Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Manualna skrzynia biegow w 740i E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4

    Manualna skrzynia biegow w 740i E38

    Witam. W zwiazku z Tym ze przymierzam sie do zakupu E 38 740i z manualna szkrzynia biegow. Wiem ze silnik 4.0 M60 czesto wystepowal z manualem, ale ja sie zastanawiam nad M62, i dlatego mam kilka pytan...

    Czy łączono skrzynie manualna z silnikiem 4.4 M62, jesli tak to do ktorego roku i czy rowniez w modelach po lifcie ?? (na Mobile.de nie ma ofert aut takich aut po 96 r...
    Napewno wychodzily 740i Sport na USA z M62 w manualu do samego konca produkcji...)
    "Wolę odnajdować się wciąż w nowych sytuacjach, niż gubić się wciąż w tej samej." Robert Amirian

  2. #2

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    M60 740i wychodziły od początku produkcji, do marca 1996r zarówno w manualu jak i w automacie.
    M62 740i zaczeli montować po przerwie wakacyjnej 1995r- czyli mniej wiecej od września 1995r. Tak samo były oferowane aż do face liftingu w 1998 (wrzesień) w manualu jak i w automacie.
    Dopiero od face liftu w 1998r M62 740i był oferowany tylko z automatem. Od tego momentu też, w M62 zaczęto stosować Vanos.
    Podobno w przejściówkach z M60 na M62 były motory, które miały 420Nm. (M60: 400Nm, M62: 440Nm).

    Co do powyższych informacji moge sie mylić- jeśli tak jest- przyjme krytyke z pokorą

    Pozdro

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    A powiedz mi po co wogóle chcesz E38 w manualu i to jeszcze z 286 konnym silnikiem :shock: . To nie jest samochód do jazdy sportowej, a im większe moć tym manual staje się większą udręka.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    Dobrze tiger pisze.

    Nie zycze wymiany sprzęgła w 740-tce z manualem, a już niedaj Bóg usterki skrzyni.

    pozdrawiam

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4
    dzieki za wyjasnienie tematu, bo juz myslalem ze M62 wogole nie wychodzily w manualu... :)

    moze nie wszyscy ze mna zgodza ale wole w takim aucie jednak Manual, tym bardziej ze jezdzilem przez 2 lata 730i E32 w manualu i poprostu mam juz takie zboczenie..

    Z suchych danych katalogowych wynika ze 740i w Manualu łoi 750iA, bo schodzi grubo ponizej 7 s do 100km/h, a wiem od kilku znajomych ze spalanie w 740i jest porownywalne jak w 728iA

    co do kosztow to wole wymienic kompletne sprzeglo, niz kupowac nowa skrzynie automatyczna, bo nie oszukujmy sie, automatom w BMW daleko pod wzgledem trwalosci do tych np. w MB.. zreszta kto powiedzial ze Limo nie pasuje manual, tym bardziej ze to BMW a nie Volvo kombi.. :D ??
    "Wolę odnajdować się wciąż w nowych sytuacjach, niż gubić się wciąż w tej samej." Robert Amirian

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    ja bym proponowal poczytac jednak bardziej szczegolowo to forum, a nie opierac sie na opiniach znajomych ;) tematy o ktorych piszesz byly tu wielokrotnie powtarzane - i opinie sa nieco inne niz przedstawiasz - po 1. zuzycie paliwa: jesli 4 litry na 100 nie robi Ci roznicy to rzeczywiscie 2.8 i 4.4 pala tyle samo ;) po 2. skrzynie automatyczne wcale nie sa awaryjne - sprobuj znalezc tu wsrod wlascicieli E38 takich, ktorzy musieli cos naprawiac - a wiekszosc ma przebiegi rzedu 200 - 300 tys. km

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4
    Cytat Zamieszczone przez Qbek
    ja bym proponowal poczytac jednak bardziej szczegolowo to forum, a nie opierac sie na opiniach znajomych ;) tematy o ktorych piszesz byly tu wielokrotnie powtarzane - i opinie sa nieco inne niz przedstawiasz - po 1. zuzycie paliwa: jesli 4 litry na 100 nie robi Ci roznicy to rzeczywiscie 2.8 i 4.4 pala tyle samo ;) po 2. skrzynie automatyczne wcale nie sa awaryjne - sprobuj znalezc tu wsrod wlascicieli E38 takich, ktorzy musieli cos naprawiac - a wiekszosc ma przebiegi rzedu 200 - 300 tys. km
    przekrecasz to co napisalem, a wyraznie napisalem ze 740i w manualu pali "porownywalne" ilosci paliwa co 728 w automacie, i nie jest wyssane z palca tylko oparte na doswiadczeniach kolegow/znajomych, chyba ze bierzemy pod uwage ilosci 1-2l/100km ktore nie maja wiekszego znaczenia przy tym aucie, a jesli chodzi o manual to po prostu wole ta skrzynie bo i tak wiem ze w przyszlosci w 7er bede skazany na automata, a jak na razie nie mam 50 lat i niedowladu w prawej konczynie, wiec moge sobie pozwolic na ten "luksus".. :)
    "Wolę odnajdować się wciąż w nowych sytuacjach, niż gubić się wciąż w tej samej." Robert Amirian

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez woVWka
    d

    Z suchych danych katalogowych wynika ze 740i w Manualu łoi 750iA, bo schodzi grubo ponizej 7 s do 100km/h, a wiem od kilku znajomych ze spalanie w 740i jest porownywalne jak w 728iA

    co do kosztow to wole wymienic kompletne sprzeglo, niz kupowac nowa skrzynie automatyczna, bo nie oszukujmy sie, automatom w BMW daleko pod wzgledem trwalosci do tych np. w MB.. zreszta kto powiedzial ze Limo nie pasuje manual, tym bardziej ze to BMW a nie Volvo kombi.. :D ??
    porównujesz skrzynie BMW do MB i mówisz że te w MB sa trwalsze, a mysle że nie wiesz, że producentem skrzyń automatycznych i do MB i do BMW jest ta sama firma.

    kolejna rzecz to wymiana skrzyni biegów nie oznacza wymiany na nową a i koszta wtedy nie są tak duże. Natomiast kupno manuala do 740-tki i jego dostępność mnie poraża. :)

    fajnie miec manula mocnego, ale tylko do zabawy na jakiś czas, a do normalnego użytkowania auta 300 konnego zdecydowanie wolę automata, a że to sa gusta to o nich nie rozmawiajmy.


    I słówko co do 740 vs 750, może i do 100km/h bedą porównywalne, ale zabawa zaczyna sie powyżej tej prędkości. A tutaj 750 nie pozostawia złudzeń. Pozatym 750-tka to jak to ktoś powiedział nawet na tym forum, to "inny" model...

    Posiadając mały silnik, ścigasz się do 100, a posiadacze większych silników wtedy zaczynają jechać, musisz zmienić tok myślenia. Tam gdzie Vw się kończą, takie marki jak MB czy BMW zaczynają... :)

    PS: 740i ma 6,6 do 100
    750iA ma 6,6 do 100
    Z ta różnicą, ze ty zazwyczaj nie ogarniesz manuala na tyle żeby miał 6,6 do 100 a 750iA ma zawsze ;]
    test Auto motor i Sport tez to pokazał. Wychodziło im 6,8 w 750-tce a 7,1 w 740-tce w manualu
    do 130km/h
    740i - 11,2
    750iA - 10,6

    poziom w głośności 740i 66dB a 750iA 62dB
    Co ciekawe wyszło im porównywalne zużycie paliwa :)
    pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Cytat Zamieszczone przez woVWka
    przekrecasz to co napisalem, a wyraznie napisalem ze 740i w manualu pali "porownywalne" ilosci paliwa co 728 w automacie, i nie jest wyssane z palca tylko oparte na doswiadczeniach kolegow/znajomych, chyba ze bierzemy pod uwage ilosci 1-2l/100km ktore nie maja wiekszego znaczenia przy tym aucie, a jesli chodzi o manual to po prostu wole ta skrzynie bo i tak wiem ze w przyszlosci w 7er bede skazany na automata, a jak na razie nie mam 50 lat i niedowladu w prawej konczynie, wiec moge sobie pozwolic na ten "luksus".. :)
    Ale ja napisalem o 4 litrach, a nie 1-2 - jak juz jestesmy przy przekrecaniu ;) roznica miedzy 728 a 735 to ok. 2l/100 i kolejne 2l/100 masz roznicy pomiedzy 735 a 740... wiec roznica jest znaczna... 728 akurat uchodzi za bardzo oszczedny silnik... pali zdecydowanie mniej niz 740... to sa roznice przy normalnej jezdzie... chyba ze kupujesz manual po to zeby oszczedzac i jezdzic jak stary dziadek - ale przeciez piszesz, ze jest na odwrot... poza tym miedzy 740 w manualu a automacie nie ma roznicy w zuzyciu paliwa - bo przy tej mocy automat pozwala lepiej i plynniej ja wykorzystac, natomiast w 728 jest roznica pomiedzy automatem a manualem - bo w tym wypadku to manual pozwala lepiej wykorzystac stosunkowo niewielka moc jak na tej wielkosci auto... wiec jakby porownac z manualem 728 to roznica bedzie jeszcze wieksza... potwierdzaja to zreszta dane katalogowe wynikajace z badan przeprowadzanych dokladnie w takich samych warunkach dla kazdej kombinacji silnika i skrzyni...

    natomiast co do samej skrzyni - jesli wolisz manual to jest to jak najbardziej Twoj wybor i sam w sumie nie mam nic przeciwko manualowi - w 740 wolalbym automat, natomiast w 728 juz bym sie zastanawial... generalnie chodzilo mi o to ze trwalosc skrzyni nie jest w tym wypadku dobrym argumentem ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •