Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 60

Wątek: m30b35 wolne obroty, szarpanie, nierówna praca

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    przepływka sprawdzona, idealna, ogolnie wolne obroty są rowne, nic nie faluje, a tylko trzesie budą, tak jak by wypadały zapłony

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    gdzieś wyczytałem, że zużyty konwerter skrzyni może powodować drgania silnika, wiem, że to już skrajność :) ale skrzynie w naszych autach nie należą do najmłodszych :)

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    nowy ,

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    To byś musiał lpg do idealnej benzyny ustawiać, ja dzisiaj zmieniłem wtryski i jest lepiej ale nie idealnie.Zobaczymy rano co się będzie działo
    ps. ja nie mam robione nić przy silniku, tylko osprzęt zmieniam
    pzdr

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    krzywy, a jakie masz czas wtrysku pb i lpg, na rozgrzanym silniku na jałowych obrotach ? dlaczego się pytam, otóż:
    mój silnik tez drżał na jałowych gdy się rozgrzewał oraz w normalnym stanie pracy, z wydechu co chwila było słychać, takie puch, puch :)
    mój gazownik doradził mi żeby zrobić korektę po temp. gazu, u rożnica czasu pb i lpg była około 0,5-08ms a powinna być różnica przynajmniej 1ms,
    a robisz to tak, że porównujesz przy rozgrzewaniu az do osiągnięci przez silnik normalnej temp. pracy, czasy pracy pb na lpg i pb na pb, wyjaśniam, podczas pracy silnika wyłączasz jeden wtryskiwacz gazu, patrzysz jak czas wtrysku ma wtryskiwacza benzynowy, starasz się zapamiętać mniej więcej w jakim czasie pracował, włączasz wtryskiwacz gazowy i patrzysz czy zmienił się czas pracy wtryskiwacza benzynowego, jeśli czas się wydłużył dajesz korektę na plus, jeśli czas pb się skrócił dajesz minus i taka zabawa aż do uzyskania normalnej temp. pracy silnika,
    efekty:
    czas wtrysku lpg wydłużył się w porównaniu do benzyny o jakies 1-1,2ms na jałowych, co mnie zdziwiło? to spalenie chwilowe na obc, przed korekta 2,2-2,4 l/h a teraz 1,8-2,0/h myślałem, że efekt będzie odwrotny,
    silnik zaczął ładnie pracować na lpg, bez trzęsawek, z wydechu idzie jedna nuta taka brrrr a nie puch, puch :)
    silnik lepiej pracuje na lpg niż na benzynie po korekcie, teraz już wiem, że do wymiany mam wtryskiwacze benzynowe, a też wszystko posprawdzałem, nowy palec, kopułka, przewody, spr. krokowy, przepływomierz itd....

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Czołem mial bym pytanie, co moze byc powodem szarpania silnika m30b35 w automacie na sekwencji - na wolnych obrotach.
    Wymienilem:
    -kopółke + palec
    -przewody
    -swiece (NGK)
    I generalnie zaczelo jeszcze bardziej telepac.
    Dałem nowy wałek (stary byl zajechany) z dzwigienkami + wymiana uszczelki głowicy.
    Jednak caly czas szarpie na wolnych.

    Podejrzewam ze winne mogą byc swiece NGK ale pewnosci nie mam. Sa jakies inne ewentualnie warte uwagi?

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    powiem ci ze ja walcze z tym juz ponad rok. wymienione wszystko, swiece 2 razy, przeplywka, czujnik temp. krokowy, łancuch, slizgi, zrobiona glowica, przewody, kopolka i palec, dwumas, wałek, dzwigienka, wtryski, ECU, cewke itp itp. Moc jest, pieknie jedzie od samego dolu a na wolnych szarpie i czuc na budzie. Nie wiem co zostało, w sumie juz nic.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    he he naprawione za 120zł, 10min roboty,

    kupilem chip z olx z inna mapą, poprosilem dodatkowo o podniesie wolych obrotow o 100rpm

    efekt, moze, moze i faktycznie auto troche lepiej zbiera sie z dolu , ale grunt ze wolne obroty mam idealne

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    he he naprawione za 120zł, 10min roboty,

    kupilem chip z olx z inna mapą, poprosilem dodatkowo o podniesie wolych obrotow o 100rpm

    efekt, moze, moze i faktycznie auto troche lepiej zbiera sie z dolu , ale grunt ze wolne obroty mam idealne
    A to nie taniej byłoby podkręcić śrubkę na cięgnie gazu przy przepustnicy? :P

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2022
    Posty
    6
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Warszawa
    Panowie zdradźcie proszę gdzie się montuje chip?

Podobne wątki

  1. [silnik] M30B35 słabnie po nagrzaniu + nierówna praca silnika.
    Przez Gierap w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 18:27
  2. [silnik] Nierówna praca m30b35
    Przez bumere32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 21:01
  3. [silnik] M30B35 nierówna praca na benzynie
    Przez matiswidnica w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 19:40
  4. Zbyt niskie Wolne obroty.
    Przez dak79 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 10:05
  5. wolne obroty - za wysokie
    Przez paweł_wawa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 23:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •