Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Xenon i ich różnice

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    38

    Xenon i ich różnice

    Może pytanie banalne i ośmieszające ale czy jest różnica między zestawami HID dostępnymi wszędzie a xenonami np. fabrycznymi kiedyś o tym czytałem ale wydało mi się mało istotne i nie dokończyłem a teraz nie mogę tego znaleźć

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    różnica jest taka jak miedzy 7 er a matizem i prosze o [shadow=darkred:52caeeecde][/shadow:52caeeecde][shadow=darkred:52caeeecde]poprawną polszczyzne!!!!![/shadow:52caeeecde]
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    38
    różnica jest taka jak miedzy 7 er a matizem
    no tak nie da się ukryć, ale tak konkretnie (nie wiem barwą??)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    fabryczne mają oczyszczanie i samopoziomowanie co dopuszcza je do ruchu, zaś hidy montuje sie w miejsce normalnych żarówek, gdy nie ma ww. są nie legalnie zamontowane i często oślepiają kierowców z naprzeciwka, czy, przez lusterka, tych z przodu.

    barwą sie różnią też, z reguły fabrycznie mają 4300 stopni, a hidy można kupić i 12000 stopni.

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Oryginalna barwa to 4300 nie bierz większej jak 6k i jeżeli chcesz kupić kup zestaw z najwyższej półki albo sobie daruj :) reszta to typowe WT pamiętaj o 3 rzeczach

    1. klosze przestaw na jazdę lewostronną (xenon ma inny kont świecenia)
    2. jedź ustaw prawidłowo światła
    3. pamiętaj, że jak ktoś wsiada do tyłu lub masz coś w bagażniku o regulacji aby nie razić

    I jeszcze jedna kwestia musisz mieć soczewkę!!! Jak masz zwykłe lampy to zapomnij to chyba, że chcesz stracić dowód rejestracyjny lub w gorszym przypadku dostać w łeb od wściekłego kierowcy :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    38
    jeżeli chcesz kupić kup zestaw z najwyższej półki albo sobie daruj
    to w jakich firmach najlepiej wybierać

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Oryginalna barwa to 4300 nie bierz większej jak 6k i jeżeli chcesz kupić kup zestaw z najwyższej półki albo sobie daruj :) reszta to typowe WT pamiętaj o 3 rzeczach

    1. klosze przestaw na jazdę lewostronną (xenon ma inny kont świecenia)
    2. jedź ustaw prawidłowo światła
    3. pamiętaj, że jak ktoś wsiada do tyłu lub masz coś w bagażniku o regulacji aby nie razić

    I jeszcze jedna kwestia musisz mieć soczewkę!!! Jak masz zwykłe lampy to zapomnij to chyba, że chcesz stracić dowód rejestracyjny lub w gorszym przypadku dostać w łeb od wściekłego kierowcy :D
    Prawie z całą wypowiedzą należy się zgodzić z zastrzeżeniem punktu 1. Poprawnie przygotowany żarnik HID do konwersji będzie ogniskował tak samo jak zwykła żarówka. Przestawienie na ruch lewostronny spowoduje, że zamiast standardowego układu świateł _/_/ będzie ____ czyli innymi słowy słabo oświetlone pobocze.

    Należy też pamiętać, że pomimo zastosowania soczewek we wszystkich typach lamp e38 kształt samego odbłyśnika jest trochę inny w autach na zwykłą żarówkę od tych na xenon. Efekt będzie taki, że hid zamontowany w zwykłą oprawę pomimo soczewki będzie raził (ale to i tak nic przy zamontowaniu hida do zwykłej lampy).

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez borrad
    jeżeli chcesz kupić kup zestaw z najwyższej półki albo sobie daruj
    to w jakich firmach najlepiej wybierać

    przetwornice i dlawiki Hella,Bosh,Valeo
    a zarniki philips i osram 6000k,najlepszy efekt
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  9. #9
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Sprzedaję żarniki Philipsa ... Na 10 opakowań Philipsy znalazłem 3 .. reszta miała orginalne znaczki Merca , VW ... Mój xenon był z jakiejś aukcji za 179zł ... Ustawiłem lampy i jest bajka. Zestaw lepszy - gorszy (chyba ,że jakaś naprawdę "marka") i tak to wszystko robi ten sam maly chińczyk tylko opakowania ma różne ... Porównywałem kilka zestawów z różnych aukcji organoleptycznie a nie po opisach i to jest jedna chwała ... Moje działają już ponad 6 miechów i nie zdażył mi się ani jeden problem.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    moze lekko wejde w polemike.. ale wyraze swoje zdanie :)

    wczesniej mialem ori ksenon, a pozniej kupilem jakis tani zestaw z alledrogo cos kolo 200zl.
    pierwsze roznice? ten HID swiecil o niebo mocniej :) mam je zalozone rok i (odpukac) nic sie z nimi nie dzieje :) wiec nie wiem czy trzeba sie pchac w jakies drogie zestawy :)

    jesli chodzi o zarniki, bo widze komentarze zeby nie kupowac wiecej niz 6000K - ja mam 8000K i super to wyglada na aucie. widocznosc mam dobra - ale nie robie dlugich tras zbyt czesto :)

    kwestia gustu. 8000K swieci pieknym niebieskim swiatlem, budzi zachwyt :) za to 4300 daje po prostu super widocznosc.

    rozne gusta, rozne potrzeby, rozne zestawy.. HIDow:P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •