Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: 728iA + lpg. Blad i wykres analog value 1 z inpy-prosba o pomoc.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin

    Post 728iA + lpg. Blad i wykres analog value 1 z inpy-prosba o pomoc.

    Witam.
    Mam problem od wczoraj z praca silnika( przy duzym obciazeniu przerywa) po dziesiejszym podlaczeniu inpy wyskoczyl mi blad:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blad.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	94.4 KB
ID:	8274

    Oraz po sprawdzeniu live, taki wykres :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	analog3.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	93.3 KB
ID:	8275

    Dodatkowo pod spodem, czego nie uchwycilem poza skalą jest tez : Ignition Timing (degrees KW) przy 2500obr/min stalo na ok. 40 z wykrzyknikiem.

    Odlaczylem przeplywke ale bylo jeszcze gorzej ,wiec nie wydaje mi sie, aby to bylo z jej powodu,lecz moge sie mylic.

    Czy ktos tu jest w stanie pomoc?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    jest kilka powodów takiego błędu, lewe powietrze czyli nieszczelność dolotu, uszkodzona sonda lambda regulacyjna (przed katalizatorem). Popatrz na te parametry co masz na zdjęciu na biegu jałowym (tutaj na zdjęciu masz ponad 2 tyś obrotów) jak już silnik jest zagrzany. Popatrz czy nie wzrosło spalanie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    A wiec problem poniekad rozwiazany. Po 1 byla peknieta guma laczaca przeplywomierz z przepustnicą- wymienilem,lecz auto dalej drgalo lekko- co sie okazalo, podczas wymiany swiec , na jednej z nich pozostala guma z nasadki klucza do swiec i co za tym idzie, fajka cewki nie siedziala prawidlowo- po naprawieniu tego ,auto wrocilo do formy.
    Wsakazania inpy nadal sa jak na zalaczonym obrazku. Na jalowym biegu wsakazania sa prawidlowe procz standardowo przekroczonych engine load oraz control valve . Zas po lekkim ruszeniu przepustnica pokazuje przekroczone wsakaznia przeplywomierza , oraz ignition timing degrees kw - i zastanawiam sie czy aby przeplywomierz nie wymaga wymiany oraz czy Vanos nie ma czegos wspolnego z tymi czasami zaplonu

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Czyli idzie ku dobremu. Spróbuj na sam początek wyczyścić przepływkę ale ZRÓB TO Z GŁOWĄ - tzn. kup specjalny środek liqui moly do przepływomierzy i go tym przeczyść, ja osobiście używałem wcześniej firmy CRC ale na krótką metę nie zdał egzaminu. Wczoraj przeczyściłem przepływkę LM i od razu czuć poprawę. Zacznij od tego ponieważ to wyeliminuje jak na tą chwilę bezsensowne kupowanie przepływki za 700 zł lub więcej.

    I jeszcze jedno co do idle control valve to może oznaczać że masz brudny silniczek krokowy- też radził bym go wyciągnąć i przeczyścić płynem do przepustnic, żadne inne płyny nie wyczyszczą tego jak powinny a mogą narobić szkód. Zaopatrz się w odpowiednie psikadła o których pisałem i do dzieła bo robota jest lekka łatwa i przyjemna.
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 06-01-2016 o 19:40

Podobne wątki

  1. Żory prosba o pomoc
    Przez Mariusz735i w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 15:18
  2. Potrzebna pomoc przy instalowaniu inpy warszawa i okolice
    Przez japan_fred w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 21:24
  3. screny błędów z INPY prosze o pomoc..
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 13:52
  4. [ elektryka] prosba o pomoc 740d
    Przez moon77 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 21:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •