Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 83

Wątek: Dzień dobry wszystkim oto mój gad....

  1. #31
    Początkujący Użytkownik Awatar Stanja
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    43
    BMW
    E32 750iL
    Skąd
    Łódź

    Post

    Po dłuższej nieobecności znów zajrzałem na forum i nadrabiam nowe wątki, E32 się dalej buduje, ale nie obyło się bez przygód.... Ale najpierw co od tego czasu zostało zrobione:
    -komplet hamulce tył (linki ręcznego, kolcki, szczęki, zaciski, tarcze itd..)
    -sondy lambda, przepływki, ogólnie większość sond od mieszanki paliwo/powietrze, wspawanie nowych gniazd sond przy wydechu
    -wyszczyszczenie i zakonserwowanie skór
    -rozdząd
    -konserwacja przed korozją i w miejscach korozji.
    Po tej liście część osób może się domyślić co dolega - od maja walczę rękami moich speców z nierówną pracą na wolnych obrotach, wystarczy jednak dać trochę gazu i już silnik pracuje równo. Na kompie wywala błąd mieszanki paliwo powietrze. Większość została zrobiona przed wakacjami, gdyż auto było szykowane na podróż wakacyjną po kielecczyznie, lecz pewnego dnia wieczorem gdy dałem auto mojej kobiecie do jazdy (byłem zmęczony po całym dniu) po przekręceniu kluczyka auto zapaliło i pomału obroty szły w dół i zgasło. W Sandomierzu nikt nie chciał się podjąć naprawy, a kto bardziej ogarnięty miał termin do miesiąca do przodu zajęty. Za którymś razem auto odpaliło normalnie, więc pojechałem do Kielc. Po 20 km straciłem pół silnika (pracował tylko na lewej stronie), ale dojechałem. Tu ta sama historia co w Sandomierzu, jedyne warsztaty które z miejsca wzięłyby auto to ASO i Bosch. Auto trafiło do Boscha; okazało się, że rolka pękła i już drugi raz w tym roku wymieniona cewka. Na kompie pokazywał dosłownie wywalone wszystko co było związane z silnikiem. Po tej przygodzie przyznam się - miałem uraz do Gada, bo zawiódł mnie wtedy, gdy był mi najbardziej potrzebny. Jednak przełamałem opory, po 1,5 miesiąca stania odpaliłem go, zawył, jechać nie chciał ale 2 min postał i gnał jak szalony, a uśmiech znów pojawił się na mojej twarzy.
    Jakbyście mieli jakieś sugestie co mogłoby powodować tą nierówną prace na jałowych to proszę o jakąś podpowiedź
    Zdjęcia sprzed 1,5 tyg:


    Co do planów nie zmieniły się, wpadnie jeszcze yellow hella na przód, gdyż (moim zdaniem) zieleń islandgruena będzie się ładnie z nimi komponował.
    P.S. Pozdrawiam Kubę - piękne zdjęcie twojej zielonej E32 widniało na facebooku BMW Polska, ciężko było oderwać wzrok
    Ostatnio edytowane przez Stanja ; 25-10-2016 o 20:50

  2. #32
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    zajrzyj do tematu z problemami Supermana w dziale e32, znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
    pozdrawiam Bartek

  3. #33
    Początkujący Użytkownik Awatar Stanja
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    43
    BMW
    E32 750iL
    Skąd
    Łódź

    Post

    Witam,
    mając chwilkę wolnego czasu znów wróciłem do pilnego śledzenia 7er i postanowiłem zaktualizować wątek. Od lutego auto jest u blacharza, z którym się umówiłem na: jak nawięcej po orginale i jak najmniej szpachli lub jeśli można to wcale. Po 2 tygodniach przyszedł ciężki telefon - do wymiany wszystkie drzwi, błotnik prawy przód i oba tylne nadkola. Po 3 miesiącach poszukiwań udało się znaleźć komplet drzwi i błotniki + jakieś pierdoły i dopiero od tego tygodnia auto trafi na pełne roboty. Wszystko co potrzeba udało się przewieźć samochodem dostawczym typu Skoda Octavia, mimo uwag osoby sprzedającej iż nie da rady tego zmieścić Nie mogę się już doczekać by znów usłyszeć szmer odpalanej m70, wkręcanie się na obroty, a przede wszystkim znów poczuć komfort jaki daje E32



  4. #34
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Listwa i klamki są w kolorze?

  5. #35
    Początkujący Użytkownik Awatar Stanja
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    43
    BMW
    E32 750iL
    Skąd
    Łódź
    Tak, dawca przetrwał tyle lat na orginalnych blachach tylko dlatego, że ktoś zmienił kolor na niebieski wraz z listwami klamkami i prawie każdym ozdobnym elementem oraz dlatego, iż był regularnie konserwowany fluidolem

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    0
    BMW
    x3
    Skąd
    Polska
    wow extra sprawa trafiło się ślepej kurze ziarno ;)
    Ostatnio edytowane przez ewa87 ; 21-03-2019 o 19:19

  7. #37
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Stanja Zobacz posta
    Tak, dawca przetrwał tyle lat na orginalnych blachach tylko dlatego, że ktoś zmienił kolor na niebieski wraz z listwami klamkami i prawie każdym ozdobnym elementem oraz dlatego, iż był regularnie konserwowany fluidolem
    Ja kupiłem do swojej drzwi w ori lakierze bez grama rdzy :) Skoro ktoś malował te Twoje drzwi to zobaczy tylko dobrze czy nie ma szpachli która prędzej czy później popęka.

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Szkoda, że nie zajrzałem tu wcześniej, bo mam zbiornik 102L w bardzo dobrym stanie ;) Jest na sprzedaż :)

  9. #39
    Początkujący Użytkownik Awatar Stanja
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    43
    BMW
    E32 750iL
    Skąd
    Łódź

    Post

    W ten sobotni wieczór pomyślałem, że czas zrobić coś szalonego - odwiedzić forum 7er, nadrobić zaległości i zaktualizować swój wątek Dnia 19.09 od blacharza odebrałem auto po kompletnym remoncie blacharsko-lakierniczym. Blacharz nie zawiódł pokładanych w nim nadziei (niestety odbiór przeciągnął się o miesiąc ze względu na wakacje), jednak mimo obsuwy i kilku drobnych mankamentów widok Gada przyprawił mnie o motylki w brzuchu, odebrałem zupełnie inny samochód! Do tego odbioru przyczyniła się także nowa przednia szyba, dzięki której wreszcie wszystko widać na drodze Mimo nikłych funduszy zostało jeszcze zrobione:
    -kompletny serwis klimy + wymiana miecza
    -wymiana kości wahaczy z tyłu
    -wymiana tulei tylnej belki (poliuretan)
    Foto poniżej jak autko się teraz prezentuje. Oczywiście kolega Tompson jechał ze mną po odbiór, by jego przenikliwe oko zauważyło ewentualne mankamenty, za co mu serdecznie dziękuję!
    Cele nadal się nie zmieniają, prace postępują, cel na rok 2018 - jechać 1szy raz na zlot i co najważniejsze - dojechać




    Ostatnio edytowane przez Stanja ; 04-11-2017 o 16:33

  10. #40
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wspaniale! Nie ukrywam, że zazdroszczę lakieru ;)

Podobne wątki

  1. [E32] Dzień dobry :)
    Przez chmielpiw w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 18:41
  2. [E38] Dobry wieczór, dzień dobry
    Przez Rados w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 19:07
  3. Dzień Dobry wszystkim :)
    Przez Blumen w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 22:21
  4. Witam wszystkich miłośników marki BMW!!! a oto mój 7er :)
    Przez uzi w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 07:27
  5. [e38] Witam Was,oto mój nowy nabytek.
    Przez fabian1980 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-02-2008, 15:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •