Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Restetuje mi się oprogramowanie Help!!!

  1. #1

    Restetuje mi się oprogramowanie Help!!!

    Witam. Mam taki problem że gdy jest mróz bądz mokro raz na jakiś czas przy wączeniu zapłomu monitor nie włącza sie. Gdy auto zgasze i włącze jeszcze raz odpala mi sie w trybie servisowym czyli czcionka jak w komputerach z lat 90tych i szersze oprogramowanie niż standart. Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić???? Posiadam SW 2-1/60 i zastanawiałem sie czy to może być błąd w sofcie czy to jakis inny problem



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...cos ci sie dzieje z czytnikiem. Ta czcionka z lat 80 to menü, ktore leci z tunera tv, bo nie dziala w tym momencie mk. Czytnik ci sie poprostu wiesza i dla auta go nie ma. Update mozesz sprobowac zrobic, ale wazne by bylo to przeprowadzone w plusowych temp. Przerabialem update na minusowych temp. na czytniku mk3 i efekt byl taki, ze musialem go wziasc do domu i poczekac az sie ociepli w garazu.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Mam podobne przeboje z monitorem (czytnik już dawno padł i go wymontowałem z auta i wszystko było OK jakieś 1,5 roku), ale ostatnio zaskoczył mnie ekran z czarnym tłem i niebieskim napisem BITTE WARTEN - czekałem jakieś 10km i nic . Zgasiłem auto i zapaliłem ponownie i bez zmian, więc dałem sobie spokój i tak co jakiś czas mam różne tapety na monitorze :hah: !

  4. #4
    Być może to czytnik bo kiedyś nie chciał mi oddać płyty, ale kolejność jest taka: Przekrecam stacyjke na monitorze ciemno, wylaczam i musze odczekac od kilkunastu do kilkudziesieciu sekund, bo jak przekrece od razu w wiekszości przypadku nie zareaguje, nastepnie wlacza mi sie ten dziwny szary tryb. Wylaczam stacyjke i teraz juz musze poczekac od kilku do kilkunastu minut aby przy kolejnym wlaczeniu stacyjki wlaczyl mi sie tryb normalny. Duże prawdopodobienstwo ze to czytnik sie wiesza ale musi działać skoro w końcu wlącza sie normalny tryb. Czy to sie jakoś naprawia??? czy to może kwestia mrozu wilgoci itp.



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Wywal kolego plyte z mapami z navi. Stawiam na padniete CD. Sam stawałem na glowie co jest :/ starałem sie nawet wgrywac ponownie soft ale niestety nie wgra go gdy jest nowsze niz masz. A ze mam v32 to instalacja trwała po 10 sek czyli w ogole, a ze nie mam zadnej bardzo starej to sobie odpuściłem, nie złożyłem plyty z mapami i to byl strzal w 10 :-D a wlasnie mialem nagrac nowa tym razem na solidnej płycie :-D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No i wypalona. Śmiga wszystko aż miło tym razem nagrałem na Verbatimie. Linki znajdziesz w temacie:

    [ AV/navi] Mapa PL + Menu PL
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    okey spróbuje wyciągnąć płyte. Z tym ze jak wlaczam na monitorze ocje navi ( oczywiscie nie w systemie serwisowym bo tam tej opcji nie ma) to navi chodzi, nic sie nie wiesza i wszystko jest chyba okey. Nawet wybieranie głosowe do navi działa. podsumowując czytnik chyba pracuje tylko tak jakby go czasami cos przywieszało. tłumacze sobie to niskimi temperaturami ale mam przeczucie że to jesdnak nie zimno......



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Spróbuj. U mnie miałem identyczne objawy po paru dniach była już tragedia. Nie chciał się odpalić monitor, świecił przez chwilę a później robił się biały ekran. Po kolejnych dniach już przestał się rozjaśniać ale za to pochodził 3 minutki (jak dobrze szło) i totalna zawiecha, nic się nie zmieniało i na nic nie reagował miałem podgląd na Kompa bo to była ostatnia wybrana rzecz z menu. Byłem załamany ale nie miałem totalnie czasu się tym zająć ważne, że Radio działało :))
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    u mnie radio również działa a monitor po przekreceniu stacyjki swieci ale na czarno. Tak jakby sie nie włączył po prostu. Na początku myslalem ze mam wylaczony monitor ale nie dalem rady go wlaczyc. Problem zaczyna sie wtedy gdy ustawie sobie code a on sie nie wlaczy. musze wajchować stacyjką aż zalapie system serwisowy :)



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    o jaaaa to sobie polepszyłeś :D mnie też to korciło ale jak bym miał za każdym razem wpisywać kod to bym dostał na łeb trochę za dużo jeżdżę :) no to chyba że zamontowałbym sobie zabawkę jaką wszyscy widzieli w filmie transporter :D a nie będę ukrywał, że mnie to korciło :) gdybym nie palił to już bym o tym poważnie myślał
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •