Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Problemy po sprzedaży e38

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ded
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Skąd
    Ciechanów
    A ja bym odpisał w tym guście:
    "Z uwagi na potencjalnie wysoki koszt naprawy zgadzam się na zwrot auta. Kwotę 1000zł wypłacę w gotówce odbierając auto. Proszę umówić się telefonicznie dzień przed dostarczeniem mi samochodu na adres xxxx. Chciałbym aby był zatankowany do pełna, tak jak w dniu zakupu lub ewentualnie pomniejszę kwotę o ten koszt. Auto ma być w stanie jak w momencie kupna, czyli sprawny silnik (ewentualnie niedziałające ogrzewania o którym Pani wspomina). Zaznaczam, że montaż głowicy zgodnie ze sztuką wiąże się z wymianą uszczelki i śrub oraz sprawdzeniem szczelności/planowaniem. Wspomina Pani umowę, która "jest fikcją". Zaniżanie kwoty na umowie jest przestępstwem skarbowym i ja do takowego się nie przyznam, gdyż go nie popełniłem, czego dowodem byłby zwrot kwoty innej niż na umowie. Podobnie jest ze stanem auta, który jest zapisany w umowie zgodnie ze stanem faktycznym. Polecam przedyskutować sprawę ponownie z prawnikiem i zweryfikować swoją wiedzę, gdyż za czyn, który Pani opisuje grozi xxxxx. "

  2. #22
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Widzę, że koledzy nigdy się nie sądzili o nic. Świat nie jest czarno biały i nie polega na tym, kto komu może naskoczyć.

    Po pierwsze kolega jest tak samo umoczony jak ona, jeżeli chodzi o kwotę na fakturze. Jest tam jego podpis i również poświadczył nieprawdę, to jest przestępstwo.

    Po drugie co powiecie na linię ataku kupującej, że została namówiona przez sprzedającego do zaniżenia kwoty i czerpania korzyści z niższego podatku, który wiedział(nawet nie musiał wiedzieć, trudno oczekiwać, że 15+ letnie auto z niewiadomym przebiegiem będzie bezawaryjne), że auto jest w stanie słabym i tym sposobem zataił właściwą kwotę zakupu, żeby później kupująca nie mogła rościć pełnej kwoty. Jest motyw i uzasadnienie, wystarczy, że będzie jakiś świadek z jej strony i jest dupa blada. Oczywiście słowo przeciwko słowu, ale na rzecz kolegi sprzedającego nie przemawia w takim wypadku nic, auto było w słabym stanie, poświadczył świadomie nieprawdę na umowie i kupująca jest poszkodowana i to ona ponosi teraz koszty wynikające ze złego stanu pojazdu.

    Jeżeli na umowie jest faktycznie wpis, że pojazd uszkodzony to jest linia obrony kolegi, która może przynieść rezultat, tego bym się trzymał. ALE, jeżeli ona w niedługim czasie po zakupie robiła na przykład przegląd techniczny i nic takiego nie ma potwierdzenia to sąd wpis uzna za nieważny, bo albo był nieprawdziwy(a że jest nieprawdziwy kolega przyznał się w pierwszym wpisie, kolejne poświadczenie nieprawdy) albo auto zostało szybko naprawione i nie ma nic wspólnego z usterką, o którą toczy się spór. I znowu dupa blada.

    Taka sprawa może być ciężka i długa, wszystko zależy od zdolności adwokatów.

    Kary w skarbówce są wedle uznania urzędnika, więc koleżanka może dostać równie dobrze 200 PLN jak i 5k. Jeżeli przyjdzie z wyrokiem sądu na jej korzyść to dostanie najniższą stawkę.

    Na koniec proponowałbym tutaj zbytnio wątku nie rozszerzać, bo może to być wykorzystane w sądzie, a ktoś może zawsze coś chlapnąć z myślą, że internet jest anonimowy.

    Polecam udać się do dobrego prawnika, odpowiedzieć jej na pismo oficjalnie i starać się uniknąć sądu, bo być skazanym wyrokiem prawomocnym w tym chorym kraju to jak mieć AIDS. Pomijam już koszty, nerwy i czas, chociaż sprawa musi być wniesiona dla sądu rejonowego w miejscu zameldowania sprzedającego.

    Stary silnik używany na podmiankę to kwota 1k PLN, szkoda za te parę groszy iść do sądu.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 23-12-2015 o 09:53
    pozdrawiam Bartek

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    Nalezy nie reagowac. Nie odpisuj, nie rozmawiaj, nie odbieraj telefonu, nie tworz dowodow przeciw samemu sobie. Czekaj
    na wezwanie do sadu. jak przyjdzie wezwanie to pojdziesz z umowa. Powiesz ze moga odstapic od umowy tu i teraz i
    wyciagasz tysiac. Auto bylo uszkodzone. Ma prawo byc niesprawne, a ze komus odpowiadalo to kupil. Jesli chca wiecej
    pieniedzy niż na umowie, to mowisz głosno ze chca wyludzic od Ciebie pieniadze, ze to jacys oszusci! A sad nie bedzie
    tworzyl precedensu! Przeciez kazdy by pozniej mogl kupowac rupcie za tysiac zloty a potem mowic ze dal 100 tys! Dzis
    probuja wyludzic pieniadze od ciebie, a jutro cala polska by tak wyludzala od innych. Sad nie bedzie tworzyl precedensu
    dla kolejnych takich spraw! Nalezy czekac i nie reagowac. Kazda reakcja z twojej strony bedzie dla nich dowodem przeciw
    tobie do ktorego sie przygotuja. Siedz spokojnie i czekaj az emocje im opadna. Sami odpuszcza. A jak nie odpuszcza to
    sie przejada na tym porzadnie. Bedzie wezwanie do sadu to rozejrzysz sie za adwokatem. Skonczy sie na tym ze przegraja
    i beda zobowiazani do zwrotu kosztow postepowania. Badz cierpliwy i nie reaguj! Jak zajdzie potrzeba to w sadzie
    bedziesz wykladal swoje racje. Ona juz odkryla swoje karty i artykuly na jakie sie powoła. Ty mozesz ich zaskoczyc.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    Nalezy nie reagowac. Nie odpisuj, nie rozmawiaj, nie odbieraj telefonu, nie tworz dowodow przeciw samemu sobie. Czekaj
    na wezwanie do sadu. jak przyjdzie wezwanie to pojdziesz z umowa. Powiesz ze moga odstapic od umowy tu i teraz i
    wyciagasz tysiac. Auto bylo uszkodzone. Ma prawo byc niesprawne, a ze komus odpowiadalo to kupil. Jesli chca wiecej
    pieniedzy niż na umowie, to mowisz głosno ze chca wyludzic od Ciebie pieniadze, ze to jacys oszusci! A sad nie bedzie
    tworzyl precedensu! Przeciez kazdy by pozniej mogl kupowac rupcie za tysiac zloty a potem mowic ze dal 100 tys! Dzis
    probuja wyludzic pieniadze od ciebie, a jutro cala polska by tak wyludzala od innych. Sad nie bedzie tworzyl precedensu
    dla kolejnych takich spraw! Nalezy czekac i nie reagowac. Kazda reakcja z twojej strony bedzie dla nich dowodem przeciw
    tobie do ktorego sie przygotuja. Siedz spokojnie i czekaj az emocje im opadna. Sami odpuszcza. A jak nie odpuszcza to
    sie przejada na tym porzadnie. Bedzie wezwanie do sadu to rozejrzysz sie za adwokatem. Skonczy sie na tym ze przegraja
    i beda zobowiazani do zwrotu kosztow postepowania. Badz cierpliwy i nie reaguj! Jak zajdzie potrzeba to w sadzie
    bedziesz wykladal swoje racje. Ona juz odkryla swoje karty i artykuly na jakie sie powoła. Ty mozesz ich zaskoczyc.
    Polska to nie USA, tutaj sądy nie kierują się precedensami

  5. #25
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Właśnie dlatego unikam zawsze:

    - kupowania na wirtualnego Niemca
    - kupowania/sprzedawania za tysiąc złotych
    - wszelkich wałków - które wszystkim się udają i wszyscy tak robią - bo zawsze mnie się kurw... nie uda :)
    - dziwnych innych myków itd
    - aut od znajomych
    - itd itp

    Szkoda nerwów - dorosłem i zrozumiałem bo w PL każdy każdego patrzy wyj... i to najlepiej szybko i bez skrupułów

    Autorowi tematu życzę - cierpliwości i krótkiego leczenia wrzodów na żołądku :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Właśnie dlatego unikam zawsze:

    - kupowania na wirtualnego Niemca
    - kupowania/sprzedawania za tysiąc złotych
    - wszelkich wałków - które wszystkim się udają i wszyscy tak robią - bo zawsze mnie się kurw... nie uda :)
    - dziwnych innych myków itd
    - aut od znajomych
    - itd itp

    Szkoda nerwów - dorosłem i zrozumiałem bo w PL każdy każdego patrzy wyj... i to najlepiej szybko i bez skrupułów

    Autorowi tematu życzę - cierpliwości i krótkiego leczenia wrzodów na żołądku :)
    Akurat to 1000zł na umowie to w tym przypadku działa na korzyść sprzedającego

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ded
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Skąd
    Ciechanów
    @ttrol, ja akurat mam kilka spraw za sobą, większość zakończona dla mnie mocno pozytywnie. Ja bym nie unikał kontaktu, bo i po co. Niektórym ludziom można wyjaśnić pewnie sprawy. W sądzie można spodziewać się różnych wyroków, co nie znaczy że należy zapłacić za wyssane z palca roszczenie. Jak sąd zasądzi zapłatę to w sprawie cywilnej, bo tu raczej o karnej nie ma mowy, więc "nie będzie nic w papierach". Historia ze znajdowaniem świadków, którzy zeznają, że kwota była wyższa niż ta na umowie to raczej mało prawdopodobny scenariusz. Polecam odpisać, że dajesz tysiaka jak Ci auto odstawią (sprawne jeżdżące jak w momencie sprzedaży, to ogrzewanie może nie działać). To jest propozycja rozwiązania sprawy, która IMO dla ewentualnego sądu jest argumentem aby odrzucić pozew.

    Puki co dziewczyna kupiła uszkodzone auto za 1000zł. Jak chce teraz udowodnić, że dała za nie np 7 tyś i było sprawne to proszę bardzo, ciekaw jestem jak to zrobi. W konsekwencji będzie miała na karku przestępstwo skarbowe. Zakładając, że jakimś cudem by się jej udało to będzie jeszcze musiała udowodnić Ci, że to Ty ukryłeś wadę itp. Do tego dochodzi koszt rzeczoznawcy, pewnie kilka podejść i ze 2-3 lata bujania. Sądzę, że nierealne.

    Jak by się jednak ciskała, to ja bym poszedł z tym na policję i ewentualnie zgłosił próbę wyłudzenia. W końcu chce od Ciebie więcej kasy niż zapłaciła. Nie sądzę, że to zajdzie tak daleko. Po prostu trzeba jej uzmysłowić, że stare bmw 7, które jest obecnie warte czapkę gruszek wymaga kosztownego serwisu, na który ją zwyczajnie nie stać. W m62tu pewnie vanos z robotą to koszt, który będzie w okolicy wartości niektórych egzemplarzy. Jak ktoś kupuje to powinien się z tym liczyć a nie płakać, że go na naprawę nie stać.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Czapkę gruszek - hahahaa

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Chłopie no chyba sama sobie napisała na umowie że uszkodzone. Chce oddać samochód uszkodzony bo jest uszkodzony? Żarty chyba.
    Z którego roku Jest E38? Na stacji kasacji przy obecnych cenach złomu można dostać ok 800zł więc to wcale nie działą na niekorzyść sprzedającego bo nie sprzedał auta 2 letniego za rażąco niską cenę ,tylko padline która ma powyżej 15 lat co za granicą jest uznawane za zwłoki więc ile za to zapłacić. Można by powiedzieć że tysiak to cena wygórowana jak za auto teoretycznie zepsute czyli jak na złom.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 23-12-2015 o 16:04

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    82
    BMW
    e38
    Skąd
    lubsko
    Dizęki chłopaki, ja nic narazie ze swojej strony nie odpisuję, jeżeli sytaucja się rozwinie wtedy będę odpisywał. Telefonu chyba się boi, bo po pierwsze powinna zadzwonić ale pewnie wie, że zostanie zjechana.

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie OC - Kolizja po sprzedaży
    Przez Sowa 7 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 19:33
  2. Same problemy E38 4.0 V8 HELP ! :(
    Przez Kyniu94 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 17:41
  3. Śmiechu warte, VW-Audi chcą zakazać w Polsce sprzedaży używanych aut
    Przez Bartos w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •