Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Dmuchawa nie działa - jaki wentylator?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    124
    BMW
    E30, E38
    Skąd
    Wlkp.

    Post Dmuchawa nie działa - jaki wentylator?

    Panowie, od 2 dni popiskiwał mi wentylator we wnętrzu, dziś skończył piszczeć, ale niestety i pracować.

    Zakładam więc że szczotki dokonały żywota ale jako, że nie mam czasu na rozbiórki a jazda bez nadmuchu jest przy tej pogodzie równie ciekawa jak jazda sauną parową to muszę coś na szybko wymyślić, i wymyśliłem że kupię używany wentylator bo chińczykom nie wierzę, od razu zrobię w nim szczotki (albo oddam np do bendiks serwis w Poznaniu na regenerację jeżeli robią) i dopiero wtedy zabiorę się za rozgrzebanie deski w jedno popołudnie.

    Tyle, że jak widzę są 2 rodzaje wentylatorów, do klimy automatycznej i manualnej. A ja mam półautomat.... i co teraz?
    teoretycznie klimatronik jest ale bez sterowania nawiewem (pokrętła zamiast przycisków) więc na moje silnik nawiewu będzie jednak taki jak przy manualnej klimie. Ktoś podpowie ?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    75
    BMW
    E65 745i && VW Phaeton 3.2L
    Skąd
    Kleczew/Poznań

    Post

    Spróbuj go ruszyć jeszcze. Wsadź rękę w wlot pod maską od strony pasażera i po prawej stronie tego wlotu będziesz miał łopatki wirnika. Po przekręceniu kluczyka postaraj się poruszać łopatkami i powinien ruszyć (przynajmniej na jakiś czas puki nie zrobisz szczotek w innym). Napisz który rok masz auta (najlepiej 7 ostatnich znaków VIN)
    Ostatnio edytowane przez Sh0vv ; 15-12-2015 o 09:21

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    124
    BMW
    E30, E38
    Skąd
    Wlkp.
    o! dzięki za podpowiedź, udało się go wskrzesić na chwilę, wprawdzie znów piszczy ale nie można mieć wszystkiego, niemniej mam świadomość że są to raczej ostatnie jego chwile. NO i przy okazji potwierdziłem sobie że to na 99 % szczotki.

    Mam auto z 05/1996 i ETK pokazuje mi dwa dostępne silniki dmuchawy:
    - 64 11 8 391 809 (wersja dla klimy automatycznej)
    - 64 11 8 372 183 (wersja elektryczna bez automatycznego urządzenia) - w tym jest jeszcze jakiś siłownik o nr 64 11 8 390 358

    Zakładam że ja miałbym opcję pierwszą automatycznego urządzenia klimatyzacyjnego, bo podobno z półautomatu idzie przejść z ewentualną pomocą kompa na pełen panel klimy a z pokrętłami gorzej. Z resztą pewnie to też zrobię prędzej czy później.

    A dla pewności obecnie mam ten panel:
    http://www.bimmerboard.com/members/w...%20control.jpg

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Masz klimę automatyczną

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    75
    BMW
    E65 745i && VW Phaeton 3.2L
    Skąd
    Kleczew/Poznań
    Swoją drogą, jaka jest różnica pomiędzy oboma silnikami ?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kociniak08
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    329
    BMW
    e38 750
    Skąd
    Jawor
    Chyba mam ten sam problem. W dwa dni zrobiłem prawie 3tys km. Dmuchawa chodziła cały czas. Przez ostatnie 200km słyszałem dziwne piski. Nie wiedziałem skąd dokładnie są, ale po wyłączeniu nadmuchu ucichało. Auto odstawiłem na dwa dni dziś po odpaleniu zauważyłem brak nawiewu. Tak jakby nie załączała się dmuchawa. Z kratek wentylacyjnych nie czuć żadnego podmuchu. Panel raczej działa poprawnie bo wszystko się wyświetla i zmienia. Czy to będą szczotki w wentylatorze, a może coś zamarzło i nie chce ruszyć?
    Było BMW e32 750 V12

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Mogły Ci się zatrzeć tulejki w wentylatorze , jak zdemontujesz to wtedy zdiagnozujesz.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kociniak08
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    329
    BMW
    e38 750
    Skąd
    Jawor
    Czyli to będzie raczej wentylator nic innego nie wchodzi w grę? Oddawać go do regeneracji czy szukać innego?
    Ostatnio edytowane przez kociniak08 ; 06-01-2016 o 13:51
    Było BMW e32 750 V12

  9. #9
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja w moim wymieniłem tulejki i chodzi do dzisiaj. Komutator i szczotki miałem dobre.

    Podłącz auto do kompa może coś pokaże ,ale z objawów wynika ,że wentylator (tulejki) się zatarł.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kociniak08
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    329
    BMW
    e38 750
    Skąd
    Jawor
    Jeśli to będą te tulejki to gdzie je dostanę? Robotę zlecę mechanikowi i wolałbym go nakierować co może być nie tak. Żeby nie było tak, że stwierdzi wentylator do wymiany. A mój można było naprawić.
    Było BMW e32 750 V12

Podobne wątki

  1. [elektronika] Nie działa nawiew/dmuchawa
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 22:37
  2. [silnik] Przedni wentylator chłodnicy nie działa.
    Przez trajano w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 14:58
  3. [elektryka] 740iL Nie działa dmuchawa
    Przez arcade90 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 06:20
  4. [elektryka] Dmuchawa, wentylator zakłócenia w pracxy
    Przez zbijar w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 13:06
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 23:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •