Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Drzwi się nie zamykają

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz

    Drzwi się nie zamykają

    Cześć.
    Mam problem ze swoją E32. Otworzyłem drzwi pasażera - bez problemu. A teraz nie moge ich zamknąć, za każdym razem odskakują. Ten zawias w drzwiach nie 'zatrzaskuje' sie tylko idzie do końca. Co z tym zrobić ?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Odmrazacz powinien pomoc. Daj odmrazacza w zamek jak się klucz wkłada. U mnie pomogło.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez fankabmw
    Odmrazacz powinien pomoc. Daj odmrazacza w zamek jak się klucz wkłada. U mnie pomogło.
    No ale dużych mrozów nie ma by przymarzło.
    Lepiej popsikaj sobie (ciśnieniowo by brudy wypruć) WD-40 lub smarem w aerozolu. przez otwór na kluczyk, potem podnieś klamke i szczelinami klamki, wykręć rygielek w drzwiach i od góry popsikaj i na końcu w tylnej części drzwi na wys. klamki jest otwór zaślepiony plastikiem - wyjmij plastik i tamtędy popsikaj.
    Powinno pomóc na dłuższy czas, a jak nie to pewnie trzeba boczek/tapicerke z drzwi zciągać.


    Ja sam to musze przerobić, bo wczoraj i dzisiaj rano przy otwarciu drzwi prawych elektromagnetyczny rygiel chyba mi nie odbił - drzwi zamknięte, a przy zamykaniu i otwieraniu rygielek się rusza. Dopiero po ok. pół godziny drzwi się otworzyły.
    I to tylko rano przy pierwszym otwarciu auta. Dzisiaj się powtórzyło, więc się wkurzyłem.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    podejrzewam że kuracja WD40 może nie pomóc a nawet pryskanie przez rygielek może uszkodzić tapicerkę ,odsyłam do bardziej fachowych czynności
    http://bmwe32.masscom.net/sean750/doorlockMechanis
    powodzenia
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    A wg kolegi ile stopni mrozu musi być by przymarzł zamek? U mnie było identycznie jak u autora postu i zwykły odmrazacz kupiony w sklepie motoryzacyjnym pomógł. Mój mąż popsikal w zamek-jak się wkłada klucz i od wew strony drzwi w miejscu gdzie rygluje się zamek. I też nie było nie wiadomo jakich mrozów.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Ilość mrozu to pojęcie względne.
    No fakt, nie wiem jak u Was, ale w Krk ostatnio oscylowało w granicach do -1, dopiero od wczoraj jest bardziej mroźnie.

    U mnie pomogło w 100% popsikanie do dziurki od kluczyka, w szczeliny przy podniesieniu klamki i w otwór od wewnątrz po wykręceniu rygielka (jak wyżej pisałem).
    W moim przypadku to coś było z elektr. drzwi - wszystko pracowało tylko rygielka nie dało sie podnieść (wczoraj to już wcale), ale przy zamykaniu i otwieraniu rygielek się ruszał (więc łatwo wywnioskować że nie puszczało podwójne ryglowanie zamka).

    Jeden z kolegów z Krakowa (też tu na forum urzęduje) miał to samo ponad półtora roku temu i po takim samym zabiegu do dziś ma spokój
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #7
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez fankabmw
    A wg kolegi ile stopni mrozu musi być by przymarzł zamek? U mnie było identycznie jak u autora postu i zwykły odmrazacz kupiony w sklepie motoryzacyjnym pomógł. Mój mąż popsikal w zamek-jak się wkłada klucz i od wew strony drzwi w miejscu gdzie rygluje się zamek. I też nie było nie wiadomo jakich mrozów.

    Wystarczy ,że jest mróz i wilgoć .... to zamarznie ;D ;D ;D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    I podpinając się pod temat. Co jest powodem braku możliwości zamknięcia drzwi kluczykiem w e38, gdy zdemontowany jest akumulator? Chodzi o drzwi kierowcy, bo pozostałe wiadomo, że się nie zamkną bo nie działa centralny w tym przypadku.
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Niezły kotlet :D No i ten temat temat akurat jest w dziale E32 :) więc...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •