Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Wątek: Wspomaganie kierownicy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie

    Wspomaganie kierownicy

    Witam,
    Od jakiegos czasu zauwazylem, ze dziwnie mi dziala wspomaganie kiery. Raz odpale silnik i chodzi ciezko kierownica, zgasze silnik i zaraz odpale i jest super bezproblemowo i lekko. Co to panowie moze byc? Czy wymiana plynu pomoze, czy mam sie rozgladac za nowa maglownica??

    Pozdrawiam

    Gilu
    Gilu_e32

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Maglownice możesz łatwo sprawdzić. Weź zakręt 90 stopni i po wyjściu z zakrętu puść kierownicę i zobacz czy sama wraca do prostych kół. Zrób kilka zakrętów w lewo i w prawo. Jeśli kiera wraca jak powinna i nie zostaje w miejscu to sprawdź pompę wspomagania. Stan płynu wspomagania masz w normie ?

    pozdrawiam

    bosman

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Plyn sprawdzalem i jest ok, ale nie wiem kiedy byl wymieniany ostatnio. A z tym powrotem kiery jutro sprawdze, jakos na to nie zwrocilem uwagi.

    pzdr

    Gilu
    Gilu_e32

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    a takie jeszczo jedno pytanie:
    jakie plyn do wspomagania? DIII czy CHF - niestety nie zauwazylem naklejki na zbiorniczku.
    Gilu_e32

  5. #5
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    witka ,miałem podobne zachowania wspomagania,wymiana płynu i paska wystarczyło,teraz chula
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    ja wlasnie pasek wymienilem jakis miesiac temu, ale nie ruszalem oleju. W orginanej instr bmw wyczytalem o chf 7.1, ale jutro sprawdze na zbiorniczku. czy mozna lac zaminnie dIII czy lepiej LHM lub szukac zaminnika chf?
    A ty jakim olejem zalales Siudema??

    pozdrawiam
    Gilu_e32

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Lej to co jest napisane na korku,nalepka czerwona,tylko ATF,zielona chf 7.1(mineralny),firma swag i febi produkuje zamienniki,chf 11s(syntetyczny).

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez bosman
    ...weź zakręt 90 stopni i po wyjściu z zakrętu puść kierownicę i zobacz czy sama wraca do prostych kół....
    Tu sie niestety nie zgodze. Tak nie sprawdzisz przekladni. Jesli kierownica nie wraca i zaciesnia skret to najczesciej winna jest zla geometria podwozia (w E32 zbieznosc).

    Z tego co czytam, to wynika ze w samochodzie jest servotronic (wspomaganie dziala raz ciezko, raz lekko), i trzebato sprawdzic. Oczywiscie na poczatek wymiana plynu na swiezy i wlasciwy. Dokladnie tak jak koledzy pisza. To co jest na korku. Albo ATF, CHF7.1S albo CHF11S.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    musze umyc ta nalepke na korku. A kierownica spokojnie wraca jak jezdze i nie zaciesnia auto samo zakretu - mialem tak w poprzedniej e32 jak byla walnieta zbieznosc. A teraz bylo robione cale zawieszenie lacznie z calym ukladem kierowniczym. Jutro umyje ta nalepke i zobacze co jest na niej napisane.

    Pozdrawiam
    Gilu_e32

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    38
    Witam

    Mój problem ze wspomaganie polega na tym że podczas jazdy zablokowała się kierownica do tego stopnia że dwoma rękoma używając dużej siły nie
    byłem wstanie nic zrobić.

    Po kilkunastu sekundach wszystko wróciło do normy.
    Poziom płynu jest ok (ale brudny)
    moje w spomaganie oparte jest na Servotronicu (czyżby zatkał się jakiś zawór??)

    Mechanik proponuje wymiane w/w części (czy jest taka potrzeba??)

    Prosze o podpowiedż co z tym fantem zrobić

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •