Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Wątek: prośba do uzytkowników 3.0 diesel - temp cieczy chlodzącej

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Dobrze myślisz Gabel.
    thx.
    więc najpierw wymienie termostat egr (bo to najłatwiejsze), a jak nie pomoze to będę myślał o wymienniku ciepła ASB.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    daj znać jak bedzie po wymianie.
    od środy idzie ocieplenie ...tak na pocieszenie :)

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź

    Post

    Mam dokładnie to samo, termostat obydwa wymienione miesiąc temu na oryginały BMW, najpierw wymieniłem na GATES ale to cholerstwo (febi jest taki sam) ma jakąś dziwną uszczeleczkę, która się zsunęła i był cały czas otwarty pisałemo tym tu LINK
    Temperatura po przejechaniu 16 km (droga do i z roboty) 75-82C, nawiewy na auto, temperatura ustawiona na 22C.
    Pamiętam że od razu po wymianie termostatu wąż lewy co odpowiada za dopływ wody do chłodnicy czyli górny był delikatnie ciepły ale chłodnica z lewej była zima, teraz chłodnica jest ciepła i grzeje się coraz bardziej wraz z wzrostem temperatury dlatego jestem zdania że termostat puszcza, chciałem go zareklamować ale w BMW trzeba całe auto podstawić i stwierdzili ze niby ok i 90zł skasowali za diagnozę !

    Co dogrzewacza to można przedłużyć jego działanie ustawiając temperaturę nawiewu np. 30C
    I najważniejsze auto szybciej się nagrzewa mając włączone nawiewy bo się wtedy uruchamia dogrzewanie wnętrza !
    Ostatnio edytowane przez Karizmo ; 05-01-2016 o 20:12

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    100% termostat przy pompie wody. On powinien otwierać się w dieslu przy 88st.C. Ten u góry - od EGR otwiera się przy 70st.C. Także nie kombinuj i wymień ten przy pompie. Miałem dokładnie ten sam problem - mój stary otwierał się mniej więcej przy 75st.C. Instruckję na YT znajdziesz w linku z postu poniżej. Za termostat płaciłem coś koło 160zł.

    Patrz post #30 i #31: http://7er.pl/showthread.php/13597-N...-Bmw-e65/page3

    Przy wymianie ważne jest, żeby sprawdzić siedzisko. Co do termostatu, to łatwo sprawdzić go w standardowy sposób. Ja tak zrobiłem zaraz po zakupie nowego, bo niespecjalnie wierzyłem, że jest dobry - wrzuciłem do garnka i sprawdzałem jak się otwierają oba. Ten stary otwierał się sporo wcześniej.

    Karizmo, co do speców z serwisu BMW, to strach się bać... Jak ktoś serwisuje auto na Bielanach Wrocławskich, to przestrzegam, bo nie są uczciwi... ja mam właśnie termostat Febi i daje radę. Tylko bardzo uważnie go montowałem. Do dziś (czyli jakieś pół roku i 15.000km) śmiga bez zarzutu.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 05-01-2016 o 22:05

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    HTN a czy miałeś taką uszczelkę jak na załączonym zdjęciu przeze mnie ? Możesz sprawdzić chłodnice czy prz około 70-80C masz ją ciepła gorącą, przed otwarciem termostatu !
    Po jakim czasie ci się nagrzewa do 92 C ?

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Sprawdzone. Chciałem wrzucić fotki, ale wyskakują mi jakieś pierdy, że mam przekroczony limit 84kB...

    START:
    - temp. zewnętrzna: 5st.C
    - temp. cieczy chłodzącej: 24st.C
    PO PRZEBYCIU 1.4km W 4 MINUTY, ZATRZYMAŁEM SIĘ NA 8 MINUT Z WYŁĄCZONYM SILNIKIEM:
    - bardzo spokojna jazda po małym miasteczku z prędkością 20-40km/h
    - temp. zewnętrzna: 4,5st.C
    - temp. cieczy chłodzącej:
    55st.C
    PO POSTOJU 8 MINUT:
    - temp. zewnętrzna: 4,5st.C
    - temp. cieczy chłodzącej: 51st.C
    PO 6 MINUTACH JAZDY I PRZEBYCIU 1,9km, ZATRZYMAŁEM SIĘ NA 26 MINUT Z WYŁĄCZONYM SILNIKIEM:
    - bardzo spokojna jazda po małym miasteczku z prędkością 20-40km/h
    - temp. zewnętrzna: 4,5st.C
    - temp. cieczy chłodzącej: 75st.C
    PO 26 MINUTACH POSTOJU:
    - temp. zewnętrzna: 4,5st.C
    - temp. cieczy chłodzącej: 56st.C
    PO PRZEBYCIU 2,9km W 6 MINUT (pomiar podczas jazdy, bez zatrzymania):
    - wyjazd z małego miasteczka ok. 2km, trasa ok. 1km
    - temp. zewnętrzna: 4,0st.C
    - temp. cieczy chłodzącej: 89st.C

    2 MINUTY I 2km PÓŹNIEJ:
    - temp. zewnętrzna: 3,5st.C
    - temp. cieczy chłodzącej: 91st.C utrzymująca się od jakiś minuty

    Można więc przybliżyć to, co zaznaczyłem na zielono: 4,3km w 10 minut (jazda po małym miasteczku o niewielkim natężeniu ruchu po płaskim + 0,5km trasy lekko pod górkę) to osiągnięcie temperatury 89st.C (teoretycznie teraz termostat silnika się otworzył).

    Co do chłodnicy, to nie bardzo jest jak tam rękę wsadzić. Przód chłodnicy od strony grilla był zimny cały czas. Jak auto miało te 75st.C, to chłodnica od tył, nad zaworkiem spustowym była letnia. Po dojechaniu na miejsce (91st.C) chłodnica nad zaworkiem spustowym cieczy chłodzącej - ciepła.

    Na marginesie dodam, że mam programowo ograniczoną pracę EGR do 40mg/storke, więc teoretycznie silnik powinien mi się wolniej nagrzewać.


    Co do wymiany termostatu EGR, to raczej mija się to z celem jeśli silnik się Wam niedogrzewa. To jest chłodzenie chłodnicy spalin, a nie silnika. Chłodnica spalin otwiera sobie drogę do zimnego źródła z chłodnicy głównej już przy 70st.C.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 07-01-2016 o 17:06

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    A czy przez tą chłodniczkę spaliny nie ogrzewają płynu w tzw. małym obiegu już od uruchomienia silnika? Czemu ludzie mają problemy z osiąganiem temperatury 90 stopni, mając okolice 75- 80 stopni, a po wymianie owego termostatu od chłodnicy EGR problem ustępuje?

    U kumpla w 535d zmienimy ten termostat EGR na nowy w przyszłym tygodniu, zobaczymy co to zmieni.

    Na razie ma oryginalny termostat silnika prosto z ASO i nie ma różnicy, czy przejedzie 5, 20 czy 100 km, temperatura cieczy około 70- 75 stopni.

    Wąż idący od chłodnicy do termostatu (po lewej stronie stojąc od przodu auta w stronę silnika) ma zimny, więc termostat główny chyba okay?

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    @HTN dzięki za szczegółowy opis.
    zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego wąż idący od chłodnicy do termostatu jest zimny. Jeśli termostat by puszczał (był otwarty) wąż powinien być chociaż letni (ciepły)...na tej podstawie wykoncypowałem, że ten od EGR jest niesprawny lub jak pisał @alexrud termostat przy chłodnicy ASB.
    kupiłem już termostat EGR Behr'a i zamierzam wymienić tylko czasu ciągle nie mam.
    jak wymienie dam znać czy pomogło.

    pzdr

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    A czy przez tą chłodniczkę spaliny nie ogrzewają płynu w tzw. małym obiegu już od uruchomienia silnika? Czemu ludzie mają problemy z osiąganiem temperatury 90 stopni, mając okolice 75- 80 stopni, a po wymianie owego termostatu od chłodnicy EGR problem ustępuje?
    Termostat EGR otwiera się na duży obieg przy 70st.C. W takim przypadku jego wymiana może poprawić grzanie się silnika tylko do tej temperatury. Od 70-90st. odpowiada już termostat główny silnika.

    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Na razie ma oryginalny termostat silnika prosto z ASO i nie ma różnicy, czy przejedzie 5, 20 czy 100 km, temperatura cieczy około 70- 75 stopni.
    No właśnie chyba nie jest OK. U mnie tak było jak miałem niesprawny termostat. Po wymianie auto normalnie osiąga mi te 91-92st.C. Wcześniej musiałem naprawdę fest butować, żeby taką temperaturę osiągnąć i jak tylko odpuściłem, to temperatura wracała do okolicy 74st.C.

    Niemniej jednak, ktoś się martwił o regeneracje DPF. Nie ma czego się martwić, bo moje auto bardzo długo jeździło na niesprawnym termostacie i regeneracja zachodziła. Mało tego, mam wrażenie, że nawet na krótkich odcinkach i nie w pełni nagrzanym silniku ona zachodzi. Skąd te wnioski? Z obserwacji:
    - DIS mi pokazuje, że regeneracja została przeprowadzona ok. 5000m temu, a ostatnie 5 dni jeździłem po 6km przez miasto do pracy z przystankiem pod przedszkolem (akurat to monitoruję dosyć często)
    - czasami chyba przerywam regenerację, bo śmierdzi spod auta jak cholera
    - na myjni przeważnie też przepłukuję podwozie i raz chyba trafiło mi się na DPF w trakcie, bądź zaraz po regeneracji i sporo zadymy i syku narobiłem

    Ogólnie termostat EGR nie kosztuje tak dużo, ale nie sądzę, żeby to coś pomogło w dogrzewaniu między 70-92st.C. Podzielcie się jednak wynikami, jak powymieniacie swoje, bo też jestem tego ciekawy.

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja pamietam ,że w e90 2.0d właśnie termostat EGRa nie pozwalał osiągnąć 90*C. 70-80*C to był max. Po jego wymianie temp 90*C nonstop.
    W E46 też ta sama sytuacja. W X5 3.0d ten sam numer.
    Wymiencie i przekonajcie sie sami. Koszt niewielki a wymiana zajmuje 5-10 minut.

Podobne wątki

  1. [E65/66] Witam wszystkich uzytkowników.
    Przez romek_m57 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 01:29
  2. [E65/66] Witam wszystkich uzytkowników forum Bmw !
    Przez Gazela w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2014, 18:10
  3. Temp. cieczy w m67
    Przez Yaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 06:59
  4. [E65/66] witam wszystkich uzytkowników 7
    Przez rafaello1977 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 21:53
  5. [E38] Witam wszystkich uzytkowników 7er
    Przez BlackSpeed w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-12-2012, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •