Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jak wygląda sprawa z akcyzą na motocykle

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy

    Jak wygląda sprawa z akcyzą na motocykle

    Witam,
    niebawem chcę się wybrac do niemiec po motocykl BMW K1200S. nie mam za bardzo doświadczenie w przeprowadzaniu motocykli. ma ktoś może jakieś pojęcie jakie dokumenty trzeba załatwi w związku z przywozem tego do kraju i jak wygląda sprawa z akcyza na tego typu pojazdy?
    Mam zamiar jechac samochodem dostawczym do 3,5t i tu kolejne pytanie. Czy są jakieś dodatkowe opłaty wymagane na poruszanie się tam takim pojazdem oraz jak wygląda sprawa z max ilością godzin którę moze jeden kierowca skędzi za kierownicą?
    Dodam że nie mam tacho w tym samochodzie a pewien znajomy mi powiedział ze będe potrzebował jakąś kartę przebiegu.
    Jest ktoś w stanie naświetlic mi bliżej tą sprawę?

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    http://www.motocykl.org/sprowadzanie.php

    mam nadzieje ze ci pomoze :>
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Co do auta- busa to nie ma problemu. Ja jeździłem busem po D i nic nie musiałem wypisywać czy kupować. Jedziesz jak osobówką.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    157
    BMW
    730d E66
    Skąd
    Lidzbark
    Do 3.5 T nic sie nie martwisz jedziesz aż Ci świeczki zgasną..a co do motocyli nie ma akcyzy,przywozisz do Polski i taka sama procedura jak z autami tylko omijasz urząd celny...pozdrawiam
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    404

    :)

    Cytat Zamieszczone przez remikm3bmw
    Do 3.5 T nic sie nie martwisz jedziesz aż Ci świeczki zgasną..a co do motocyli nie ma akcyzy,przywozisz do Polski i taka sama procedura jak z autami tylko omijasz urząd celny...pozdrawiam
    dokładnie jak mówi kolega..sam przez to przechodziłem....

    ale kolego dlaczego akurat ten typ motocykla....

    Easy

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Dzięki chłopaki za szybką pomoc, ostatnio nawet nie mam za bardzo czasu żeby poszukac jakiś materiałów w niecie dlatego jeszcze raz wielkie dzięki.
    Ten motocykl to nie mój wybór tylko kolegi. Zaangażował mnie w to ponieważ posiadam samochód dostawczy i biegle operuje językiem. Jeden znajomy w mieście posiada taką maszynę i powiem szczerze że jest ciekawa pod względem bajerów takich jak zawieszenie ESA coś jak EDC w 7er - rególowane przyciskiem a nie kluczem, podgrzewane manetki i takie tam. Motocykl potrafi też przy hamowaniu zachowa poziom, bez nurkowania. Do tego 170KM też robi swoje. Nawet on z kilkuletnim doświadczeniem ma wielki respect przed tym motocyklem.
    Ja się ostatnio zastanawiam nad czymś szczuplejszym, a mianowicie Ducati 848.

  7. #7
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    ja natomiast nad yamaha fz1 sie zastanawiam hmm
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #8
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    K 1200S to świetny motocykl. Na jego bezowiewkowym bracie K1200R rozgrywano puchar BMW i dawały sobie świetnie rady. Motocykle BMW mają chyba najlepiej działające hamulce i zawieszenie. Są naprawdę idealne w prowadzeniu.
    Także dobry wybór :D
    A od tego roku BMW zaczyna produkcję superbike. To dopiero będzie maszynka :)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Jeden znajomy w Tychach ma właśnie K1200R i powiem Ci Evan robi na mnie niesamowite wrażenie - wygląda bardziej agresywnie. Co do hamulców i samego prowadzenie to masz 100% rację, napraedę w tych kwestiach stoją na samym czele. Wystarczy się przejecha jednym z tych motocykli i wszystko będzie jasne. Naturalnie trzeba mie jakiś punkt odniesienie. Jak dla mnie K1200S i K1200R są stosunkowo dużymi i ciężkimi maszynami dlatego bardziej mi odpowiada w/w 848 bądź ZX10
    Superbike BMW może by naprawdę ciekawy, jeszcze nic na ten temat nie słyszałem, ale też nie siedze tak w temacie.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Motocykle BMW mają chyba najlepiej działające hamulce i zawieszenie. Są naprawdę idealne w prowadzeniu.
    ale jak dla mnie za bardzo sa nafaszerowane elektronika. wynika z tego sporo usterek. kumpel z pracy kupil nowe enduro BMW i tuz przed koncem gwarancji je sprzedal. nie mial zamiaru placic za naprawy z wlasnej kieszeni.
    moim zdaniem motocykl powinien byc jak najprostszy. sam mam 2. jeden calkiem prosty, na gaznikach, bez zadnych ABS'ow i innych stabilizatorow, drugi juz na wtrysku, ale poza tym rowniez konstrukcyjnie prosty.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •