Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: [ wnetrze] Webasto

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    U mnie niestety nie bylo pilota.
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  2. #12
    7ka
    Gość
    tak jak sebek powiedzial wczesniej sa dwa rodzaje obslugi ...

    pierwsze i wydaje mi sie to bardzo czestym przypadkiem jest "przewietrzanie" drugie to "ogrzewanie postojowe"

    co do pierwszego to mozna sobie taki czas codziennie ustawic i bedzie sie nam auto wietrzylo

    co do drugiego to juz bardziej skomplikowane...tez posiadam naklejke "webasto" ale niestety nie moge zaprogramowac zeby to dzialalo...okazuje sie ze to co mam to faktycznie webasto lecz do tego zeby dzialalo to tak zeby programowac itp trzeba specialnej wiazki (kiedys czytalem ze jest gosc w polsce i takie cos kosztuje 700zl wiazka) dzieki tej wiazce mozna to potem uruchamiiac i sterowac jak sie chce...

    natomiast to co ja mam to funkcja dogrzewania silnika...tak tak...

    dokladnie jest to tak...ponizej chyba 15 lub 12 stopni wlacza sie to samoczynnie..fajny jest dziwk..cos jak odrzutowy silnik..silnik webasto ma oddzielny silnik i uwaga rure wydechowa znajdujaca sie pod podwoziem zaraz na wysokosci fotela kierowcy ..tam znajduje sie rura wydechowa webasto...dzieki tej funkcji silnik przy np podjechaniu i pojsciu do sklepu itp silnik jest dogrzewany...

    rest..to funkcja wykorzystania cieploty silnika na postoju bez uruchomienia silnika..dziala to do czasu kiedy silnik jest w miare cieply...ale uwaga ...powyzej chyba 15 stopni to nie dziala..

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    W takim razie jesli ja mam na kompie do wyboru ogrzewanie postojowe i przewietrzanie to oznacza, ze mam "pelne" webasto? Wydaje mi sie, ze tak, bo jak sobie to z palca wybiore to buczy i grzeje.
    I teraz - czy to podgrzewanie silnika tez u mnie powinno dzialac automatycznie?
    A jak ten system decyduje kiedy podgrzewac? Bo chyba nie cala noc? Czegos tu nie kapuje...
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  4. #14
    7ka
    Gość
    jesli tak masz to masz pelne webasto!!

    a na pytanie jak dlugo dziala podgrzewanie...dokladnie nie wiem ale to dziala jak silnik jest zimny...wiec dziala do czasu kiedy sie nagrzeje..

    chyba ze chodzilo ci o to jak wlaczysz ogrzewanie postojowe (webasto) chyba 30min ...wiec najlepiej zaprogramuj sobie 30min przed wejsciem do swojej ksiezniczki (e38) i wtedy bedziesz cieszyl ze masz nagrzane itp..

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Marcin978
    ostatnio sie bawilem, i z kompa webmasto dziala z pilota nie chcialo zaskoczyc

    ma ktos pilota zeby sie skonsultowac?
    Ja mam. możemy się kiedyś spiknąć to popróbujesz :]

  6. #16
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Ja tyż mam naklejke webasto. I kiedys coś odpaliłem charczało warczało i cos porobiło ale nie umiałem wyłączyć(marne pixele) . Pilota tyż nie mam 8/

  7. #17
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Marcin978
    jak masz naklejke pod maska, tam masz moc i inne dane to webmasto jest, jesli nie dziala, to znaczy ze cos jest popsute


    w takim razie bede musial to sprawdzic...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •