Cytat Zamieszczone przez pacraf Zobacz posta
napiszę co wiem, aby trochę wyklarować szum...

ktoś wspomniał o stronie pibus i ofercie dvbt - to jest można powiedzieć druciaciarstwo (jesli trzymać się nazewnictwa z tego posta...) ale zrobione w postaci ładnej płytki, z maksymalnie uproszczonym montażem, JEDNAK wymagającym po pierwsze posiadania odpowiedniego tunera TV, po drugie ogaraniania tematu na tyle aby potrafić otworzyć taki tuner, polutować ciut, wstawić płytkę w miejsce starej głowicy telewizyjnej...

natomiast to co kupił Johny - to inna bajka - wykładasz 400E ale dostajesz gotowego boxa w kształcie starego tunera TV, i tylko podłączasz 4 kable (dwie anteny , kostkę białą i niebieską) i już. żadnej lutownicy.

co do tego że Johny stwierdził że menu wygląda zaskakująco podobnie - to mnie akurat nie dziwi, na jego filmikach widziałem dokładnie że tuner jaki jest w jego boxie jest po prostu jednym z wielu klonów tego samego tunera DVB-T. I to oczywiście dobra wiadomość - znaczy że konstruktor nie wziął jakiegoś wynalazka z niewiadomo skąd, ale sprawdzone rozwiązanie dostępne na rynku, dorobił do niego (tu się powymądrzam - ale tylko dlatego aby zmiękczyć Johna i namówić go na otwarcie boxa i zrobienie fotek) dorobił dwa ważne układy:
- konwerter Ibus <> I2C - czyli steruje tunerem wg sygnałów z auta
- ważne - układ nakładania synchronizacji na sygnał koloru zielonego - aby dostsować typowy sygnał wideo "scart" na dość egzotyczny RsGB jaki mamy w naszych autach - i to jest coś na czym poległem osobiście - chciałem aby takie coś zrobić w moim, ale ostatecznie poddałem się i mój tuner "udaje" kamerę cofania...


a co do E65 - to nie mam pojęcia - nie mam takiego auta...
Czemu pibus to druciarstwo? Działa przez Ibus, odbiera telewizję da się podłączyć multimedia. Generalnie to to samo tylko do samodzielnego montażu.

Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo Zobacz posta
jeśli masz mk3/mk4 to będzie działać
Wydaje mi się, że na MK2 też zadziała bo tam tuner ten sam co w MK3. Ekran chyba też nie powinien mieć znaczenia.