Dziś polatałem sobie troszkę 740d z serii G11 (tak wiem, nie lubię kopciuchów) i nadal nie lubię, no ale jak nie poznasz to nie polubisz,
a po perturbacjach serii F z silnikami benzynowymi zaczynam powolutku myśleć inaczej i szukać alternatyw, czyli ON lub ... hybryda :)

No i tak
autko prezentuje się z zewnątrz kosmicznie
oznaczenie po bokach seria ///M - czyli ///M pakiet
czarne - już jest dobrze :)
czarna skóra - jeszcze lepiej
wyposażenie - pełny pakiet - jest mega
cena - ... jak byto napisać a nie z kłamać - lecąc klasykiem - "panie Paździoch to nie są tanie rzeczy"

Mega bajer na początek - parking w Bawaria Motors Katowice jest jaki jest - tłok ścisk no i ... auta ustawione jak śledzie w puszce, nasz 7er stoi tak że ja nie wejde bo grubym HAHAHAHA
ale i Kamil chudy szczypior tez nie wsadzi dupy. Co robić?
spokojnie to BMW serii G - wyjmujemy kluczyk wielkości 1 smartfonów Samsunga parę przycisków ( konkretnie 3 ) i auto .... samo odpala i wyjeżdża tak że wsiąść już można bez kłopotu - dla mnie to największy bajer tego auta - serio szpan na wsi jak wielka limuzyna sama wyjeżdża - dupy sikają :)

wsiadam, odpalanie bez kluczykowe,
silnik mruczy ładnie - nie poznasz że ON gdy nie wiesz
miejsca w środku tyle co w e65 szału nie ma żadnego
regulacja siedzeń we wszystkich płaszczyznach plus ... mega wydajny masaż d... (Kamil - chłopak z którym jeździłem jako mój opiekun chyba lubi jak mu się d... masuje ) pozdro Kalmil :)
działa ruchowe ściszanie i pogłaszanie radia kółko w lewo cicho , kółko w prawo głośno
ruch jak byście chcieli kogoś w czoło pierd... zmienia stacje - szaleństwo :)

Zabawa zaczyna się po zmianie ustawień i wrzuceniu trybu sport - utwardzenie zawiechy oraz inna reakcja na gaz - jedzie, całkiem ok, w końcu 340 km robi swoje, ale .. to nie to co BMW x6 z serii ///M - tamto zapierd... aż furczy
Natomiast zawieszenie w tym trybie pozwala nam na pełnej k*** wejść w zakręt i z niego wyjść bez przechyłu auta - no DD z serii e65 to jednak nie to co tu :)
Działa tez fajnie aktywny tempomat - hamuje no i przyśpiesza do wybranej pozycji.

Radyjko gra, muza leci - sprawdźmy ile to cudo pali - średnie spalanie to 10,5l/100 km - czyli nie jest złe

Teraz kilka wad autka
po 1 cena - ale jak się jest Polakiem to wszystko k*** za drogie więc nie ma co narzekać
po 2 auto tej klasy a jednak hamulce słabawe - może już wyeksploatowane były ale hamowały słabiej niż moje w e65
po 3 miałem wersje krótka - no i na numerek z tyłu nie ma szans - przy klinował bym się na pewno z racji dużego ... gabarytu :) jednak co long to long
po 4 lubię ON ale jednak ten motor w PB 750 generujący 450 km byłby dla mnie optymalnym


Podsumowanie :
bardzo fajny samochód z mega bajerami, mega wypasem i mega ceną jednak jak o mnie idzie brał bym w PB bo jednak diesel to nie to co lubią tygryski no chyba że w wersji 5,0

PS
w Bawarii mają obecnie niezłe..... lachonarium :) Serio skupić się ciężko na autach, gdy obok pałęta się tego tyle i aż ślinka kapie :)

Tyle mojej przygody z seria G na dziś :) ale może ... się bliżej zaprzyjażnimy :)