Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10

W±tek: wady E38

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Velocityraptor
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    by³o E38 750i, bêdzie E38 750i
    Sk±d
    OKR

    Cool wady E38

    Witam,
    po 9 miesi±cach obcowania z E38 chcia³bym podzieliæ siê z konstruktorami kilkoma krytycznymi uwagami, niektórych z nich serdecznie pozdrowiæ oraz zasiêgn±æ rady forumowiczów co do sposobów udoskonaleñ.

    1. Za du¿a kierownica. Przy wzro¶cie pod 190 cm, który wymusza do¶æ dalekie odsuniêcie fotela kierowcy i opuszczenie kierownicy na dó³ czasami zdarza siê, ¿e przy mocniejszych skrêtach rêka zahacza o kolana. Pytanie czy da siê jako¶ wyd³u¿yæ wysuw kierownicy i drugie czy mniejsza kierownica typu "serduszko" nie utrudnia krêcenia ni± przy np. szwankuj±cym servotronicu?

    2. Serdeczne pozdrowienia dla autora rozwi±zania polegaj±cego na stercz±cym po otwarciu klapy baga¿nika zamku, w który autor niniejszego posta kilka razy za..haczy³ g³ow±. Nie lepiej by³o to schowaæ jak w np. Peugeocie 607 gdzie u góry jest dziurka a na dole wystaje zaczep? Jak siê domy¶lam nie za bardzo mo¿na co¶ z tym zrobiæ.

    3. Uchwyt na kubki. Tu kolejne pozdrowienia dla projektanta. Wiem, ¿e w E32 chyba nie by³o wcale uchwytu, ale taki, który zas³ania przyciski od nawiewów i ³amie siê przy pierwszej okazji to pora¿ka. Czy jest jakie¶ sensowne rozwi±zanie problemu?

    4. Gong alarmowy - poziom p³ynu do spryskiwaczy. Nic tak nie wyrywa z rozkosznej b³ogo¶ci jak znienackowy gong. Patrzysz a tu waschwasser fullen. O alarm 3 stopni celsjusza siê nie czepiam, ale mo¿e da siê jako¶ zakodowaæ by nie gongowa³ z okazji spryskiwaczy?

    5. Na koniec ciep³e pozdrowienia dla projektantów konsoli i elektroniki za to, ¿e samochód niekoniecznie drze siê na w³a¶ciciela z powodu niezapiêtych pasów a tak¿e za niespotykane w innych pojazdach mo¿liwo¶ci wy¶wietlania szczegó³owych danych na wy¶wietlaczu (testy 1-20) oraz za niezawracanie zadku kierowcy "check enginem" przy ka¿dym kaszlniêciu sondy lambda :)

    O fiku¶nym zawieszeniu nie bêdê siê wypowiada³ bo to chyba nie wada a cecha; ani o braku na zderzaku przednim wy¶wietlacza z napisem "zjed¼ na bok" bo zawsze mo¿na sobie Corsê kupiæ.

    pozdrowienia

  2. #2
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar darekbb
    Do³±czy³
    Apr 2015
    Posty
    1,533
    BMW
    E38 730iA 1995
    Sk±d
    Czechowice-Dziedzice
    Z mojej strony mozna dopisac ze na pewno wada e38 jest brak bagnetu do sprawdzenia oleju w skrzyni.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Yaro
    Do³±czy³
    Feb 2012
    Posty
    421
    BMW
    E38 740d
    Sk±d
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Velocityraptor Zobacz posta
    Witam,
    po 9 miesi±cach obcowania z E38 chcia³bym podzieliæ siê z konstruktorami kilkoma krytycznymi uwagami, niektórych z nich serdecznie pozdrowiæ oraz zasiêgn±æ rady forumowiczów co do sposobów udoskonaleñ.

    1. Za du¿a kierownica. Przy wzro¶cie pod 190 cm, który wymusza do¶æ dalekie odsuniêcie fotela kierowcy i opuszczenie kierownicy na dó³ czasami zdarza siê, ¿e przy mocniejszych skrêtach rêka zahacza o kolana......
    Zmieñ kierownicê na M-pakietow± - jest mniejsza :-)

  4. #4
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Sk±d
    ...
    Ka¿dy ma inne odczucia, mnie np wszystko psuje oprócz dwóch rzeczy.

    1. Kierownica M zas³ania czê¶æ wy¶wietlacza
    2. Dla mnie siedzi siê za wysoko, nie lubiê je¼dziæ jak wiszê czê¶æ maski, muszê widzieæ tylko górê deski i nic wiêcej

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Sk±d
    Barlinek
    Ad4. Da sie. Ncs albo bmw scanner i nie bedzie gongu przy niskim poziomie plynu do spryskow.

    Ad1. Mam 194cm wzrostu. Kiera m-mpakiet i mi nic nie przeszkadza.

    Pzdr.

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar ded
    Do³±czy³
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Sk±d
    Ciechanów
    Kiera kwestia gustu, ale w audi s± faktycznie mniejsze. Wszystko kwestia przyzwyczajenia, choæ jak na auto z lekko sportowymi aspiracjami to mog³y by byæ mniejsze. Zamek w odwrotnej opcji jak w francuzach to imo w³a¶nie jest kiepskie rozwi±zanie. Jak co¶ wk³adasz to dolny próg ma byæ jak najbardziej p³aski. Po prostu jeste¶ "niewymiarowy" i to trochê Ci robi problem. Uchwytu nie mam ale nie doposa¿a³em w³a¶nie z powodu kiepskiej funkcjonalno¶ci. Dopiero w e60 to fajnie rozwi±zali ale w sumie nic dziwnego, skoro to by³o ich pierwsze podej¶cie. Gong jest potrzebny, bo on w³a¶nie ma wkurzaæ aby dolaæ tego p³ynu. Z pasami powinien byæ gong i to jeszcze bardziej irytuj±cy. Ludzie to debile i trzeba ich zmusiæ aby je zapinali. Zawieszenie drogie ale "nowoczesne". W mercu jest chyba jeszcze dro¿ej.

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    Ka¿de auto ma wady, uwa¿am, ¿e nale¿y w tym w±tku poruszyæ wa¿ny temat aut RWD.

    Do takich w³a¶nie porównywa³bym BMW, bo jest najwa¿niejsze kryterium posiadania takiego auta. Kr±g siê zawê¿a i lista wad na tle konkurencji maleje :)
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Velocityraptor
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    by³o E38 750i, bêdzie E38 750i
    Sk±d
    OKR
    Sam by³em zdziwiony, ¿e tylko tyle znalaz³em wad (nie wynikaj±cych z biedy i kreatywno¶ci poprzednich w³a¶cicieli - bo przecie¿ to nie BMW AG kaza³o jakiemu¶ debilowi zamontowaæ jedn± sprê¿ynê krótsz± ).

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar ded
    Do³±czy³
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Sk±d
    Ciechanów
    Ja bym doda³ przycisk ASC w fatalnym miejscu, metalowy bak i tarczobebny.

    Wys³ane z mojego XT1097 przy u¿yciu Tapatalka

  10. #10
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Sk±d
    ...
    A co chcesz od przycisku ASC, tam gdzie inne i rzuca siê w oczy lista dodatków, a tarczobêbny wg mnie trafiony pomys³, do¶æ u¿erania siê z niedzia³aj±cym "rêcznym" bo co¶ siê spierdzieli³o czy zapiek³o.

Podobne w±tki

  1. e38 750 zalety i wady
    Przez Zajefajny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-07-2018, 13:05
  2. Zalety i wady serii G
    Przez ADASIO w dziale Seria G11 / G12
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 15-05-2017, 19:11
  3. instalacja LPG / wady i zalety
    Przez klocekpila w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 02-12-2016, 19:26
  4. [zawieszenie] DYNAMIC DRIVE - ZALETY i WADY ????
    Przez aretim5 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 15:01
  5. Felgi 20 cali wady
    Przez JointoVicz w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 16:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •