Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Skrzynia tyrkota prz dodaniu gazu. Filmik.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    4
    BMW
    E38 735
    Skąd
    Trzebnica

    Post Skrzynia tyrkota prz dodaniu gazu. Filmik.

    Witam.
    Jaki czas temu jadąc autostradą swoim e38 735i, przyspieszyłem do jakiś 210km/h i dodająć gazu spod lewarka skrzyni było słychać buczenie jakby wydech dotykał podwozia. Zwolniłem po czym znów ta sama sytuacja po przekroczeniu 200km/h buczenie i nagle uderzenie jakby coś wyleciało.
    Auto jeździ, zmienia normalnie biegi. Niestety powyżej 40km/h dodając gazu słychać klepanie spod lewarka.
    Wysyłam filmik. Dźwięk wyostrzył telefon, bo nie jest to takie głośne. https://www.youtube.com/watch?v=aOEm...ature=youtu.be
    Kiedy puszczam nogę z gazu dźwięk ustaje. Może ktoś mi pomoże w ustaleniu co to może być. Mam w planach jechać do mechanika, wolę wiedzieć więcej niż jego diagnoza. Może lepiej byłoby kupić skrzynię używaną niż naprawiać moją?Patrzyłem pod auto i nie mogę się doszukać modelu skrzyni.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Jak masz kanał albo inne możliwości to zaglądnij pod auto w okolice skrzyni czy wszystko jest na swoim miejscu, może jakaś poduszka się zerwała pod skrzynią albo wydechem. Nawet poduszki od silnika warto sprawdzić.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Sprawdz srodkowe mocowanie wydechow.. U mnie bylo podobnie.. Puscilo delikaatnie łaćzenie rur mniej wiecej na srodku auta i nie dosc ze spaliny przepuszczalo to cos wpadalo w rezonans..

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    4
    BMW
    E38 735
    Skąd
    Trzebnica
    Witam.
    Przepraszam, że tak długo to trwało.
    Dzięki Panowie za odzew.
    Patrząc pod autko wszysto jest ok.
    Obawiam się, że problem jest w skrzyni. :/
    Nie napisałem, że problem z dodawaniem gazu jest pod obciążeniem-jadąc. Stojąc mogę kręcić na obroty do odcinki i nic. Dotykając pod obciążeniem lewarka drga jakby coś niżej to robiło. Zauważyłem, że jak jadę i lewarek trzymam tak, jakbym chciał przełączyć na N to jest dużo cichszy dźwięk.
    Ostatnio edytowane przez cerwin ; 30-12-2015 o 17:08

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Skoro skrzynia działa dobrze to hmm może podpora wału ? Może poduszki pod skrzynią lub i silnikiem !?

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    To, że skrzynia jeszcze działa nie znaczy, że nie zmieliło któreś przekładki tarczek albo nie zdjęło jakiegoś wieloklina, który teraz sobie krąży...łożysko flanszy wyjściowej mogło mieć usterkę bieżni...

    Skrzynia to temat rzeka, głuche uderzenie nie bierze się z powietrza. Jeżeli pod spodem jest dobrze, krzyżak cały to trzeba zrzucać skrzynie i szukać nowej.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A może warto ją rozebrać i zobaczyć co w niej sie rozpadło - o ile to skrzynia. Wydaje mi się że jak płynnie zmienia biegi to tarczki będą ok, myślę ze koszt naprawy nie musi być wcale taki duży i bez sensu kupować inną skrzynie.

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Oczywiście zawsze jest sens dociekana usterki, żeby na przyszłość się zabezpieczyć i być mądrzejszym o to doświadczenie.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Nie chodzi o doświadczenie, ja zawsze uważa, że lepiej zrobić to co sie ma i mieć potem pewność, że będzie długo działać niż kupować kolejnego kota w worku. Chyba ze okaże sie ze tutaj trzeba np wsadzić 5 tyś a używkę za 1,5 sie kupi - taki przykład tylko. Wtedy ma to ekonomiczne uzasadnienie :D

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    4
    BMW
    E38 735
    Skąd
    Trzebnica
    Dobry wieczór.
    Dziękuję Panowie za zainteresowanie. Piszę sporadycznie, bo często wyjeżdżam i nie mam kontaktu z moim autkiem. Dzisiaj pojechałem na kanał i coś konkretnego zauważyłem. Nie potrafię nazwać danych cześci profesionalnie. Wypatrzyłem, że nad skrzynią jest tunel do "wału" i jego łączenie (jak przegub) skręcane śrubami. Między śrubami jest guma, która jest rozwalona i farfocle jak sznurek. Wygląda jakby mała petardka wybuchła. Takie samo miałem odczucie jadąc kiedy to się stało. Pewno wiecie co to? Może ktoś mi poleci warsztacik w okolicach Wrocławia? Sam pewnie tego nie naprawie. Boję się oddać od tak mechaniorom u mnie. Ostatnio wymieniłem sam tylne tuleje plywające z tego powodu. Miałem zamieścić fotki, ale moim wielkim telefonem kulawo wyszło. Nie mogłem ująć tego.
    Ostatnio edytowane przez cerwin ; 07-01-2016 o 19:49

Podobne wątki

  1. [silnik] Spadające obroty po dodaniu gazu na zimnym silniku
    Przez Rafi84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 19:53
  2. strzał po raptownym dodaniu gazu m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 17:23
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 10:43
  4. dusi się po dodaniu gazu
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 07:56
  5. [ pozostale] Czy e65/e66 to awaryjne auto ? Na co uwazac prz
    Przez Sebek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 06-06-2009, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •