Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Opony 235/60/16 lato

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    11
    BMW
    BMW e38
    Skąd
    Olsztyn

    Post Opony 235/60/16 lato

    Witam mam zamiar zmienić swoje koła 18 na 16 ( bmw e38) ze względu że jakość dróg po jakich jeżdżę jest słaba i przez to mało komfortowo się jeździ.
    Chcę kupić letnie opony w rozmiarze 235/60/16. Czy może ktoś polecić jakieś opony w tym rozmiarze w rozsądnej cenie. Nie chodzi mi aby ktoś wszedł na allegro, wyszukał rozmiar opony, uszeregował cenę od najwyższej i napisał że te będą dobre bo drogie tylko zależy mi no opinii kogoś kto jeździł na takim rozmiarze opon i ma coś konkretnego do powiedzenia w tym temacie.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Hej,
    Kupiłem w kwietniu tureckie (zanim doczytałem co tam się dzieje) Petlas Velox Sport PT741 235/60R16 100 W (ok 300 zł / szt.), przejechałem ok 35000 km od tego czasu i żadnych uwag nie mam, może prócz tego, że trochę się starły, ale nie jeżdżę jak emeryt.
    Cicho, przyczepnie i bez złego wpływu na spalanie czy problemów z wyważeniem. Jazda na kraniec europy i sporo po kraju.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    11
    BMW
    BMW e38
    Skąd
    Olsztyn
    Szczerze przeglądając opony na oponeo to akurat na te nie zwracałem uwagi. A jak opony zachowują się na mokrej nawierzchni ? Jak z hamowaniem i abs-em ? Nie są za miękkie na tak ciężki samochód i przez to nie wychodzi "balon" bokiem opony

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Poza działaniem kontroli trakcji przy ruszaniu nie ma problemów z przyczepnością. Abs chyba nigdy mi się nie włączył.
    Rozmiar ten jest fabrycznie montowany i raczej niemcy nie dawali by za dużego balonu. Jedyny fehler jest taki, że auto z takim balonem nie wygląda zbyt sportowo, ale od tyłu i tak tego nie widać

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    11
    BMW
    BMW e38
    Skąd
    Olsztyn
    Pytam bo w opiniach użytkowników niektórych firm opon piszą że widać balon przy użytkowaniu opony w kombi i że na zakrętach czuć że opona się poddaje.
    Dokładnie mi nie chodzi teraz o wygląd tylko o komfort 18 będą czekały na czasy lepszych polskich dróg ;)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice

    Post

    Ja tam bardzo lubię balon jeżdżę na 16" i jestem zadowolony, na zimę mam 215/65 R16 a na lato Toyo Proxes T1R 245/55 R16 - jako nowe są bardzo drogie > 3000zł / kpl, ale ja je miałem jako gratis do felg, swoją droga do 16" najlepiej założyć felgi styling 61. Dokupiłem tylko 2 używane takie same z bieżnikiem 5-6 mm bo jedna była prawie łysa. Co do komfortu to jest mega, jedzie się jak łodzią, samochód płynie i jest naprawdę wygodnie. Jedyny minus to przy większych prędkościach powiedzmy > 150-160 na zakrętach samochód mocno się wychyla, jest po prostu gorsza stateczność.
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 14-12-2015 o 19:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •