Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: wady E38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR

    Cool wady E38

    Witam,
    po 9 miesiącach obcowania z E38 chciałbym podzielić się z konstruktorami kilkoma krytycznymi uwagami, niektórych z nich serdecznie pozdrowić oraz zasięgnąć rady forumowiczów co do sposobów udoskonaleń.

    1. Za duża kierownica. Przy wzroście pod 190 cm, który wymusza dość dalekie odsunięcie fotela kierowcy i opuszczenie kierownicy na dół czasami zdarza się, że przy mocniejszych skrętach ręka zahacza o kolana. Pytanie czy da się jakoś wydłużyć wysuw kierownicy i drugie czy mniejsza kierownica typu "serduszko" nie utrudnia kręcenia nią przy np. szwankującym servotronicu?

    2. Serdeczne pozdrowienia dla autora rozwiązania polegającego na sterczącym po otwarciu klapy bagażnika zamku, w który autor niniejszego posta kilka razy za..haczył głową. Nie lepiej było to schować jak w np. Peugeocie 607 gdzie u góry jest dziurka a na dole wystaje zaczep? Jak się domyślam nie za bardzo można coś z tym zrobić.

    3. Uchwyt na kubki. Tu kolejne pozdrowienia dla projektanta. Wiem, że w E32 chyba nie było wcale uchwytu, ale taki, który zasłania przyciski od nawiewów i łamie się przy pierwszej okazji to porażka. Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie problemu?

    4. Gong alarmowy - poziom płynu do spryskiwaczy. Nic tak nie wyrywa z rozkosznej błogości jak znienackowy gong. Patrzysz a tu waschwasser fullen. O alarm 3 stopni celsjusza się nie czepiam, ale może da się jakoś zakodować by nie gongował z okazji spryskiwaczy?

    5. Na koniec ciepłe pozdrowienia dla projektantów konsoli i elektroniki za to, że samochód niekoniecznie drze się na właściciela z powodu niezapiętych pasów a także za niespotykane w innych pojazdach możliwości wyświetlania szczegółowych danych na wyświetlaczu (testy 1-20) oraz za niezawracanie zadku kierowcy "check enginem" przy każdym kaszlnięciu sondy lambda :)

    O fikuśnym zawieszeniu nie będę się wypowiadał bo to chyba nie wada a cecha; ani o braku na zderzaku przednim wyświetlacza z napisem "zjedź na bok" bo zawsze można sobie Corsę kupić.

    pozdrowienia

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Z mojej strony mozna dopisac ze na pewno wada e38 jest brak bagnetu do sprawdzenia oleju w skrzyni.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Yaro
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    421
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Velocityraptor Zobacz posta
    Witam,
    po 9 miesiącach obcowania z E38 chciałbym podzielić się z konstruktorami kilkoma krytycznymi uwagami, niektórych z nich serdecznie pozdrowić oraz zasięgnąć rady forumowiczów co do sposobów udoskonaleń.

    1. Za duża kierownica. Przy wzroście pod 190 cm, który wymusza dość dalekie odsunięcie fotela kierowcy i opuszczenie kierownicy na dół czasami zdarza się, że przy mocniejszych skrętach ręka zahacza o kolana......
    Zmień kierownicę na M-pakietową - jest mniejsza :-)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Każdy ma inne odczucia, mnie np wszystko psuje oprócz dwóch rzeczy.

    1. Kierownica M zasłania część wyświetlacza
    2. Dla mnie siedzi się za wysoko, nie lubię jeździć jak wiszę część maski, muszę widzieć tylko górę deski i nic więcej

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Ad4. Da sie. Ncs albo bmw scanner i nie bedzie gongu przy niskim poziomie plynu do spryskow.

    Ad1. Mam 194cm wzrostu. Kiera m-mpakiet i mi nic nie przeszkadza.

    Pzdr.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ded
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Skąd
    Ciechanów
    Kiera kwestia gustu, ale w audi są faktycznie mniejsze. Wszystko kwestia przyzwyczajenia, choć jak na auto z lekko sportowymi aspiracjami to mogły by być mniejsze. Zamek w odwrotnej opcji jak w francuzach to imo właśnie jest kiepskie rozwiązanie. Jak coś wkładasz to dolny próg ma być jak najbardziej płaski. Po prostu jesteś "niewymiarowy" i to trochę Ci robi problem. Uchwytu nie mam ale nie doposażałem właśnie z powodu kiepskiej funkcjonalności. Dopiero w e60 to fajnie rozwiązali ale w sumie nic dziwnego, skoro to było ich pierwsze podejście. Gong jest potrzebny, bo on właśnie ma wkurzać aby dolać tego płynu. Z pasami powinien być gong i to jeszcze bardziej irytujący. Ludzie to debile i trzeba ich zmusić aby je zapinali. Zawieszenie drogie ale "nowoczesne". W mercu jest chyba jeszcze drożej.

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Każde auto ma wady, uważam, że należy w tym wątku poruszyć ważny temat aut RWD.

    Do takich właśnie porównywałbym BMW, bo jest najważniejsze kryterium posiadania takiego auta. Krąg się zawęża i lista wad na tle konkurencji maleje :)
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Sam byłem zdziwiony, że tylko tyle znalazłem wad (nie wynikających z biedy i kreatywności poprzednich właścicieli - bo przecież to nie BMW AG kazało jakiemuś debilowi zamontować jedną sprężynę krótszą ).

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ded
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Skąd
    Ciechanów
    Ja bym dodał przycisk ASC w fatalnym miejscu, metalowy bak i tarczobebny.

    Wysłane z mojego XT1097 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    A co chcesz od przycisku ASC, tam gdzie inne i rzuca się w oczy lista dodatków, a tarczobębny wg mnie trafiony pomysł, dość użerania się z niedziałającym "ręcznym" bo coś się spierdzieliło czy zapiekło.

Podobne wątki

  1. e38 750 zalety i wady
    Przez Zajefajny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-07-2018, 13:05
  2. Zalety i wady serii G
    Przez ADASIO w dziale Seria G11 / G12
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 15-05-2017, 19:11
  3. instalacja LPG / wady i zalety
    Przez klocekpila w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 02-12-2016, 19:26
  4. [zawieszenie] DYNAMIC DRIVE - ZALETY i WADY ????
    Przez aretim5 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 15:01
  5. Felgi 20 cali wady
    Przez JointoVicz w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 16:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •