OK to wrzucam posta którego napisałem ale został usunięty...
fuksem zapisałem... i edytuj posty bo zaraz będzie problem...
OK... spróbuj podczas jazdy zwrócić uwagę na jedną rzecz, jak zachowuje się wskazówka ekonomizera w momencie gdy auto jest przymulone i ledwo idzie....
czy przypadkiem nie staje w okolicach spalania 10l/100km....
może śmieszne ale coś w tym jest....
jeśli mówisz że jak się wkręci na obroty to idzie, to zdecydowanie wg mnie będzie problem z doładowaniem...
więc mamy opcje:
- szczelność wężyków podciśnienia - polecam wymianę na silikonowe SAMCO - chyba 8 zł za metr... u Ciebie ze 4 metry powinny starczyć.
- sprawdzenie ciśnienia doładowania w life data w inpie.... to powinna być podstawa "śledztwa"
- czyszczenie zaworków N75 - sterujących podciśnieniami turbin - w M57 jest on tak zbudowany, że z boku ma taką jakby skrzyneczkę prostokątną, należy podgrzać ją - najlepiej opalarką i delikatnie zdjąć osłonę... tam jest przyklejony filterek z siatki stalowej... należy go dokładnie wyczyścić i złożyć. Wierz mi... niejeden "fachowiec" chciał mi już turbine wymieniać bo nie szła... a tu taki banał i fura śmigała jak szatan.

Jak wyeliminujesz te tematy można się dalej zastanawiać o ile będzie potrzeba...
wlaśnie przez takie śledztwa zrezygnowałem z momentu obrotowego na rzecz silnika benzynowego...

Jak masz chęć to zapraszam do mojego wątku na forum BMW....
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...?f=72&t=225547

Tutaj jeszcze fotki tego zaworu z filtrem bo wygasły stare linkoi