Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: F01 najtańsza- rekonesans

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    32
    BMW
    E60 3.0d
    Skąd
    Szczecin

    Cool F01 najtańsza- rekonesans

    Panowie tak jak obiecałem byłem i zobaczyłem tą F01 750i najpierw link jeżeli jeszcze komu nieznany: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7...-ID6ybaXZ.html No to zaczynamy, w sobotę odnalazłem to ogłoszenie za 74.900+ akcyza i zadzwoniłem sprzedający poinformował mnie o wymianie skrzyni i silnika z opisu na otomoto oraz o fakcie, że na wszystko są faktury, powiedział także, że auto ma oryginalny lakier i nie było nigdzie malowane. We wrześniu był u Bońkowskich na sprawdzeniu historii serwisowej auta i ma wydruki. Teraz wymienił 4 wtryski, a do wymiany pozostałych czterech trzeba będzie się przygotować w najbliższym czasie....podobno za te cztery wymienione zapłacił 2.000 zł. Kolejną rzeczą do wymiany jest łożysko w kole lewym bo szumi przy 130 w zakręcie i czujnik temp płynu chłodzącego bo padł i przez to załącza się wentylator na zimnym silniku oraz chodzi parę minut po wyłączeniu auta. Sprzedający wyraził chęć przyjechania do serwisu, który sobie wybiorę i kiedy tylko mi pasuje- tyle z naszej pierwszej rozmowy. Po godzinie od naszego pierwszego kontaktu zadzwonił do mnie i poinformował mnie, że robi specjalną świąteczna cenę ku uciesze zacnych klientów i cena spada do 71.000-ot taki prezent. Jako że ja jestem raczej zainteresowany e65 po przeczytaniu historii z padającymi silnikami W F01 odpuściłem ten egzemplarz. Na forum pojawiło się parę osób ciekawych tego egzemplarza, a że mam blisko i pogoda sprzyjała na motocyklowy trip postanowiłem zaspokoić ciekawość zainteresowanych forumowiczów- umówiłem się i pojechałem obejrzeć. Spotkaliśmy się na stacji benzynowej
    STAN ZEWNĘTRZNY
    Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to stan zew, przedni zderzak ma dziurę taką jak 5zł okrągłą i jest porysowany, lewy przedni błotnik ma załamanie wyrwany kawał blachy i rysy, drzwi lewe także uszkodzone ale na zdjęciach nie widać, drzwi tylne mega porysowane odkształcone- wszystkie te elementy do wymiany. Z prawej strony drzwi też mają wgniecenie, duże ale bez uszkodzenia lakieru, jakoś dziwnie się otwierają inaczej niż kierowcy. Pozostałe elementy tez mają ryski ale to już eksploatacja, lakier był polerowany. felgi- dwie mają mocno uszkodzony rant, opony niestety łyse.
    POD MASKĄ
    Maska w górę- hmm silniczek zacny no śliczny, brak osłony i pierwsze co rzuciło mi się na uszy to cholernie głośna praca wtryskiwaczy jakby instalacja lpg chodziła. po chwili zauważyłem, że cieknie i to mocno( cały zbiorniczek mokry) spod korka płynu chłodzącego- sprzedający poinformował mnie, że ma nowy korek a ten jest uszkodzony(tylko cholera dlaczego płyn chłodzący chce wypierdzielić w górę, wiem że objętość płynu rośnie ale to cos z temp. tak sobie pomyślałem)
    WNĘTRZE
    Wsiadamy do środka i pierwsze wrażenie fajne siedzi się nisko szybki jakieś takie malutkie ale wrażenia super, po dłuższej chwili i podotykaniu wszystkiego stwierdzam, że jakość materiałów jakaś taka udawana czyt. słaba. Np deska/kokpit pokryta jest skórą, ale cholera dotykałem przyglądałem się i za chiny nie stwierdzę czy to skóra czy może takie jakieś tworzywo- bardzo plastikowy look. Przeszycie na desce skojarzyło się mi z butami z tanich sklepów wiecie takie wylewane z tworzywa szycie między podeszwą a górą buta, które ma wyglądać na prawdziwe szycie. Druga rzecz to powycierane przyciski start/stop i kilka innych, nad schowkiem pasażera znajduję się jeszcze jeden schowek podobno lodówka jej pokrywa, która jest częścią deski lata i się nie otwiera, guzik od niej popsuty, fotele wyglądają ok chociaż nie przyglądałem się dokładnie.
    JAZDA
    z miejsca pasażera poprosiłem o odpalenie i krótką trasę z panem sprzedawcą za kierownicą, po naciśnięciu guzika silnik się zawahał jednak odpalił na ekranie navi pojawił się symbol kontrolka temp. i napis, że jest za wysoka temperatura silnika- sprzedający stwierdził, że to ten czujnik. Chwilę później pojawiło się coś odnośnie hamulców i tu sprzedający poinformował mnie, że wymienił klocki jednak jego znajomy nie miał programu do usunięcia komunikatu. Jedziemy silnika nie słychać jednak cały czas już od ruszenia czuć przez stopy postawione na podłodze specyficzne mrowienie przyspieszamy 50kmh i słychać głośny szum- podobno łożysko, jedziemy szybciej ok 90 w budzie cholernie głośno- tu sprzedający poinformował mnie, że to przez dziurę w zewnętrznym poszyciu drzwi kierowcy, poza tym silnik równo, mruczy czym szybciej tym głośniej i fajniej. Skrzynia na razie nie szarpie i działa elegancko. Sprzedający woli zafundowania mi większej dawki emocji dociska pedał gazu w podłogę, samochód wyrywa mocno do przodu i....o a co to- skrzynia dwa razy zmienia bieg i dwa razy z charakterystycznym uderzeniem, nie wiem dlaczego może przez gwałtowne przyspieszenie, samochodem trochę buja poprosiłem o przestawienie zawieszenia w tryb sport jednak różnicy nie wyczułem, ale to moje subiektywne odczucie, zwalniamy, kończymy jazdę.
    ROZMOWA KOŃCOWA
    Samochód jest na niemieckich blachach i według sprzedającego można nim na nich jeździć, bo nie jest wyrejestrowany w Niemczech. Jednak w dowodzie niemieckim widnieje niemiec, od którego to nasz sprzedający odkupił auto. Przypomniałem sprzedającemu, że przy ewentualnym zakupie spotkamy się na serwisie w Szczecine, na co sprzedający odmówił stwierdzając, że za taką kasę nigdzie nie będzie jeździł bo mu się nie opłaca i ma tyle telefonów o to auto, że i tak je sprzeda. Nic nie pomogły moje przekonywania, prośby i mówienie, że wcześniej obiecał- NIE I KONIEC. Tutaj niestety przypomniałem sobie o korku płynu chłodzącego, tym niby czujniku, komunikacie na ekranie o za wysokiej temp. i jakoś mi się to w całość złożyło jednak sprzedający twierdzi, że to tylko czujnik temp. Na moje pytanie czemu go nie wymienił odpowiedział, że padł wczoraj rano- zostawiam to do oceny czytających. Na pytanie czy jak będę zdecydowany na kupno dowiezie mi auto do Szczecina 70 km, odpowiedź niestety także NIE( mimo wcześniejszej deklarowanej chęci). Ogólne nie ma czasu, a auto sprzedaje bo ma kaprys a nie musi, zresztą pod domem stoi jeszcze 5 aut też na sprzedaż- to wyszło przez przypadek
    KONKLUZJA
    Cóż nie odradzam, nie polecam każdy ma swoje zdanie jednak brak chęci podjechania do serwisu połączona z problemem z temp.? czujnikiem? płynem?- nie wiem
    podobno jego kolega sprawdził, że to czujnik przy użyciu jakiegoś kompa. Koszta po przeliczeniu też nie wychodzą tak wesoło: zakup 71.000zł+ akcyza max 30.000 a jak się zakombinuje to może 18.000+ naprawa blacharki- ASO odpada bo za drogie więc tak z moich obliczeń między min 3.500 do 8.000+ rejestracja ubezpieczenie jakieś 2.000+ naprawa łożyska i...czujnika- nie wiem. No i do tego trzeba pamiętać o nadchodzących jeszcze 4 wtryskach i silniku, z którym nigdy nic nie wiadomo
    71.000+18.000+ średnio ok. 5.000+ 2.000= minimalnie 96.000zł maksymalnie ponad 100.000 no i zostaje problem czujnika i łożyska. Na allegro są od 85.000 zarejestrowane w Polsce to tyle według mnie. Pozdrawiam panowie
    P.S Niepoobijana- z dużo lepszym wyposażeniem-silnikiem 3.0i-zarejestrowana w Polsce- i wychodzi tyle co ta właśnie okazyjna po opłaceniu samej akcyzy http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7...-ID6y9az9.html
    Ostatnio edytowane przez MT01 ; 21-12-2015 o 02:33 Powód: dodanie treści

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Auto dla frajera-napalenca lub dla handlarza, ktory przypudruje auto niskim kosztem.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    No coż, potwierdza się, że tanie mięso psy jedzą. Co jak co ale F01, która nie ma opini bezawaryjnej, to ten kto kupi ten konkretny egzemplarz to krzyżyk na drogę...

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Taaa czujnik temp. i cena spada na dzień dobry o 4 tys .;).

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    32
    BMW
    E60 3.0d
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Auto dla frajera-napalenca lub dla handlarza, ktory przypudruje auto niskim kosztem.
    Impex niestety niskim kosztem nie przypudruje się tego auta, blacharka do wymiany a poza tym silnik wymieniony przy 130.000km auto ma teraz 215.000km czyli nowy silnik ma 85.000km i już wtryski??? no chyba, że to norma?

  6. #6
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Przy uszkodzonych wtryskach to jeszcze z 20 tys. i kolejny trzeba będzie wstawiać.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    32
    BMW
    E60 3.0d
    Skąd
    Szczecin
    Jeżeli ten silnik padnie drugi raz( wg. faktury wymieniali kilka miesięcy wyliczyli 519 roboczo-godzin) to okaże się że 6-cio letnia flagowa BMW 7 będzie po dwóch wymianach silnika (bo przecież od wtrysków to się podobno wszystko zaczyna, rozprostujcie jeżeli się mylę) Świat na psy schodzi ludzie z plastiku, samochody z puszek po piwie. Mercedes kocha RENAULT a BMW próbuje stać się PEUGEOTEM ja jeb..

    Panowie nie wiem gdzie zadać to pytanie, admin zamknął wątek o zakupie F01, dlatego zadaję tutaj a jak coś proszę o przeniesienie: Jeżeli te silniki pb w F01 padają to dlaczego nie napisać za zachodnia granicę jakiejś prośby o bezpłatne wymiany. Przecież chyba wiedzą o problemie nawet serwisanci BMW potwierdzają wymiany tych silników na gwarancji- po gwarancji padają też z powodu wady technicznej więc wymiana powinna być darmowa. Czy ktoś już pisał i ugryzł jakoś temat z Niemcami, wiadomo wam coś na ten temat?

    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 20-12-2015 o 22:48

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    MT01, skoro tak zaplanowali wytrzymałość tych podzespołów to na pewno nie po to, żeby po 6 czy 7 latach komuś za darmo silniki wymieniać... Już widzę ten pozew zbiorowy, z którym dobrze opłacani prawnicy BMW poradzą sobie w 3 minuty. Problem jest dosyć powszechny, owszem, ale od tego jest gwarancja na samochód, żeby w trakcie gwarancji takie rzeczy wymieniać. Wytrzymało gwarancję, więc później martw się człowieku sam- takie czasy. To nie przypadek, że wszystko pada po takim czasie. Szkoda tylko, że nawet zakup najdroższych, flagowych samochodów nie zapewnia spokoju, że przez, powiedzmy, 10 lat nie wymienisz silnika czy skrzyni...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    Nawet spowrotem do reichu próbuje ją popchnąć:
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...&pageNumber=1#

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    32
    BMW
    E60 3.0d
    Skąd
    Szczecin
    No niby tak. Myślałem, że może wizja utraty dobrego imienia firmy (albo chociaż nadszarpnięcia tego imienia) spowodowana licznymi przypadkami podanymi przez ludzi na talerzu, i zrobienie szumu wokół sprawy podziała na BMW. Kiedyś Niemcy bardzo sumiennie i honorowo reagowali na takie sprawy. Obrót informacji jest dzisiaj potężną bronią szczególnie dzisiaj w dobie internetu, dlatego nie ma co zakopywać nadzieji. Ja jednak wierzę w to, że można by coś zdziałać, trzeba tylko chcieć albo chociaż spróbować. Przecież nie tylko my wiemy o problemie każde forum w każdym kraju o nim wie. Nie można mówić, że nic nie da się zrobić. Trzeba powiedzieć głośno, że nie chcemy takiego BMW nie w takim wydaniu. Śmiesznie, że jak rozmawiam z mechanikami BMW oni przyjmują to za normę i mówią no tak psują się te silniki....takie to normalne i trzeba z tym żyć- NIE to nie jest norma. Lexus kiedyś miał akcję serwisową i wysylał ekipę serwisantów pod dom klienta gdzie rozkładali specjalny namiot, wprowadzali auto i usuwali usterkę i tak trzeba uczyć producentów to my wydajemy pieniądze i my musimy żądać produktów za te pieniądze, producenci do tego czasu będą obniżać jakość wszystkiego dopóki ludzie nie zaczną zdecydowanie domagać się powrotu pewnych standardów. Teraz ma działać na gwarancji ale jak będzie tak dalej to za 10 lat gwarancja będzie 3miesięczna a nasza ukochana marka przestanie nią być. I może te moje wypociny to błahostka jednak każdy deszcz zaczyna się od jednej kropli

Podobne wątki

  1. Zakup F01
    Przez at202 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 15:44
  2. [F01/02] BMW 750 F01 BMW 750i x-drive F01 SALON PL
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 20:11
  3. [karoseria] lusterka F01 zmiana na poliftowe F01
    Przez czarny745d w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 17:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •