Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E65 - problem z dźwiękiem, idrive i navi

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    99
    BMW
    e36, e65
    Skąd
    Bielsko-Biała

    Post E65 - problem z dźwiękiem, idrive i navi

    Witam :)
    Zakupiłem wczoraj bmw e65, jak się okazało jeśli jest podłączony ten CD z napisem NAVI po lewej stronie z bagażnika to działa cały czas, nawet bez kluczyka przez co rozładowuje akmulator. Udało mi się dzieki temu trochę ugrać z ceny
    Ale jest większy problem - gdy jest on podłączony to głupieje idrive, większość funkcji nie działa jak powinna a dźwięk przerywa. iDrive praktycznie staje się bezużyteczny.
    Czy to jakieś zwarcie? W czym może być problem

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A jak wyłączysz (w jaki sposób) to działa ? Jeżeli tak to chyba masz odpowiedź :) Zwarcie:)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    99
    BMW
    e36, e65
    Skąd
    Bielsko-Biała
    jak ją odepnę to działa idrive i akumulatora nie rozładowuje. Ale nie działa CD, nie działa BMW Assist, nie działa radio FM
    Czyli CD od Navi robi zwarcie tak?

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Ojjj coś czuję że będzie więcej tematów :)z gatunku POMOCY ludzie :)

    Którą kopiłeś? ta czarną z Twoich okolic?
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    Musisz odłączyć czytnik nawi i zanieść do naprawy, lub szukać używany sprawny na allegro czy gdzieś indziej.
    Na ten czas jak odepniesz nawi trzeba będzie zamknąć pętlę swiatłowodową i wtedy wszystkie pozostałe urzadzenia typu idrive, radio, itp będą działać normalnie. Jak zapiąć pętlę? Wystarczy drucik światłowodowy wpiąć we wtyczke od nawi, w te dziury światłowodowe, (jak wypniesz wtyczkę od nawi to świecą się one na czerwono). Poniżej masz foto takiego światłowodu jaki by ci się przydał dopóki nie naprawisz nawigacji. Mam na zbyciu taki przewód. Jak coś to pisać PW.


  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    99
    BMW
    e36, e65
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Tak, czarna ;) Generalnie to byłem już ją sprawdzać w serwisie
    Generalnie to wyszło że tylny dolny wahacz przyałoby sie w niedalekiej przyszłości wymienić, jest lekki wyciek z miski olejowej, trzeba uszczelnić... I wywalało błąd podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Coś tam podociskaliśmy przy jednej z tych żaróweczek (dokładnie lewej) i błąd zniknął. Po podłączeniu cd od navi zaczęło wywalać błędy navi, radia, paru innych rzeczy bezpośrednio z tym związanych. Czy moduły od radia znajdują się też gdzieś w czytniku navi? Bo dziwne że po odłączeniu jednego takiego urządzonka nagle przestaje działać tyle rzeczy :P
    Myślę że tragerii nie ma biorąc pod uwagę to że dałem za to auto niecałe 23 tysiące... Generalnie silnik, skrzynia, magiel, ogólnie zawieszenie w spoko stanie poza jednym wahaczem. Dymku też nie puszcza, wody od wczoraj nie ubyło ale to czy gdzieś ucieka, wyjdzie dopiero po jakimś czasie. Wszystko poza bolączkami związanymi z odłączeniem tego czytnika DVD działa. Blacharka też ok, jeśli się nie okaże że mam dać 5k żeby działało mi radio to jestem zadowolony z zakupu :D

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    99
    BMW
    e36, e65
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    Musisz odłączyć czytnik nawi i zanieść do naprawy, lub szukać używany sprawny na allegro czy gdzieś indziej.
    Na ten czas jak odepniesz nawi trzeba będzie zamknąć pętlę swiatłowodową i wtedy wszystkie pozostałe urzadzenia typu idrive, radio, itp będą działać normalnie. Jak zapiąć pętlę? Wystarczy drucik światłowodowy wpiąć we wtyczke od nawi, w te dziury światłowodowe, (jak wypniesz wtyczkę od nawi to świecą się one na czerwono). Poniżej masz foto takiego światłowodu jaki by ci się przydał dopóki nie naprawisz nawigacji. Mam na zbyciu taki przewód. Jak coś to pisać PW.

    Jesteś genialny :D Dziękuję!

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Matat Zobacz posta
    Witam :)
    Zakupiłem wczoraj bmw e65, jak się okazało jeśli jest podłączony ten CD z napisem NAVI po lewej stronie z bagażnika to działa cały czas, nawet bez kluczyka przez co rozładowuje akmulator. Udało mi się dzieki temu trochę ugrać z ceny
    Ale jest większy problem - gdy jest on podłączony to głupieje idrive, większość funkcji nie działa jak powinna a dźwięk przerywa. iDrive praktycznie staje się bezużyteczny.
    Czy to jakieś zwarcie? W czym może być problem
    Auto ktore kupiles ma Logic7??
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wpięcie czytnika świadczy tylko o tym, że coś dzieje się na światłowodzie.

    Jeśli masz Logic7 jak wspomniał BOSS to winny może być wzmacniacz, który jest dosyć usterkowym elementem.
    Spotkałem się już też z zalanymi czytnikami przez olej z tylnej klapy(siłownik do klapy jest akurat nad elektroniką).

    Może być też winny telefon, z tym też już miałem kilka razy problem.

    Najlepszym wyjściem byłoby mieć kilka takich zaślepek i omijać urządzenia. Dzięki temu wyeliminujesz wadliwy sprzęt.
    W przypadku innego forumowicza okazał się czytnik navi, wzmacniacz L7 i jeszcze moduł telefonu. Pierwsze 2 elementy były po prostu zalane przez olej z hydroklapy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    99
    BMW
    e36, e65
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Mam Logic7 ale wina leżała po stronie czytnika navi. Po jego wypięciu, idrive działa a po zastosowaniu złączki światłowodowej którą mi sprzedał bmw który powyżej podał mi to rozwiązanie. Wszystko działa ok poza navi oczywiscie :P Bo została wypięta.
    Ostatnio edytowane przez Matat ; 05-01-2016 o 15:29

Podobne wątki

  1. [elektronika] E65 745i dziwny problem z Idrive. POMOCY!!!!
    Przez Shadow0407 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 24-11-2017, 10:45
  2. [audio/video] problem z navi e65
    Przez pyszkam90 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 12:02
  3. [elektryka] problem z navi e65
    Przez pyszkam90 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 07:41
  4. [e65] Airbag i idrive, problem.
    Przez przemek_ser w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 11:01
  5. [audio/video] Radio, navi, tel, komputer NIE DZIAŁA PROBLEM Z IDRIVE
    Przez lysyadam27 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 08:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •