Tak w skrócie to do piaskowania ciągłego i dużych powierzchni potrzeba mocnego kompresora z dużą pojemnością no ale takie cacka już kosztują. Dużo litrów powietrza na minutę przydaje się do większej średnicy dysz co daje nam szybszą i efektywną pracę. Po prostu jak mamy dużo powietrza pod większym ciśnieniem i dużą średnicę dyszy piaskujemy szybko i większe powierzchnie. Gdy mamy kompresor z małą wydajnością lepiej zastosować dyszę o mniejszej średnicy (przy dużej średnicy dyszy i małą wydajnością kompresora będzie to tylko głaskanie a nie piaskowanie) aby mocniej, głębiej zetrzeć jakąś warstwę ale wtedy powierzchnia ścierana jest mała i musimy dłużej się namachać. Czyli niby szybciej a wolniej i niby wolniej a szybciej ;) trzeba złapać złoty środek dla zestawu jaki posiadamy. JacekF01 dobrze napisał, że ważną rolę też ma ilość ścierniwa podawanego z powietrzem jakim dysponujemy do danej dyszy. Gdy będzie za dużo to piaskarka będzie się dławić. Przy piaskowaniu ważna jest praktyka, więc trzeba regulować i próbować. Każde ścierniwo musi być czyste (żadnych paprochów, kamyczków itd.) no i suche. Węże doprowadzające powietrze do piaskarki też mają znaczenie. Lepiej, żeby nie miały nie wiadomo ile metrów i muszą mieć optymalną średnicę do mocy kompresora. No to tak w skrócie wygląda :) Mam nadzieję, że coś pomogłem i zbytnio nie namotałem ale temat profesjonalnego piaskowania nie jest w sumie taki prosty :) Jakby trzeba było jeszcze jakiejś pomocy to pisać PW, bo za kilka godzin jadę do niemcowni na dwa dni, więc odpiszę w wolnej chwili ;) Miłej nocki