Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: tunel chłodzenia tarczy hamulcowej - istotne pytanie

  1. #1

    tunel chłodzenia tarczy hamulcowej - istotne pytanie

    Witam Mam takie pytanie odnoścnie tunelu chlodzenia tarczy hamulcowej dokładnie tego w którym znajduje sie czujnik temperatury zewnętrznej. Nniestety ostatnio zgubiłem ten element na autostradzie wraz z czujnikiem i taką małą zaślepką wchodzącą aż na nadkole. Czujnik już mam a moje pytanie brzmi czy ten tulel jest inny do benzynki i do diesla bo wiadomo inne są halogeny i czy po lifcie jest taki sam jak przed. To samo dotyczy sie tego plastiku od dołu. Podejrzewam że zamienników nie ma wiec pewnie tylko serwis no chyba że ktoś posiada używke. Pozdrawiam



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  2. #2
    WG ETK ten element jest wspólny dla wszystkich e38. Cena w ASO trochę ponad 40 PLN.

  3. #3
    ale mówisz o tunelu czy o tej zaślepce???



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  4. #4
    O tunelu - element 5 na rysunku:



    A o jakiej zaślepce mówisz?

  5. #5
    pod tunelem jest taka zaślepka. Jak mamy osłone silnika to dokladnie w miejscu tunelu jest osobna osłona która wchodzi az na nadkole i imituje taki 2-3cm chlapacz z przodniej czesci kola. nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale ktoś mi kiedys powiedział że małe nadkole. Przygladałem sie jednej e38 przed liftem i tego nie miała. Co to może być...



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  6. #6
    Wydaje mi się, że piszesz o części 14 z powyższego obrazka. To jest właśnie ten element, który wygląda tak jak ten przedni chlapacz. Część ta różni się w autach przed i po lifcie (również w cenie - przed liftem jakieś 27zł, po lifcie 32zł).

  7. #7
    też mi sie tak wydaje ze to 14. Zadzwonilem do aso i za tą czesc powiedzieli 30zl czyli tyle co mowisz a za tunel 128zł czyli 3 razy tyle co napisaleś... do tego czujnik już tak profilaktycznie zapytalem 110zl



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  8. #8
    No to tymi cenami mnie lekko zaskoczyłeś, bo nawet idąc za portalami typu bmwfans i mnożąc po kursie nie wychodzi to co podałeś.... Może mam stary cennik... ;)

    Swoją drogą ten tunel (5) to kawałek plastiku podobny objętościowo do tego, co idzie pod spodem (14), więc cena trzykrotnie większa jest zupełnie nieuzasadniona....

  9. #9
    Zgadza się... Taką cene podali w aso. Cennik masz chyba dobry bo cene dolnego plastiku podałeś dokładną tylko nie wiem skad wzieli cene tunelu. Sprawdz sobie czy czujnik też wychodzi ok 110zl to sie przekonasz na ile aktualne masz cenniki. A propo tunelu dostałem taką informacje że nieznacznie różni sie po lifcie. Teraz pytanie czy rożnica też jest miedzy dieslem a benzynką.



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  10. #10
    ETK w temacie tunelu jest jednoznaczna - jest jeden wzór przez cały cykl produkcji. Zapytaj ewentualnie o numery części (wg ETK 51 71 8 125 968). Przy okazji zapytam w ASO w Wawie, ile takie "cudo" (tunel) kosztuje.....


    No i zapytałem..... Musisz zmienić dostawcę, bo mi za ten element powiedzieli 42 zł... ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •