten jeden silniczek 245 KM w R6 co proponuja do F01 to narazie malo juz byl wolal miec 535d na podwojnej turbinie 286 KM. ufam ze maja swoje inzynieryjne powody by tego silnika nie wsadzac do 7
    Napewno zwiększą game silników i może wejdzie moźniejsza wersja tego podwójnie uturbionego z 535...

  9. #19
    Interesują mnie osiągi. Trochę powyżej wspomnieliście ale dopytam. Czy E38 740d jest mocniejsze od 740i (pojemność 4.4)? Jak jest to odczuwalne na przyspieszeniu od 0 do 200? No i elastyczność na trasie?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Nom 4.4 szybciej osiagnie 200km/h od 4.0d
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •