Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Manualna skrzynia biegow w 740i E38

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4
    Cytat Zamieszczone przez Jeztom
    porównujesz skrzynie BMW do MB i mówisz że te w MB sa trwalsze, a mysle że nie wiesz, że producentem skrzyń automatycznych i do MB i do BMW jest ta sama firma.
    Moze Cie zaskocze , ale nie jestem laikiem i wiem ze do wiekszosci aut w europie( od Smarta , przez Maybacha az po Autobusy Miejskie) skrzynie automatyczne produkuje holding ZF
    Cytat Zamieszczone przez Jeztom
    kolejna rzecz to wymiana skrzyni biegów nie oznacza wymiany na nową a i koszta wtedy nie są tak duże.
    odbiegajac od tematu, nie jestem zwolennikiem wymieniania newralgicznych mechanicznych czesci samochodu na uzywane, chyba ze po profesjonalnej regeneracji, ale kto co lubi..
    Cytat Zamieszczone przez Jeztom
    Natomiast kupno manuala do 740-tki i jego dostępność mnie poraża. :)
    wszystko zalezy jak sie na temat patrzy, mnie z kolei wlasnie pociaga wlasnie posiadania auta w rzadkiej specyfikacji, innego niz wiekszosc.. ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jeztom
    ... do normalnego użytkowania auta 300 konnego zdecydowanie wolę automata, a że to sa gusta to o nich nie rozmawiajmy.
    ile osob tyle gustow, jedna osoba kolekcjonuje znaczki, a druga ludzkie paznokcie i wlosy ;) i ta kwestia nie podlega dyskusji...

    Cytat Zamieszczone przez Jeztom

    Posiadając mały silnik, ścigasz się do 100, a posiadacze większych silników wtedy zaczynają jechać, musisz zmienić tok myślenia. Tam gdzie Vw się kończą, takie marki jak MB czy BMW zaczynają... :)
    z moim tokiem myslenia jest wszystko jak najbardziej OK, akurat nie musisz mnie w tej kwestii uswiadamiac bo "wyroslem" na autach 2.5l + :)


    Cytat Zamieszczone przez Jeztom
    Z ta różnicą, ze ty zazwyczaj nie ogarniesz manuala na tyle żeby miał 6,6 do 100 a 750iA ma zawsze ;]
    hhhmmm, ja sie nie wypowiadam na temat umiejetnosci osob ktorych nie znam... a tutaj najwiecej zalezy od drivera z dobrym refleksem i wyczuciem auta w manualu, wdepnac w automacie to potrafi kazda emerytka z Parkinsonem .. :D
    Cytat Zamieszczone przez Jeztom
    test Auto motor i Sport tez to pokazał. Wychodziło im 6,8 w 750-tce a 7,1 w 740-tce w manualu
    do 130km/h
    740i - 11,2
    750iA - 10,6
    powyzej 100km/h 750 wymiata bez dwoch zdan, ale do 100 liczy sie glownie czynnik ludzki..

    Cytat Zamieszczone przez Jeztom
    poziom w głośności 740i 66dB a 750iA 62dB
    mysle ze porownanie doskonalej V8 M60/M62 do perfekcyjnie wywazonej i wyciszonej V12 M73 (pamieta ktos slynny test z monetą na sztorc?) ma sie jak porownanie Dody do Catherine Zety-Jones ;)

    podsumowujac, nie mam nic przeciwko automatom, ani tym bardziej BMW w automacie bo jezdzilem takimi autami i wiem ze sa mega przyjemne w jezdzie, ale wiem ze nie sa dla mnie, przynajmniej nie teraz....

    Dziekuje za info i Pozdrawiam wszystkich forumowiczy i pasjonatow BMW :)
    "Wolę odnajdować się wciąż w nowych sytuacjach, niż gubić się wciąż w tej samej." Robert Amirian

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    Prawda, zaskoczyłeś mnie, ale podwójnie, a tym, że znasz się na automatach i poniekąd "siedzisz" w temacie a piszesz że BMW ma bardziej usterkowe automaty, myślę że trafniej jest napisać że brutalniej sa traktowane, bo mniej dziadków tymi autami jeździ. :)

    Słówko o emerytach z parkinsownem i automatach :D

    np w 740 a szczególnie w 750, przyspieszać też trzeba umiec, bo przy uzyciu TC 6,6 do 100 w automacie jest tylko sferą marzeń. Zresztą nikt tutaj też nie pisze że jest mistrzem prostej i dlatego potrzebuje automata, skrecac tez trzeba umieć :) ;)

    Dla mnie najlepsza skrzynią, jak i dającą największą frajde z jazdy jest skrzynia manualna szczególnie w wydaniu BMW. Ale przy takich mocach chciałbym mieć steptronica, ale tak jak pisalismy, o gustach lepiej nei "gadac" .

    pozdrawiam :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •