Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: DSC i ASC - różnice...

  1. #1
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków

    DSC i ASC - różnice...

    Wiem, że na forum było sporo dyskusji o różnicach pomiędzy DSC a ASC, z których wynikało, że DSC jest dużo lepszym i bardziej zaawansowanym rozwiązaniem, bo nie ogranicza mocy silnika tylko przenosi ją na odpowiednie koło, ale nie było dyskusji jak odróżnić którą kontrolę trakcji posiada się w aucie...
    Do niedawna byłem przekonany, że mam DSC i w kilku tematach na forum pisałem, że wcale nie jest takie rewelacyjne, bo bez problemu można sobie bokiem polecieć... Ale w sobotę miałem okazję przejechać się bliźniaczą E38 750 wyposażoną w DSC i stwierdziłem, że działa to zupełnie inaczej niż u mnie... W związku z tym zacząłem się zastanawiać, czy aby przypadkiem nie mam po prostu wymienionego przycisku? Po czym jeszcze można poznać DSC/ASC?
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    jak otworzysz maskę to na podszybiu po stronie kierowcy bo za standardową pompo i zbiorniczkiem na płyn musi być jeszcze jedna pompa (DSC), ona jak sie domyślam powoduje ze przednie hamulce zadczynają działać w momencie poślizgu... - zaraz klikne fotke...


  3. #3
    Fotka oczywiscie przedstawia pompe DSC i to auto ze zdjecia ma DSC. Jesli nie ma tej pompy kolo serva to jest zwykle ASC+T ktore wcale zle nie jest ;)

    W tym miejscu chce od razu uciac, poniewaz DSC nie "podaje" napedu na poszczegolne kola (nowe E71 dopiero to ma), a przyhamowuje poszczeglne kola i to nie tylko przedniej osi, ale i tylnej takze. System jest o tyle bardziej skomplikowany ze sa dodatkowo czujniki skretu kierownicy jak i obrotu samochodu wokol osi pionowej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •