Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: Wspomaganie kierownicy

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    a czy tego CHF 11s będę mógł mieszać z jakimś prestona?? wydaje mi się że poprzedni właściciel używał tylko taki(prestone),i ja robiłem tak samo póki sie nie skończył i trzeba było coś dolać i ostatnio dolałem ATF, wspomaganie jak by głośniej zaczęło chodzić.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Być może Prestone też robi zamienniki chf,nie wiem,ale CHF nie można mieszać z czerwonym ATF.ATF ma większą gęstość,chf jest rzadszy ,wlejesz i odczujesz różnicę na plus,kierownica będzie kręcić się lżej.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Nadszedł czas zmiany oleju w układzie wspomagania. Naklejka na zbiorniczku (tym dużym, elektrozaworów jest mniejszy zbiorniczek ponoć też od wspomagania) jest pomarańczowa i jest napisane ATF. Jaki olej kupić zwykły ATF czy konkretny rodzaj i ile?

  4. #24
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Podczepię się pod temat : Moje wspomaganie w E38 (mało powiedziane, że "Wyje" Ono coś stara się powiedzieć w stylu ...mam już dość ! ) Uczestnicy spotu w Kaliszu mogą coś powiedzieć na ten temat. Zmieniłem olej na nowy ATF ( tym sposobem co jakiś kolega wymyślił - zaślepiając powrót zbiornika) i ............. i dolałem Ceramizera do układu wspomagania. Jak na dzień dzisiejszy to nie wiem czy nie jest gorzej, mianowicie jak jest zimny układ to jeszcze w miarę, ale jak się rozgrzeje to przechodnie uciekają z chodnika ;D :hah:

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez ArekLand
    Podczepię się pod temat : Moje wspomaganie w E38 (mało powiedziane, że "Wyje" Ono coś stara się powiedzieć w stylu ...mam już dość ! ) Uczestnicy spotu w Kaliszu mogą coś powiedzieć na ten temat. Zmieniłem olej na nowy ATF ( tym sposobem co jakiś kolega wymyślił - zaślepiając powrót zbiornika) i ............. i dolałem Ceramizera do układu wspomagania. Jak na dzień dzisiejszy to nie wiem czy nie jest gorzej, mianowicie jak jest zimny układ to jeszcze w miarę, ale jak się rozgrzeje to przechodnie uciekają z chodnika ;D :hah:
    Wolę się wystrzegać tego rodzaju wynalazków typu ceramizer itp. Lepiej poprostu wymienić olej i mieć tym samym problem z głowy.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    u mnie temat powrocil jak bumerang. juz bylo dobrze po wymianie plynu - ATF DIII - chodzilo super przez jakies 8 miesiecy - dzisiaj rano wsiadam do auta i zowu ciezko chodzi wspomaganie - zgasilem silnik odpalilem i wszystko ok. w ciagu dnia sie juz sytuacja nie powtotzyla. Czy znowu wymienic plyn - przejechalem jakies 30 000 km.
    Prosze o opinie.
    Gilu_e32

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Ja mam pytanie co do wymiany płynu w pompie wspomagania z układem nivo. W jaki sposób spuścić płyn z układu, żeby nie zostały jakieś resztki. Mam w tym momencie jakiś ATF a powinienem mieć chf 11s. Chcę wymienić płyn ale jak spuszczę z przewodu od pompy to reszta płynu zostanie w nivo. Co odkręcić, żeby spuścić płyn również z nivo? Nie chcę aby te dwa płyny się zmieszały.


    Edit.

    Czekając na odpowiedź na moje pytanie postanowiłem poszukać i popytać w różnych źródłach jak wykonać porządnie wymianę nieodpowiedniego albo starego płynu w układzie nivo. Pewnie się przyda dla innych.

    Zaczynamy od wyssania (spuszczenia) płynu ze zbiorniczka. Możemy również nie wykonywać tej czynności. Podnosimy auto na podnośniku a jeszcze lepiej jak mamy kanał. Podnosimy tył auta tak aby koła nie dotykały połogi. Odkręcamy przewody z płynem od siłowników. Czekamy aż płyn spokojnie sobie zleci. Oczywiście cały płyn nie zleci samoczynnie także trzeba mu pomóc. Włączamy silnik i patrzymy jak pompa wypompowuje płyn z układu. W momencie kiedy płyn ze zbiorniczka zniknie a będzie się to działo szybko pompa będzie chodziła bez płynu. Chwilę może pochodzić bez płynu, nic się jej nie stanie, chwila - 15-20sek. W momencie kiedy cały płyn zleci z układu wyłączamy silnik. Oczywiście od włączenia do wyłączenia mija około 20sek. W tym momencie przydaje się kanał... Opuszczamy auto na koła aż siądzie maksymalnie. Wtedy siłowniki wypchają resztę starego płynu z siebie. Następnie zalewamy zbiornik nowym płynem i włączamy silnik. Czekamy aż z przewodów zacznie lecieć zielony czysty płyn jednocześnie druga osoba pilnuje poziomu płynu w zbiorniku. Wyłączamy silnik, skręcamy przewody z siłownikami i odpalamy auto dolewając płynu do zbiornika. Ostatnia faza to odpowietrzanie. Kręcimy kierownicą w lewo i w prawo, ruszamy wajchą znajdującą się przy regulatorze wysokości aby zmusić układ do pracy. Możemy także użyć odpowietrznika przy regulatorze. Po odpowietrzaniu ustawiamy wysokość i po zabawie.

    Taki sposób wymiany opisał mi pewien mechanik z bardzo dobrego zakładu specjalizującego się w zawieszeniach nivo. Być może coś pominąłem albo źle napisałem ale tak czy siak myślę, że się wam przyda :D

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Panowie jak było wspomniane wcześniej na korku mam ATF III pomarańczowa naklejka. Jaki płyn wlać? W sklepie motoryzacyjnym facet miał czerwony zdaje się ATF II i w opakowaniach po 1 litr ATF

  9. #29
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,289
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Między dex II i III jest zasadnicza różnica.Jeden to olej mineralny i drugi syntetyczny.Jeśli wlejesz syntetyk do układu gdzie powinien być mineralny nic się nie stanie,ew się rozszczelni.Natomiast jeśli wlejesz mineralny tam gdzie powinien być syntetyk kierownica będzie ciężko się kręcić i pompa będzie dość głośna.

    Ja wymieniałem i wystarczył mi 1 litr

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    Witam
    Odświeżam temat bo np. u mnie w M30B35 brak nalepki tylko na korku od zbiorniczka wspomagania jest ZF, i jak sprawdzić jaki powinien być olej?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •