Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: zawieszający się prędkościomierz

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Witam.
    Problem prędkościomierza dalej pozostaje nierozwiązany.. Na domiar złego, od pewnego czasu skrzynia biegów czasem się gubi, np. redukuje bieg za późno (w porównaniu z drugą E38 4,4 po lifcie, którą nieraz mam okazję jeździć, naprawdę czuję różnicę), kickdown czasami nie jest już odczuwalny tak, jak kiedyś (np. skrzynia potrafi ciągnąć przy kickdownie od 2500 obrotów do odcięcia, bez redukcji, co się wcześniej nie zdarzało). Wygląda na to, że ten zawieszający się prędkościomierz w jakiś sposób wpływa na działanie skrzyni, bądź też mam uszkodzony komputer skrzyni i on wysyła błędne informacje. Skąd w ogóle licznik bierze informacje o aktualnej prędkości samochodu? Nigdy nie zdarzyło się, żeby skrzynia wyświetliła mi jakiś błąd. Silnik mam w porządku, ostatnio byłem u mechaników i wszystko jest teraz ok, wymienili mi jeden czujnik położenia wałka rozrządu. Żadnych błędów nie mam, silnik pracuje równo, na biegu jałowym dobrze się wkręca. Czy ktoś wie, co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania się auta? Może to wina potencjometru przy pedale gazu albo przepustnicy?
    Pozdrawiam :papa:

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    Witam
    Mialem taka sytuacje w e36 . Miesiac czasu to trwalo , licznik wariowal . po okolo miesiacu wszystko przestalo dzialac , wyswietlily sie literki na liczniku (w miejscu przebiegu) -"PPPPPPPPP" -kupilem nowy licznik i lata - elekryk stwierdzil ze "po liczniku" , ale to e36 ..

    pozdrawiam

  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    lukasz ja też tak mam z prędkościomierzem a co do skrzyni nie zwróciłem uwagi wydaje mi się że jest spoko ma zużycie jakie wypada na jego wiek i przebieg. Ale też nie mam porównania z innymi autami niestety... Podpinam się pod rozmowę chciałbym znaleźć rozwiązanie. U mnie nie było nic rozbierane ale będzie bo chcę naprawić latem pixele i założyć chromowane ramki no i 20 razy zastanowię się nad białymi zegarami. Fajne to jest ale czy będzie pasowało do 7er... zobaczymy. Ale oczywiście nie wezmę się za to do póki nie znajdziemy sposobu na nasz problem bo nie chcę rozkręcać tego kilka razy :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Dzisiaj powysyłałem zapytania odnośnie tego zawieszającego się prędkościomierza do firm zajmujących się naprawą liczników na allegro, i otrzymałem odpowiedzi, że mieli z tym do czynienia. Wg jednej z firm, prawdopodobnie padł silnik krokowy z powodu nieumiejętnego otwierania licznika (ale wszystko okaże się, gdy będą mieli licznik przed sobą na stole), w odpowiedzi od innej firmy otrzymałem tylko koszt naprawy (podobno ma nie przekroczyć 250zł i nawet może być mniejszy, w co wątpię, bo firma ta robi naprawę pixeli za 350zł, więc 200 drożej niż reszta na allegro). Tak czy inaczej zdecyduję się na naprawę w jednej z tych firm i dam znać, czy pomogło.

  5. #15
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    silnik krokowy? co to?? i gdzie to?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Problem licznika nadal pozostał u mnie nie rozwiązany, chwilami było lepiej, chwilami gorzej, ale jako że auto teraz całą zimę stoi, chcę się w końcu tym zająć.

    Problem nadal polega na tym, że wskazania licznika nie pokrywają się z faktyczną prędkością pojazdu- różnice to nawet 20km/h, licznik się zawiesza najczęściej przy 80km/h i jest to co najmniej mocno irytujące. Tak jak mówiłem wcześniej, przyczyną jest prawdopodobnie zepsuty silnik krokowy od wskazówki prędkościomierza- efekt nieumiejętnego rozebrania licznika podczas naprawy pixeli, a naprawiane na pewno były przez poprzedniego właściciela, bo auto ma już 11 lat i wszystkie bez wyjątku działają.

    Główną przeszkodą, która nie pozwoliła mi dotąd zająć się naprawą jest fakt, że licznik muszę gdzieś wysłać, bo nikt w pobliżu się tym nie zajmuje. Dzwoniłem dzisiaj do firmy w Łodzi na Wydawniczej 5 (podobno dość mocni w elektronice BMW), chciałem tam podjechać i naprawić u nich na miejscu, ale powiedziano mi, że najlepiej by było kupić licznik ze sprawnymi wskazówkami, wówczas przekodowaliby mi go do mojego auta, bo jako taką naprawą zacinających się wskazówek się nie zajmują, robią tylko pixele.

    Znalazłem natomiast firmę w Warszawie, która oferuje wymianę silniczka krokowego, ale nie wiem jaka jest jakość ich usług: http://www.allegro.pl/item892469586_...w_e38_e39.html
    Korzystał ktoś z usług tego warsztatu? Nie chcę wydać około 200zł w błoto (naprawa + wysyłki) tylko po to, żeby okazało się, że problem za kilka tygodni powróci.
    Może ktoś z Was miał już podobne objawy i udało się licznik skutecznie naprawić?

    Pozdrawiam ;)
    Łukasz.

  7. #17
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    mi przy 50 sie tak czasami dzieje . olewam system, wystarczy mocno wcisnac pedal gazu i potem puscic i licznik juz dziala :) powtarzam dzieje se to bardzo sporadycznie
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  8. #18
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    U mnie też czasami "zastyga" wskazówka tu i ówdzie. Sprawdź firmę bo na wiosnę będę myślał mimo wszystko o naprawieniu i tego i pikseli.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar Jacko
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olsztyn
    Miałem podobnie w e34, kickdown i po problemie.
    Get Rich Or Die Tryin'

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •