Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Akumulator do 740i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Akumulator do 740i

    Witam. Przeglądałem archiwum i znalazłem informacje tylko na temat akumulatorów do silników 5,4 l oraz 4,4 l. Chciałem się dowiedzieć jaki akumulator jest najbardziej optymalny do mojej Buńki 740i M60 czyli silnik 4.0 Czy jest jakas tolerancja jesli chodzi o pojemność akumulatora na przykład od 85 do 110 Ah czy pasuje tylko jeden konkretny typ np 95 Ah ? Obawiam sie że czas mojego aku dobiega końca i czeka mnie kolejny wydatek :/

    P.S. Nie odpalałem auta 2 dni, przyszedłem do garażu, wsiadam do auta przekręcam kluczyk a tu tylko sobie pyka rozrusznik. Czy podłączjąc akumulator pod prostownik da się go jeszcze troche odratować?

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Jak zamontujesz 95AH to będzie na pewno wystarczył sprawdź dla pewności na www.realoem.com jaki powinieneś mieć akumulatorek i takiego szukaj. A jak już po 2 dniach bateryjka zdycha do zera ... to raczej będziesz ją reanimował ale tylko na 1 dzień więc wymiana szybko cię czeka.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    varta silver 110Ah

    dedykowany do e38 . wymiarami idealny normalnie 95Ah jest krótszy o kawałek


    nie masz jakiegoś poboru w aucie za dużego? np telefon u mnie aku wykańcza w 2 dni (aku nowe)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    jescze pytanie ile jezdzisz autem,bo jesli tylko odpalasz co 2 dni to aku sie nie naladuje.

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jestem po tym samym :) ja kupiłem ten i od 3 dni leży w aucie normalnie już dziś bym nie odpalił a póki co jest miodzio.

    http://www.allegro.pl/item549544563_...nowa_cena.html

    Jedyny problem to wysokość. Dopchnąłem go maksymalnie w narożnik gdzie jest klema plusowa (dorobiłem uchwyt aby go tam przykręcić) i udało się go zamknąć, troszkę odstaje ale mi to nie przeszkadza to tylko bagażnik. Półeczka nadaje się już do trzymania lekkich rzeczy aby się samo nie otwarło... ale warto dla solidnej żelówki
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Neuf stronka fajna tylko że jestem trochę na bakier z angielskim i nie mogę znaleźć tego akumulatora Uwierzę Ci na słowo i będe szukał 95 Ah.

    Johny Brawo zbyt dużego poboru w aucie raczej nie mam bo moja Buńka jest bez navi a telefon mam odłączony. Jedyne co mi przyszło do głowy to to że ostatnio podłączyłem wzmacniacz i tube basową. Czyżby to pomogło mojemu akumulatorowi ?

    Phdream jeżdżę codziennie po mieście jakieś 40-50 km a w weekendy w dłuższe trasy. Ostatnio tylko mi się zdażyło że do auta nie zajrzałem przez 2 dni i od razu zonk - nie odpalił :/

    Coboss wiem że żelówki są bardzo dobre ale powiem szczerze że szukam czegoś tańszego. Oprócz inwestowania w swoją 7er mam jeszcze mase innych wydatków. I choćbym chciał dawać Jej to co najlepsze to nie samą Buńką człowiek żyje :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    ja mam Moll m3 (taki jak idzie na 1 montaż do bmw) 95A i nie narzekam 110 bym nie wykładał bo to nie diesel
    Oryginalne aku BMW są żelówkami więc jest to bardzo solidny akumulator ;) nie porównuj tych 95A do zwykłego akumulatora o rozruchu 95A bo ten który masz daje moc na rozruch taką jak co najmniej 140A przy zwykłym akumulatorze
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Coboss wiem że żelówki są bardzo dobre ale powiem szczerze że szukam czegoś tańszego. Oprócz inwestowania w swoją 7er mam jeszcze mase innych wydatków. I choćbym chciał dawać Jej to co najlepsze to nie samą Buńką człowiek żyje :)
    hehe wiem, wiem ja mam to zboczenie :D ale taniej raczej nie uda Ci się kupić solidnego aku :( a patrząc na Euro z każdym tygodniem będziesz bity ja się streszczałem bo przy nowej dostawie mieli je już po 700zł na sklepie na Allegro idą trochę taniej ale pewnie szału nie ma :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Vip Vip Awatar PrzemoS
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    536
    BMW
    e91 2005 m47 2.0 d
    Skąd
    Jastrzębie - Zdrój
    Ja nie dawno kupiłem 95Ah, jestem bardzo zadowolony, autko czasami stoi bez odpalania parę dni na mrozie. Z ponownym rozruchem nie mam problemów, tak samo jak z oglądaniem TV na postoju.
    Pozdrawiam, Przemos

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Wy macie lżej bo macie benzynki do diesla jest potrzebny nieporównywalnie mocniejszy akumulator :(
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •