Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Silnik zgasł w czasie jazdy i już nie usłyszałem jego głosu ponownie ;/ POMOCY :(

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar Krot7er
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    65
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Lubawa
    No dobrze byłoby usłyszeć coś od kogoś kto miał z tym do czynienia.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin
    Odgrzeje kotleta, mam ten sam problem podczas jazdy wyskoczyl blad fuel inject problem i samochod calkiem zgasl na dobre juz nie odpalil. Wczesniej przy takim komunikacie tracil tylko moc. U mechanika, okazala sie ze cala pompka w baku i progowa jest zawalona syfem i przez przewody wyleciala jakby guma taka zlepiona ropa. Po wyczyszczeniu pompek i spuszczeniu troche tego ayfu. Samochod odpalil przejechal 50km i zgasl ponownie. Teraz tylko kreci kreci i nic zero reakcji nawet na pedal gazu, jak juz zalapie na chwile to odrazu gasnie... nie wiem co robic kompletnie bo nawet nie moge jak z nim jechac do mechanika na podnosnik...

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar Krot7er
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    65
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Lubawa
    Auto dalej nie pali, wymieniony regulator ciśnienia. Zero reakcji, ciągle błąd, zero ciśnienia na listwie, wstępne 4.2bar. Biorę pod uwagę, iż mógł uszkodzić się sterownik silnika. Padł segment odpowiadający za układ paliwowy i nie zamyka regulatora, a on przepuszcza ciśnienie i wszystko wraca w powrót, a nie podaje odpowiedniego ciśnienia na pompę CR. Dobrze myślę ? I kolejne pytanie czy jeśli podepnę drugi sterownik z kluczykiem, nie będzie blokował immo ?

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    Dlaczego myslisz ze CR pompa nie mogla pasc?probowales odpalic silnik mala iloscia easy starta w dolot kolektora?

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar Krot7er
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    65
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Lubawa
    Tak, była próba odpalenia na samostart. Odpaliła i chodziła dokąd miała zasilanie samostartem, później gasła i zero odezwu. Analizuję te błędy nadal, które wywala i nie daje mi spokoju ciągle ta "przerwa", ciągle błąd w zasilaniu np. " regulatora ciśnienia na CR ", " obwód otwarty, bądź zwarcie ". Dlatego to nakierowuje mnie na sterownik, bo wiązka no była sprawdzana i nie było widać uszkodzonych przewodów, przejścia są. A może ktoś mi jeszcze powiedzieć na jakim napięciu pracuje ten regulator ? W inpie przy błędzie pokazuje 12,7 V, a na mierniku podczas kręcenia rozrusznikiem w kostce od regulatora pokazuje ~ 3,7 V, coś mi tu nie gra, bądź czegoś nie rozumiem.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar Krot7er
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    65
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Lubawa
    No i druga sprawa nie było problemów z odpalaniem auta, nawet w przymrozki, po tygodniu nie odpalania, więc dziwne, żeby auto samo z siebie tak zgasło podczas jazdy i już nie odpaliło, a przyczyną byłaby pompa CR.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    Wtrysk sterujący, filtr. Przyjrzyj się tym dwóm elementom.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar Krot7er
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    65
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Lubawa
    Auto dzisiej ożyło, okazało się regulator + bezpiecznik regulatora. Lecz jeszcze nie chodzi jak powinna, nierówna praca, auto słabe. Po diagnozie ciśnienie wstępne na odpalonym aucie 1.8bar ;/ a wcześniej było ok, trzymała 4.2bar. Dziwne, lecz realne, stawiam poraz kolejny na pompkę którąś z elektrycznych. Sprawdzę i dam odpowiedź co i jak z autem.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin
    gdzie kolego jest ten regulator? i jak do tego doszedłeś?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 09:27
  2. [silnik] Silnik zgasł po 400m i nie odpala.
    Przez sokół w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 16:45
  3. czego nie należy zażywać w czasie jazdy?
    Przez ADASIO w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 18:51
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 22:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •